Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Violetta Porowska, poseł i lider PiS w regionie…
2021-06-09, 10:01 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Violetta Porowska, poseł i lider PiS w regionie o sondażach, mandatach, zjeździe okręgowym i zmianie statutu partii

Violetta Porowska, poseł i lider PiS w regionie o sondażach, mandatach, zjeździe okręgowym i zmianie statutu partii
- W 2015 roku uzyskaliśmy 5 mandatów i dzisiaj według analiz i sondaży wynika, że Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje stan posiadania w województwie opolskim. Dla nas jest to bardzo dobra informacja, bo to oznacza, że złamaliśmy stereotyp mówiący o tym, że Opolszczyzna to bastion Platformy. Opolszczyzna jest teraz bastionem prawicy - powiedziała w Porannej Loży Radiowej poseł Violetta Porowska, liderka PiS w regionie.
Skomentowała w ten sposób analizę sondaży wyborczych Marcina Paladego, z której wynika, że gdyby wybory odbyły się teraz PiS w województwie uzyskał by 4 lub 5 mandatów.

- Jest to potwierdzenie naszej wielkiej pracy organicznej wśród ludzi. Idziemy do nich, rozmawiamy, wysłuchujemy refleksji i wniosków i przekazujemy je dalej, bo to co się dzieje na poziomie centralnym to są propozycje, które płyną z dołu - zaznaczyła poseł Porowska.
W partii Polska 2050 Szymona Hołowni przewodnicząca PiS w województwie opolskim nie widzi zagrożenia.

- Ugrupowanie Hołowni nie goni w sondażach Prawa i Sprawiedliwości tylko kopiuje Koalicję Obywatelską. Odbiera mandaty Koalicji Obywatelskiej, a w niektórych regionach również PSL-owi, czyli tym ugrupowaniom, które nie sprawdziły się w ostatnich latach i nie zajmują się Polską, tylko sobą - uważa Violetta Porowska.

Dodała, że warstwie ideologicznej przekaz Szymona Hołowni jest bardzo niespójny. - Najlepszy przykład ze sprawą kopalni Turów, w której Szymon Hołownia zaprezentował niepolski stosunek do tej sytuacji. Myślę, że to zdemaskowało, że ta formacja nie myśli o interesie Polski.

W sobotę odbędzie się zjazd okręgowy Prawa i Sprawiedliwości. Będzie wybranych na nim 33 delegatów na kongres, który odbędzie się 3 lipca.
- Jeden delegat przypada na 45 członków PiS, więc łatwo policzyć, że na Opolszczyźnie mamy prawie 1500 członków. To bardzo silna i mocna formacja - podkreśliła przewodnicząca struktur w regionie.

Delegaci na kongresie będą reprezentować region i będą dokonywać wyboru prezesa partii, będą także wybory do poszczególnych organów partii.
- Będą także zmiany w statucie PiS. Nie są one jeszcze ogłoszone szczegóły, ale mają skorygować funkcjonowanie partii, żebyśmy byli jeszcze bardziej sprawni. Obecny statut został przygotowany 20 lat temu - powiedziała Violetta Porowska.

Zobacz także

2021-06-14, godz. 18:32 Piotr Woźniak, przewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie, o znaczeniu dla sceny politycznej przedterminowych wyborów… Popierany przez parlamentarną opozycję Konrad Fijołek wygrał przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa. W niedzielę uzyskał ponad 56 procent głosów… » więcej 2021-06-14, godz. 12:46 Adam Szejnfeld i Jarosław Duda o spotkaniu z opolskimi przedsiębiorcami, wyborach w Rzeszowie i powrocie Tuska - Bardzo ważne, przynajmniej dla mnie, jest spotkanie z przedsiębiorcami. Będziemy omawiać sytuację ich sytuację gospodarczą i jestem zainteresowany ich… » więcej 2021-06-14, godz. 10:46 Poseł Violetta Porowska, lider PiS w regionie o zjeździe okręgowym partii, wyborach w Rzeszowie, oraz jutrzejszym posiedzeniu… - 33 delegatów z Opolszczyzny na kongres Prawa Sprawiedliwości jest z wyboru. Oprócz nich są jeszcze delegaci "z klucza" czyli funkcyjni, na przykład poseł… » więcej 2021-06-11, godz. 17:33 Michał Kalinowski o samorozwiązaniu Wiosny i tworzeniu Nowej Lewicy, powrocie Tuska i Białorusi Michał Kalinowski lider struktur Wiosny Roberta Biedronia o dzisiejszym zgromadzeniu partii, którego celem jest zatwierdzenie zlikwidowania partii i przejścia… » więcej 2021-06-11, godz. 17:32 Marcin Sagan o miejscach wypoczynkowych nad wodą w Opolu - Akwarium będzie zamknięte, ale Wodna Nuta będzie dostępna w sezonie letnim - powiedział w Popołudniowej Loży Radiowej Marcin Sagan, naczelnik wydziału… » więcej 2021-06-11, godz. 15:17 Młodzieżowa Loża Radiowa o zapowiadanych zmianach w oświacie, czyli wzmocnieniu kuratorów i nowych lekturach Naszymi gośćmi w tym tygodniu byli: Wojciech Gnat (Forum Młodych PiS), Adam Gomoła (Polska 2050 Szymona Hołowni), Tomasz Wiciak (PSL) i Piotr Paszkiewicz… » więcej 2021-06-11, godz. 09:16 Rafał Bartek, przewodniczący TSKN o konferencji Polskiej Akademii Nauk, organizowanej w Opolu z okazji 30 rocznicy traktatów… - To szczególne wyróżnienie, że konferencja Polskiej Akademii Nauk odbywa się także w Opolu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Bartek, przewodniczący… » więcej 2021-06-10, godz. 18:06 Debata "wspólna sprawa". Pracodawcy, związkowcy i eksperci o pomyśle wprowadzenia podatnika bezgotówkowego oraz protestach… Podatnik bezgotówkowy - tak nazywać się ma nowy typ podatników w Polsce. Status ten zapewni przedsiębiorcy zwrot podatku VAT w ciągu kilkunastu dni. To najszybszy… » więcej 2021-06-10, godz. 13:08 "Prosto z Sejmu" Wojciech Andrusiewicz z Ministerstwa Zdrowia o możliwości wystąpienia czwartej fali pandemii - Jesteśmy na etapie wygaszenia trzeciej fali epidemii. Trzeciej i największej, jaką do tej pory mieliśmy. Nadal mamy epidemię w Polsce i na świecie, ale… » więcej 2021-06-10, godz. 09:23 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o akcji szczepień, paszportach covidowych i spisie powszechnym - Mimo, że liczba zainteresowanych zaszczepieniem spada w naszym województwie, tak jak w całym kraju, to u nas odsetek chcących się zaszczepić jest najwyższy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »