Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Hanna Sterniuk-Mościcka z Urzędu Statystycznego…
2021-06-08, 17:21 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Hanna Sterniuk-Mościcka z Urzędu Statystycznego w Opolu o tym jak przebiega Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Hanna Sterniuk-Mościcka z Urzędu Statystycznego w Opolu o tym jak przebiega Spis Powszechny Ludności i Mieszkań
- Województwo opolskie jest na pierwszym miejscu jeśli chodzi o odsetek mieszkańców, którzy spisali się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań - poinformowała Hanna Sterniuk-Mościcka z Urzędu Statystycznego w Opolu. Spisanych jest 29.6 % mieszkańców, czyli jedna trzecia populacji.
Tydzień temu Opolszczyzna zajmowała czwarte miejsce. Wśród gmin liderami są: Wilków - spisanych prawie 57 %, na drugim miejscu jest Gorzów Śląski 42%, na 3 miejscu Lubrza 40% spisanych.
Najmniej mieszkańców spisało się w gminie Cisek 22%, Świerczów i Lewin Brzeski około 23% spisanych.
Odsetek osób spisanych w całej Polsce wynosi niemal 27%.

Trwa nabór uzupełniających na rachmistrzów spisowych.
- Do 11. czerwca w Opolu, do 17. 06 w Olszance, do 18.06 w Kluczborku - przypomniała Monika Sterniuk-Mościcka. Wynagrodzenie zależy od liczby ankiet, które przeprowadzi rachmistrz, więc im więcej pracuje, tym więcej zarobi. Jest to praca przez telefon rachmistrzowie ze względu na trwającą pandemię nie odwiedzają gospodarstw domowych.
Dzisiaj (8.06) odbyła się kolejna loteria, w której ci, którzy już się spisali mogą wygrać karty przedpłacowe o wartości 500 i 100 złotych. W ostatniej loterii wygrało 15 mieszkańców województwa Opolskiego.

- Wyników dzisiejszego losowania jeszcze nie ma zwycięscy zostaną poinformowani o tym fakcie drogą mailową lub telefoniczną - wyjaśnił gość Popołudniowej Loży Radiowej.

Zobacz także

2021-06-14, godz. 18:32 Piotr Woźniak, przewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie, o znaczeniu dla sceny politycznej przedterminowych wyborów… Popierany przez parlamentarną opozycję Konrad Fijołek wygrał przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa. W niedzielę uzyskał ponad 56 procent głosów… » więcej 2021-06-14, godz. 12:46 Adam Szejnfeld i Jarosław Duda o spotkaniu z opolskimi przedsiębiorcami, wyborach w Rzeszowie i powrocie Tuska - Bardzo ważne, przynajmniej dla mnie, jest spotkanie z przedsiębiorcami. Będziemy omawiać sytuację ich sytuację gospodarczą i jestem zainteresowany ich… » więcej 2021-06-14, godz. 10:46 Poseł Violetta Porowska, lider PiS w regionie o zjeździe okręgowym partii, wyborach w Rzeszowie, oraz jutrzejszym posiedzeniu… - 33 delegatów z Opolszczyzny na kongres Prawa Sprawiedliwości jest z wyboru. Oprócz nich są jeszcze delegaci "z klucza" czyli funkcyjni, na przykład poseł… » więcej 2021-06-11, godz. 17:33 Michał Kalinowski o samorozwiązaniu Wiosny i tworzeniu Nowej Lewicy, powrocie Tuska i Białorusi Michał Kalinowski lider struktur Wiosny Roberta Biedronia o dzisiejszym zgromadzeniu partii, którego celem jest zatwierdzenie zlikwidowania partii i przejścia… » więcej 2021-06-11, godz. 17:32 Marcin Sagan o miejscach wypoczynkowych nad wodą w Opolu - Akwarium będzie zamknięte, ale Wodna Nuta będzie dostępna w sezonie letnim - powiedział w Popołudniowej Loży Radiowej Marcin Sagan, naczelnik wydziału… » więcej 2021-06-11, godz. 15:17 Młodzieżowa Loża Radiowa o zapowiadanych zmianach w oświacie, czyli wzmocnieniu kuratorów i nowych lekturach Naszymi gośćmi w tym tygodniu byli: Wojciech Gnat (Forum Młodych PiS), Adam Gomoła (Polska 2050 Szymona Hołowni), Tomasz Wiciak (PSL) i Piotr Paszkiewicz… » więcej 2021-06-11, godz. 09:16 Rafał Bartek, przewodniczący TSKN o konferencji Polskiej Akademii Nauk, organizowanej w Opolu z okazji 30 rocznicy traktatów… - To szczególne wyróżnienie, że konferencja Polskiej Akademii Nauk odbywa się także w Opolu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Bartek, przewodniczący… » więcej 2021-06-10, godz. 18:06 Debata "wspólna sprawa". Pracodawcy, związkowcy i eksperci o pomyśle wprowadzenia podatnika bezgotówkowego oraz protestach… Podatnik bezgotówkowy - tak nazywać się ma nowy typ podatników w Polsce. Status ten zapewni przedsiębiorcy zwrot podatku VAT w ciągu kilkunastu dni. To najszybszy… » więcej 2021-06-10, godz. 13:08 "Prosto z Sejmu" Wojciech Andrusiewicz z Ministerstwa Zdrowia o możliwości wystąpienia czwartej fali pandemii - Jesteśmy na etapie wygaszenia trzeciej fali epidemii. Trzeciej i największej, jaką do tej pory mieliśmy. Nadal mamy epidemię w Polsce i na świecie, ale… » więcej 2021-06-10, godz. 09:23 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o akcji szczepień, paszportach covidowych i spisie powszechnym - Mimo, że liczba zainteresowanych zaszczepieniem spada w naszym województwie, tak jak w całym kraju, to u nas odsetek chcących się zaszczepić jest najwyższy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »