Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Hanna Sterniuk-Mościcka z Urzędu Statystycznego…
2021-06-08, 17:21 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Hanna Sterniuk-Mościcka z Urzędu Statystycznego w Opolu o tym jak przebiega Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Hanna Sterniuk-Mościcka z Urzędu Statystycznego w Opolu o tym jak przebiega Spis Powszechny Ludności i Mieszkań
- Województwo opolskie jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o odsetek mieszkańców, którzy spisali się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań - poinformowała Hanna Sterniuk-Mościcka z Urzędu Statystycznego w Opolu. Spisanych jest 29.6 % mieszkańców, czyli jedna trzecia populacji.
Tydzień temu Opolszczyzna zajmowała czwarte miejsce. Wśród gmin liderami są: Wilków - spisanych prawie 57 %, na drugim miejscu jest Gorzów Śląski 42%, na 3 miejscu Lubrza 40% spisanych.
Najmniej mieszkańców spisało się w gminie Cisek 22%, Świerczów i Lewin Brzeski około 23% spisanych.
Odsetek osób spisanych w całej Polsce wynosi niemal 27%.

Trwa nabór uzupełniających na rachmistrzów spisowych.
- Do 11. czerwca w Opolu, do 17. 06 w Olszance, do 18.06 w Kluczborku - przypomniała Monika Sterniuk-Mościcka. Wynagrodzenie zależy od liczby ankiet, które przeprowadzi rachmistrz, więc im więcej pracuje, tym więcej zarobi. Jest to praca przez telefon rachmistrzowie ze względu na trwającą pandemię nie odwiedzają gospodarstw domowych.
Dzisiaj (8.06) odbyła się kolejna loteria, w której ci, którzy już się spisali mogą wygrać karty przedpłacowe o wartości 500 i 100 złotych. W ostatniej loterii wygrało 15 mieszkańców województwa Opolskiego.

- Wyników dzisiejszego losowania jeszcze nie ma zwycięscy zostaną poinformowani o tym fakcie drogą mailową lub telefoniczną - wyjaśnił gość Popołudniowej Loży Radiowej.

Zobacz także

2021-07-27, godz. 09:04 Barbara Kamińska o zgłoszeniach do Europejskiego Budżetu Obywatelskiego i sposobie głosowania, które odbędzie się… - Bardzo ucieszyło nas zainteresowanie, zgłosiły się 32 organizacje pozarządowe. Aplikowały na łączną kwotę ponad 7 milionów - powiedziała w Porannej… » więcej 2021-07-26, godz. 17:59 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień nauczycieli przeciw COVID-19 oraz o prudnickich… Obawy związane z kolejną falą epidemii COVID-19 powodują, że pojawiają się głosy o konieczności wprowadzania obligatoryjnych szczepień dla grup zawodowych… » więcej 2021-07-26, godz. 13:27 Ryszard Galla, poseł MN o sytuacji Niemców w Polsce, poprawkach do ustawy o KRRiT oraz odbudowie Pałacu Saskiego - Głos pana Hołowni, który mówił o tym, że sytuacja Mniejszości Niemieckiej w Polsce pogarsza się, jest bardziej właściwy - powiedział w Południowe… » więcej 2021-07-26, godz. 09:59 Dariusz Madera o przedłużeniu funkcjonowania szpitala tymczasowego i konieczności szczepień przeciwko covid - Przedłużenia szpitala tymczasowego w CWK w Opolu dokonał wojewoda i prezydent miasta zabezpieczając funkcjonowania szpitala w tej lokalizacji. Jesteśmy… » więcej 2021-07-23, godz. 18:53 Artur Żurakowski z Opolskiego Towarzystwa Motocyklowego o prudnickim zlocie „Motocyklem na Rock Festiwal Pogranicza… Ogólnopolska, międzynarodowa impreza z długim tradycjami wystartowała w Prudniku-Lesie. Wydarzenie to organizowane jest pod hasłem „Motocyklem na Rock Festiwal… » więcej 2021-07-23, godz. 12:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o wotum nieufności wobec ministra edukacji i Nord Stream 2 Gośćmi Mlłodzieżowej Loży Radiowej byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Oskar Wasilewski (Młodzi Demokraci). W programie rozmawialiśmy o nieudane… » więcej 2021-07-23, godz. 08:22 Dariusz Madera o eco inwestycji USK w Opolu i spadającym zainteresowaniu szczepionkami na COVID19 - Około 200 osób dziennie szczepimy obecnie w punktach prowadzonych przez nasz szpital. W czasie szczytu było to około tysiąca szczepień dziennie - przyznał… » więcej 2021-07-22, godz. 16:13 "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - radiowa debata" o inflacji i pomysłach by niezaszczepionych nie wpuszczać do zakładów… W popołudniowej debacie "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - wspólna sprawa" poruszyliśmy temat inflacji i jej wpływu na sektor bankowy czy rynek pracy. Naszych… » więcej 2021-07-22, godz. 09:27 Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy w sedno problemu, chcemy dawać Polakom wolność w szkołach i na… - Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą… » więcej 2021-07-22, godz. 08:53 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tzw. wyszczepialności w naszym regionie i planowanej promocji szczepień - Spotykam się z takimi opiniami, że jeśli pojawiają się nowe mutacje, to nie ma co się szczepić. Nieprawda, proszę w to nie wierzyć. Dotychczas zatwierdzone… » więcej
1011121314
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »