Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Młodzieżowa Loża Radiowa o 10 projektach Polskiego…
2021-06-04, 12:54 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa o 10 projektach Polskiego Ładu na 100 dni

Młodzieżowa Loża Radiowa o 10 projektach polskiego Ładu na 100 dni
30 tys. kwoty wolnej dla wszystkich, emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł, mieszkanie bez wkładu własnego, zniesienie limitów do lekarzy specjalistów - to niektóre z kluczowych projektów w ramach Polskiego Ładu, które mają być przygotowane i przeprowadzone w ciągu najbliższych 100 dni. Opolskich przedstawicieli poszczególnych partii pytaliśmy na które z projektów czekają najbardziej ale i o tempo wprowadzania zapowiadanych tych zmian.
Naszymi gośćmi byli dzis: Tomasz Wiciak (Forum Młodych Ludowców, PSL), Jan Zimoch (Młoda Prawica, Porozumienie), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska) i Adam Goleński (Forum Młodych PiS).

- Prace legislacyjne powinny być prowadzone w odpowiednim tempie. Nie może być tak "na hura". Czekam na pewno na kwotę wolną od podatku, to zadowoli wielu Polaków. PSL od dawna podnosiło temat emerytury bez podatku - mówił Tomasz Wiciak z PSL.

- Ja jak i większość osób z Porozumienia zgodzi się że coś na co czekaliśmy to podwyższenie kwoty wolnej od podatku. Pozwoli to "rozłożyć skrzydła" wielu ludziom. Będziemy mieli w swoich kieszeniach więcej pieniędzy, które sami uczciwie zarobiliśmy - powiedział Jan Zimoch z Młodej Prawicy.

- Wiele z tych projektów jest podobnych do tego które proponowała PO w propozycjach "Recepta na Kryzys". Ludzie czekają na poprawę w służbie zdrowia, to element który nas szczególnie interesuje. Problemy są naglące, pandemia to dobitnie pokazała - mówił Jarosław Draguć z Młodych Demokratów.

- To raczej jest przepis na kryzys, nie recepta. Patrząc np. Na propozycje kwoty wolnej od podatku Borys Budka mówił o zwiększeniu kwoty wolnej do 10 tysięcy a widać teraz, że może to być 30 tys. PiS nie ściąga pomysłów od Platformy, bo propozycje zawarte w Polskim Ładzie są wypracowane poprzez rozmowę z mieszkańcami województwa opolsiego czy kraju - mówił Adam Goleński z Forum Młodych PiS.

Zobacz także

2021-07-19, godz. 09:57 Paweł Kampa z Nowej Lewicy o powodach zawieszenia posłów "buntowników" i procesie konsolidacji lewicy - Nastąpił przedostatni akt procesu połączeniowego Nowej Lewicy czyli starego SLD i starej Wiosny w postaci powołania dwóch frakcji. Zgodnie z tym co było… » więcej 2021-07-16, godz. 18:28 Daniel Palimąka, wiceprezes Opolskiego Związku Jeździeckiego, o turystyce i rozwoju hodowli koni w regionie Opolszczyzna ma doskonałe warunki do uprawiania jeździectwa. W regionie są urozmaicone krajobrazowo tereny oraz obiekty do rekreacji w siodle. Są też bogate… » więcej 2021-07-16, godz. 12:47 Młodzieżowa Loża Radiowa o kierunkach polityki oświatowej państwa i dyskusji wokół tzw. "cnót niewieścich" Minister edukacji i nauki podpisał bardzo ważny dokument składający się z sześciu punktów – kierunków polityki oświatowej państwa. To wskazówki na… » więcej 2021-07-16, godz. 09:26 Barbara Pawlos o pakiecie badań dla 40-latków, konsultacjach zdrowotnych podczas sobotniej akcji w CH Karolinka w Op… - Nasze stanowiska będą w środku, więc będzie można zapoznać się co to jest program Profilaktyka 40plus, dowiemy się tam jak się zapisać i jak z tego… » więcej 2021-07-15, godz. 16:18 Zarobkom lekarzy i nauczycieli poświęcona była radiowa debata „Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa” Lekarze i nauczyciele otrzymują pieniądze z publicznej kasy. Jednak ich sytuacja finansowa jest diametralnie różna. Te dwie grupy zawodowe mają szczególny… » więcej 2021-07-15, godz. 09:14 Prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej o trwającej rekrutacji i planach modernizacji budynku "Lipsk" - Połowa studentów w porównaniu z liczbą z zeszłego roku już zgłosiła swój akces - powiedział w Porannej Loży Radiowej rektor Politechniki Opolskiej… » więcej 2021-07-14, godz. 18:31 Roman Sambor, wiceburmistrz Głuchołaz, o inwestycjach rekreacyjnych i komunikacyjnych w tym przygranicznym mieście Z różnych przyczyn mieszkańcy Głuchołaz oraz turyści nie mogą doczekać się ważnych dla tego miasta decyzji inwestycyjnych. Chodzi o budowę pływalni… » więcej 2021-07-14, godz. 12:31 Paweł Nakonieczny o nyskiej polityce prorodzinnej, mieszkalnictwie i pamięci historycznej - Nysa kilka lat temu stanęła nad przepaścią demograficzną. Każdy kto wyjeżdżał z Nysy na studia, rozglądał się za pracą tam gdzie studiował lub… » więcej 2021-07-14, godz. 09:29 Edyta Hanszke-Lodzińska o konsultacjach z rodzicami ws. szczepień dzieci na covid19 - W środy lipcowe: 14, 21 i 28 zapraszamy w godzinach od 15:00 do 19:00 - będzie czynny gabinet - mówiła w Porannej Loży Radiowej Edyta Hanszke - Lodzińska… » więcej 2021-07-13, godz. 13:36 Magazyn "Spięcie" Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, ustawa sanacyjna w PiS i powrót Donalda Tuska to tematy jakie Piotr Cywiński i Michał Rachoń poruszyli ze swoimi… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »