Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Anna Zalewska o tematach, jakimi zajmie się PE na…
2021-06-07, 09:13 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Anna Zalewska o tematach, jakimi zajmie się PE na pierwszej, po długiej przerwie, sesji plenarnej. W programie m.in paszporty covidowe i praworządność

Anna Zalewska o tematach obrad Parlamentu Europejskiego
- Wszystko wskazuje na to, że będą obowiązywać certyfikaty covid w Unii Europejskiej - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Anna Zalewska, eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości z okręgu opolsko-dolnośląskiego. Dzisiaj rozpoczyna się sesja plenarna Parlamentu Europejskiego, na której temat "paszportów covidowych" będzie poruszony.
- Mam wątpliwości co do skuteczności tych certyfikatów. I tak możemy przekraczać granicę w unii, a pewnie indywidualne obostrzenia w poszczególnych krajach pozostaną. Poza tym, w aplikacji telefonicznej będą oprócz informacji o szczepieniach i przebyciu covid będzie informacja i przeprowadzonym teście, a także imię i nazwisko skojarzone z numerem telefonu, a tymi danymi będzie zarządzać jedna niemiecka firma, która przetarg na aplikację wygrała - zaznaczyła europoseł Zalewska.
Będzie także dyskusja w sprawie uwolnienia patentów na szczepionki, choć jak zwróciła uwagę Anna Zalewska w tej chwili w Europie mamy dużo szczepionek i chodzi tutaj raczej o wsparcie krajów spoza UE.

Parlament Europejski zajmie się także powiązaniem praworządności z wypłatą pieniędzy.
- Nie ma zagrożenia, że Polska nie dostanie pieniędzy z UE. Wydajemy pieniądze sprawnie, uczciwie, co wykazują raporty i analizy. Wydawanie pieniędzy nie jest warunkowane inaczej niż traktatami - podkreśliła.

Poseł Zalewska skomentowała także słowa Very Jourovej wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, która powiedziała że nie zamierza zbyt długo czekać na rozstrzygnięcia ze strony Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i nie potrzebuje go, aby uruchomić procedurę, na końcu której Polska będzie mogła zostać odcięta od unijnych pieniędzy.

- Systematycznie wygłasza takie opinie, co miesiąc tupie nogą, co miesiąc odstawia ceremoniały na sesjach plenarnych, a tak na prawdę kompromituje swój urząd, bo wszyscy dobrze wiedzą, że jeśli chodzi o praworządność, to traktaty opisują, w jaki sposób oceniane są kraje - stwierdziła europoseł Anna Zalewska.

Zobacz także

2021-07-13, godz. 09:28 Dr Witold Potwora o islandzkim eksperymencie 4-dniowego tygodnia pracy - To są marzenia utopijne. Tam, gdzie jest produkcja ciągła, to jest raczej absurd - mówił w Porannej Loży Radiowej dr Witold Potwora, ekonomista WSZiA w… » więcej 2021-07-12, godz. 18:32 Piotr Bujak, burmistrz Głogówka, o aplikowaniu gminy do Programu Inwestycji Strategicznych oraz o kontrowersjach dotyczących… Do końca lipca samorządy lokalne mogą aplikować do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W puli jest 20 mld zł. Program jest pilotażowy. Kolejny… » więcej 2021-07-12, godz. 14:14 Poseł KO Rajmund Miller o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki i pomyśle wprowadzenia odpłatności za szczepionki… - Jako lekarz będę namawiał, by się szczepić, to jest kwestia bezpieczeństwa nie tylko zdrowia, ale i życia. Jeżeli nawet mamy komplikacje po szczepieniach… » więcej 2021-07-12, godz. 09:21 Europoseł PiS Anna Zalewska o tym, że certyfikaty covidowe nie spełniły oczekiwań i zapowiedziach Komisji Europejskiej… - Certyfikat covidowy nie spełnia swojej funkcji, nie zachęca do szczepień i powoduje irytację na lotniskach i granicach. Różne kraje UE, prócz certyfikatu… » więcej 2021-07-09, godz. 18:33 Jan Ćwiek, dyrektor Centrum Kultury w Głuchołazach, o Święcie Gór Opawskich i wakacyjnej ofercie kulturalnej dla… W niedzielę Głuchołazy zapraszają na Święto Gór Opawskich. Ta plenerowa impreza organizowana jest po raz 18 w Muszli Leśnej Parku Zdrojowego tego miasta… » więcej 2021-07-09, godz. 13:32 Młodzieżowa Loża Radiowa o wyborze prof. Wiącka na RPO, o tym czy Donald Tusk przekonuje młodych i jak jego powrót… Naszymi gośćmi byli dziś Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów (PO) oraz Kacper Kunstler z Młodej Prawicy (Porozumienie). » więcej 2021-07-09, godz. 09:11 Mł. asp. Łukasz Nowak o froncie burzowym jaki przeszedł przez Opolszczyznę - Od godziny 21.00 do rana mieliśmy 139 zdarzeń z czego najwięcej miało miejsce w powiecie kluczborskim. Odnotowaliśmy tam 52 zdarzenia - mówił w Porannej… » więcej 2021-07-08, godz. 16:22 Debata "Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa" o rekordowo niskich stopach procentowych i perspektywach na ich podwyżkę… Na jednodniowym posiedzeniu zbiorą się dziś członkowie Rady Polityki Pieniężnej. Mają zdecydować o wysokości stóp procentowych w Polsce. To ważne informacje… » więcej 2021-07-08, godz. 13:58 Prof. Mieczysław Ryba o szczycie Trójmorza Inicjatywa Trójmorza zrzesza 12 państw Europy Środkowo-Wschodniej. Jej celem jest stworzenie stabilnego i spójnego partnerstwa państw z obszaru pomiędzy… » więcej 2021-07-08, godz. 09:01 Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg o systemie ITS w Opolu i mnogości remontów w mieście - Tak, Opole to wielki plac budowy. Mamy środki i możliwości więc wykonujemy wszelkie rodzaju remonty, ale też inwestycje. O ile centra przesiadkowe wiążą… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »