Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Młodzieżowa Loża Radiowa o 10 projektach Polskiego…
2021-06-04, 12:54 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa o 10 projektach Polskiego Ładu na 100 dni

Młodzieżowa Loża Radiowa o 10 projektach polskiego Ładu na 100 dni
30 tys. kwoty wolnej dla wszystkich, emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł, mieszkanie bez wkładu własnego, zniesienie limitów do lekarzy specjalistów - to niektóre z kluczowych projektów w ramach Polskiego Ładu, które mają być przygotowane i przeprowadzone w ciągu najbliższych 100 dni. Opolskich przedstawicieli poszczególnych partii pytaliśmy na które z projektów czekają najbardziej ale i o tempo wprowadzania zapowiadanych tych zmian.
Naszymi gośćmi byli dzis: Tomasz Wiciak (Forum Młodych Ludowców, PSL), Jan Zimoch (Młoda Prawica, Porozumienie), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska) i Adam Goleński (Forum Młodych PiS).

- Prace legislacyjne powinny być prowadzone w odpowiednim tempie. Nie może być tak "na hura". Czekam na pewno na kwotę wolną od podatku, to zadowoli wielu Polaków. PSL od dawna podnosiło temat emerytury bez podatku - mówił Tomasz Wiciak z PSL.

- Ja jak i większość osób z Porozumienia zgodzi się że coś na co czekaliśmy to podwyższenie kwoty wolnej od podatku. Pozwoli to "rozłożyć skrzydła" wielu ludziom. Będziemy mieli w swoich kieszeniach więcej pieniędzy, które sami uczciwie zarobiliśmy - powiedział Jan Zimoch z Młodej Prawicy.

- Wiele z tych projektów jest podobnych do tego które proponowała PO w propozycjach "Recepta na Kryzys". Ludzie czekają na poprawę w służbie zdrowia, to element który nas szczególnie interesuje. Problemy są naglące, pandemia to dobitnie pokazała - mówił Jarosław Draguć z Młodych Demokratów.

- To raczej jest przepis na kryzys, nie recepta. Patrząc np. Na propozycje kwoty wolnej od podatku Borys Budka mówił o zwiększeniu kwoty wolnej do 10 tysięcy a widać teraz, że może to być 30 tys. PiS nie ściąga pomysłów od Platformy, bo propozycje zawarte w Polskim Ładzie są wypracowane poprzez rozmowę z mieszkańcami województwa opolsiego czy kraju - mówił Adam Goleński z Forum Młodych PiS.

Zobacz także

2021-07-05, godz. 18:51 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, o uchwale kongresu Prawa i Sprawiedliwości w sprawie nepotyzmu Uchwałę dotyczącą nepotyzmu przyjął sobotni kongres PiS. Są tam zapisy, które mają wyeliminować zatrudnianie krewnych parlamentarzystów tej partii w… » więcej 2021-07-05, godz. 13:00 Poseł KO Tomasz Kostuś o Radzie Krajowej PO i powrocie "króla", czyli Donalda Tuska do krajowej polityki – Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru i tej decyzji. Cytując dziennikarzy i blogerów, możemy mówić o "powrocie króla" – mówił Tomasz Kostuś, poseł… » więcej 2021-07-05, godz. 09:30 Poseł Violetta Porowska o ustaleniach Kongresu PiS, zmianach w funkcjonowaniu struktur partii w regionie i powrocie Donalda… – Najważniejsza konkluzja jest taka, że PiS ma olbrzymią siłę, żeby sprawować władzę w Polsce i walczyć w kolejnych wyborach. Druga konkluzja jest… » więcej 2021-07-02, godz. 18:41 Sylwia Gawłowska, dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury, o wakacyjnej ofercie tej placówki oraz o wydarzeniach towarzyszących… Pandemia znacząco ograniczyła wiele sfer życia publicznego. Zluzowanie tych obostrzeń wiąże się z oczekiwaniami społecznymi, które dotyczą też imprez… » więcej 2021-07-02, godz. 13:56 Młodzieżowa Loża Radiowa o nowelizacji KPA, zawirowaniach wokół utrzymania większości w sejmie przez Zjednoczoną… Naszymi gośćmi w Młodzieżowej Loży Radiowej byli Dawid Rygol z Młodej Prawicy (młodzieżówki Porozumienia Jarosława Gowina) oraz Kamil Wencel z Młodych… » więcej 2021-07-02, godz. 09:43 Rafał Tkacz o wyborach przedterminowych na burmistrza Gorzowa Śląskiego Pięcioro kandydatów będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Gorzowa Śląskiego w niedzielę w wyborach przedterminowych. Głosowanie odbędzie się z… » więcej 2021-07-01, godz. 16:17 Radiowa debata "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" o rządowej propozycji podniesienia pensji minimalnej do 3 tys. zł… Pensja minimalna w 2022 roku ma wzrosnąć o 200 złotych brutto - taką stawkę zaproponował rząd. Propozycja została przekazana do negocjacji przedstawicielom… » więcej 2021-07-01, godz. 13:18 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzerzynie-Koźlu o przyjmowaniu pacjentów nie tylko z covid, szczepieniach… - Od dzisiaj pacjent covidowy, który będzie miał inne schorzenia wymagające leczenia będzie trafiał do "swojego" najbliższego szpitala. Do tej pory my byliśmy… » więcej 2021-07-01, godz. 09:21 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu o spisie powszechnym i karach za odmowę spisania się lub za podanie nieprawdziwych… - Opolszczyzna nadal jest na pierwszym miejscu w kraju, jeśli chodzi o odsetek spisanych mieszkańców w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisało… » więcej 2021-06-30, godz. 18:04 Mirosław Czupkiewicz, prezes PTBS, o nowym obowiązku składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła w domach i… Każdy właściciel lub zarządca budynku musi złożyć deklarację o źródłach ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Związany z tym obowiązek… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »