Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Anna Zalewska o tematach, jakimi zajmie się PE na…
2021-06-07, 09:13 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Anna Zalewska o tematach, jakimi zajmie się PE na pierwszej, po długiej przerwie, sesji plenarnej. W programie m.in paszporty covidowe i praworządność

Anna Zalewska o tematach obrad Parlamentu Europejskiego
- Wszystko wskazuje na to, że będą obowiązywać certyfikaty covid w Unii Europejskiej - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Anna Zalewska, eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości z okręgu opolsko-dolnośląskiego. Dzisiaj rozpoczyna się sesja plenarna Parlamentu Europejskiego, na której temat "paszportów covidowych" będzie poruszony.
- Mam wątpliwości co do skuteczności tych certyfikatów. I tak możemy przekraczać granicę w unii, a pewnie indywidualne obostrzenia w poszczególnych krajach pozostaną. Poza tym, w aplikacji telefonicznej będą oprócz informacji o szczepieniach i przebyciu covid będzie informacja i przeprowadzonym teście, a także imię i nazwisko skojarzone z numerem telefonu, a tymi danymi będzie zarządzać jedna niemiecka firma, która przetarg na aplikację wygrała - zaznaczyła europoseł Zalewska.
Będzie także dyskusja w sprawie uwolnienia patentów na szczepionki, choć jak zwróciła uwagę Anna Zalewska w tej chwili w Europie mamy dużo szczepionek i chodzi tutaj raczej o wsparcie krajów spoza UE.

Parlament Europejski zajmie się także powiązaniem praworządności z wypłatą pieniędzy.
- Nie ma zagrożenia, że Polska nie dostanie pieniędzy z UE. Wydajemy pieniądze sprawnie, uczciwie, co wykazują raporty i analizy. Wydawanie pieniędzy nie jest warunkowane inaczej niż traktatami - podkreśliła.

Poseł Zalewska skomentowała także słowa Very Jourovej wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej, która powiedziała że nie zamierza zbyt długo czekać na rozstrzygnięcia ze strony Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i nie potrzebuje go, aby uruchomić procedurę, na końcu której Polska będzie mogła zostać odcięta od unijnych pieniędzy.

- Systematycznie wygłasza takie opinie, co miesiąc tupie nogą, co miesiąc odstawia ceremoniały na sesjach plenarnych, a tak na prawdę kompromituje swój urząd, bo wszyscy dobrze wiedzą, że jeśli chodzi o praworządność, to traktaty opisują, w jaki sposób oceniane są kraje - stwierdziła europoseł Anna Zalewska.

Zobacz także

2021-07-23, godz. 12:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o wotum nieufności wobec ministra edukacji i Nord Stream 2 Gośćmi Mlłodzieżowej Loży Radiowej byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Oskar Wasilewski (Młodzi Demokraci). W programie rozmawialiśmy o nieudane… » więcej 2021-07-23, godz. 08:22 Dariusz Madera o eco inwestycji USK w Opolu i spadającym zainteresowaniu szczepionkami na COVID19 - Około 200 osób dziennie szczepimy obecnie w punktach prowadzonych przez nasz szpital. W czasie szczytu było to około tysiąca szczepień dziennie - przyznał… » więcej 2021-07-22, godz. 16:13 "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - radiowa debata" o inflacji i pomysłach by niezaszczepionych nie wpuszczać do zakładów… W popołudniowej debacie "Pracodawcy, związkowcy i eksperci - wspólna sprawa" poruszyliśmy temat inflacji i jej wpływu na sektor bankowy czy rynek pracy. Naszych… » więcej 2021-07-22, godz. 09:27 Przemysław Czarnek u Magdaleny Ogórek: uderzyliśmy w sedno problemu, chcemy dawać Polakom wolność w szkołach i na… - Debata jest zawłaszcza przez świat postkomunistyczny, lewacki i marksistowski. Uderzyliśmy w samo sedno problemu i stworzyliśmy rozwiązania, które będą… » więcej 2021-07-22, godz. 08:53 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tzw. wyszczepialności w naszym regionie i planowanej promocji szczepień - Spotykam się z takimi opiniami, że jeśli pojawiają się nowe mutacje, to nie ma co się szczepić. Nieprawda, proszę w to nie wierzyć. Dotychczas zatwierdzone… » więcej 2021-07-21, godz. 18:11 Damian Szepelawy, ratownik medyczny z Nysy, o oczekiwaniach i nierozwiązanych problemach tej grupy zawodowej Mimo zapewnień rządzących nadal nieuregulowana pozostaje sytuacja ratowników medycznych. Chodzi o zarobki i uwarunkowania prawne dotyczące tej grupy zawodowej… » więcej 2021-07-21, godz. 12:58 Monika Bartel z opolskiego Urzędu Statystycznego o konkursie dla gmin w związku ze spisem powszechnym i budownictwie… Gościem Południowej Loży była dziś Monika Bartel, rzecznik Urzędu Statystycznego w Opolu, z którą rozmawialiśmy o nowym konkursie ogłoszonym przez GUS… » więcej 2021-07-21, godz. 09:22 Wojciech Komarzyński, dyrektor opolskiego ARiMR o tym ile rolnictwa jest w Polskim Ładzie - Dotąd rolniczy handel detaliczny mógł być realizowany w obrębie województwa, w którym odbywała się produkcja rolnicza. My chcemy ten handel uwolnić… » więcej 2021-07-20, godz. 18:02 Mariusz Kozaczek, wójt Lubrzy, o zagrożeniach powodowanych przez ulewy oraz o koniunkturze budowlanej, którą nakręca… Ostrzeżenia przed groźnymi zjawiskami meteorologicznymi już wielokrotnie tego lata pojawiały się na Opolszczyźnie. Alarmy te dotyczyły m.in. gminy Lubrza… » więcej 2021-07-20, godz. 17:05 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek Awantura w Nowej Lewicy, która doprowadziła do utworzenia dwóch frakcji: SLD i Wiosny Roberta Biedronia. Według komentatorów politycznych na lewicy doszło… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »