Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Anna Zalewska o tematach, jakimi zajmie się PE na…
2021-06-07, 09:13 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Anna Zalewska o tematach, jakimi zajmie się PE na pierwszej, po długiej przerwie, sesji plenarnej. W programie m.in paszporty covidowe i praworządność

Anna Zalewska o tematach obrad Parlamentu Europejskiego
- Wszystko wskazuje na to, że będą obowiązywać certyfikaty covid w Unii Europejskiej - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Anna Zalewska, eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości z okręgu opolsko-dolnośląskiego. Dzisiaj rozpoczyna się sesja plenarna Parlamentu Europejskiego, na której temat "paszportów covidowych" będzie poruszony.
- Mam wątpliwości co do skuteczności tych certyfikatów. I tak możemy przekraczać granicę w unii, a pewnie indywidualne obostrzenia w poszczególnych krajach pozostaną. Poza tym, w aplikacji telefonicznej będą oprócz informacji o szczepieniach i przebyciu covid będzie informacja i przeprowadzonym teście, a także imię i nazwisko skojarzone z numerem telefonu, a tymi danymi będzie zarządzać jedna niemiecka firma, która przetarg na aplikację wygrała - zaznaczyła europoseł Zalewska.
Będzie także dyskusja w sprawie uwolnienia patentów na szczepionki, choć jak zwróciła uwagę Anna Zalewska w tej chwili w Europie mamy dużo szczepionek i chodzi tutaj raczej o wsparcie krajów spoza UE.

Parlament Europejski zajmie się także powiązaniem praworządności z wypłatą pieniędzy.
- Nie ma zagrożenia, że Polska nie dostanie pieniędzy z UE. Wydajemy pieniądze sprawnie, uczciwie, co wykazują raporty i analizy. Wydawanie pieniędzy nie jest warunkowane inaczej niż traktatami - podkreśliła.

Poseł Zalewska skomentowała także słowa Very Jourovej wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, która powiedziała że nie zamierza zbyt długo czekać na rozstrzygnięcia ze strony Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i nie potrzebuje go, aby uruchomić procedurę, na końcu której Polska będzie mogła zostać odcięta od unijnych pieniędzy.

- Systematycznie wygłasza takie opinie, co miesiąc tupie nogą, co miesiąc odstawia ceremoniały na sesjach plenarnych, a tak na prawdę kompromituje swój urząd, bo wszyscy dobrze wiedzą, że jeśli chodzi o praworządność, to traktaty opisują, w jaki sposób oceniane są kraje - stwierdziła europoseł Anna Zalewska.

Zobacz także

2021-07-19, godz. 13:39 Senator PO Danuta Jazłowiecka o ostatnich decyzjach TSUE ws. Polski, znaczeniu powrotu Tuska dla Platformy Obywatelsk… - Donald Tusk swoim powrotem nie "namieszał" tylko właśnie zaczął porządkować - mówiła w Południowej Loży Radiowej Danuta Jazlowiecka, senator Platformy… » więcej 2021-07-19, godz. 09:57 Paweł Kampa z Nowej Lewicy o powodach zawieszenia posłów "buntowników" i procesie konsolidacji lewicy - Nastąpił przedostatni akt procesu połączeniowego Nowej Lewicy czyli starego SLD i starej Wiosny w postaci powołania dwóch frakcji. Zgodnie z tym co było… » więcej 2021-07-16, godz. 18:28 Daniel Palimąka, wiceprezes Opolskiego Związku Jeździeckiego, o turystyce i rozwoju hodowli koni w regionie Opolszczyzna ma doskonałe warunki do uprawiania jeździectwa. W regionie są urozmaicone krajobrazowo tereny oraz obiekty do rekreacji w siodle. Są też bogate… » więcej 2021-07-16, godz. 12:47 Młodzieżowa Loża Radiowa o kierunkach polityki oświatowej państwa i dyskusji wokół tzw. "cnót niewieścich" Minister edukacji i nauki podpisał bardzo ważny dokument składający się z sześciu punktów – kierunków polityki oświatowej państwa. To wskazówki na… » więcej 2021-07-16, godz. 09:26 Barbara Pawlos o pakiecie badań dla 40-latków, konsultacjach zdrowotnych podczas sobotniej akcji w CH Karolinka w Op… - Nasze stanowiska będą w środku, więc będzie można zapoznać się co to jest program Profilaktyka 40plus, dowiemy się tam jak się zapisać i jak z tego… » więcej 2021-07-15, godz. 16:18 Zarobkom lekarzy i nauczycieli poświęcona była radiowa debata „Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa” Lekarze i nauczyciele otrzymują pieniądze z publicznej kasy. Jednak ich sytuacja finansowa jest diametralnie różna. Te dwie grupy zawodowe mają szczególny… » więcej 2021-07-15, godz. 09:14 Prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej o trwającej rekrutacji i planach modernizacji budynku "Lipsk" - Połowa studentów w porównaniu z liczbą z zeszłego roku już zgłosiła swój akces - powiedział w Porannej Loży Radiowej rektor Politechniki Opolskiej… » więcej 2021-07-14, godz. 18:31 Roman Sambor, wiceburmistrz Głuchołaz, o inwestycjach rekreacyjnych i komunikacyjnych w tym przygranicznym mieście Z różnych przyczyn mieszkańcy Głuchołaz oraz turyści nie mogą doczekać się ważnych dla tego miasta decyzji inwestycyjnych. Chodzi o budowę pływalni… » więcej 2021-07-14, godz. 12:31 Paweł Nakonieczny o nyskiej polityce prorodzinnej, mieszkalnictwie i pamięci historycznej - Nysa kilka lat temu stanęła nad przepaścią demograficzną. Każdy kto wyjeżdżał z Nysy na studia, rozglądał się za pracą tam gdzie studiował lub… » więcej 2021-07-14, godz. 09:29 Edyta Hanszke-Lodzińska o konsultacjach z rodzicami ws. szczepień dzieci na covid19 - W środy lipcowe: 14, 21 i 28 zapraszamy w godzinach od 15:00 do 19:00 - będzie czynny gabinet - mówiła w Porannej Loży Radiowej Edyta Hanszke - Lodzińska… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »