Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Co tam Panie w polityce?' - prowadzą Piotr Gociek…
2021-06-01, 13:22 Autor: Piotr Moc

"Co tam Panie w polityce?" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc

"Co tam Panie w polityce?" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc
Jak w każdy wtorek, Piotr Gociek i Piotr Moc komentują bieżące wydarzenia w kraju i na świecie...

Prezydent Andrzej Duda ratyfikował w poniedziałek decyzję unijnych liderów dotyczącą zwiększenia zasobów własnych w budżecie UE. To kolejny krok, po podpisaniu ustawy ratyfikacyjnej, pozwalający na uruchomienie środków z unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy. "To bardzo ważny moment dla RP, ale także bardzo ważny moment dla całej UE, dlatego że dzisiaj poprzez złożenie tego podpisu nastąpiło zakończenie całego procesu ratyfikacji decyzji Rady UE w sprawie zasobów własnych, decyzji, która zamyka proces ustalania wieloletnich ram finansowych na lata 2021-27" - powiedział Andrzej Duda.
Senatorowie KO przeprosili za czwartkową "wpadkę" ws. głosowania nad ustawą ratyfikacyjną dot. Funduszu Odbudowy UE. Aleksander Pociej, który głosował przeciw, tłumaczył, że równolegle brał zdalnie udział w posiedzeniu władz Rady Europy na temat sytuacji na Białorusi - pisze dziennik.pl.

Eksperci „Fundacji Batorego” nie mogą pogodzić się z faktem, że to rząd będzie dysponentem olbrzymich środków unijnych. Tak dzieje się w całej Europie i nikt nie robi z tego powodu problemu. A może chodzi o polityczne interesy prezydentów miast, w których rządzi Koalicja Obywatelska? Skład eksperckiego gremium Fundacji Batorego nie gwarantuje obiektywnej oceny sytuacji - czytamy w portalu wpolityce.pl

- Dostawy szczepionek w czerwcu są tak zaplanowane, że to szczepionki będą czekać na pacjentów, a nie pacjenci na szczepionki - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. Rada Medyczna przy premierze rekomenduje rozpoczęcie szczepień przeciw COVID-19 u dzieci, które ukończyły 12. rok życia. W ubiegły piątek, Europejska Agencja Leków zatwierdziła wniosek o rozszerzenie stosowania szczepionki firmy Pfizer na grupę nastolatków, od 12 do 15 lat.

W programie nie zabrakło dywagacji na temat, kto zagra w ataku polskiej reprezentacji w meczu towarzyskim z Rosją przed Euro 2021. Etatowi strzelcy narodowi: Piątek, Milik, Lewandowski nie zagrają z powodu trwałych i tymczasowych kontuzji lub w obawie przed kontuzją. Zatem dziś ( 1.06) na stadionie we Wrocławiu zastąpią ich - mamy nadzieje, że brawurowo - Świderski, Świerczok, Kownacki.

Na koniec kino i recenzja filmu "Ojciec" Floriana Zellera. Największy, żyjący aktor naszych czasów – Anthony Hopkins – tworzy swą najwybitniejszą kreację.

Zobacz także

2021-07-15, godz. 09:14 Prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej o trwającej rekrutacji i planach modernizacji budynku "Lipsk" - Połowa studentów w porównaniu z liczbą z zeszłego roku już zgłosiła swój akces - powiedział w Porannej Loży Radiowej rektor Politechniki Opolskiej… » więcej 2021-07-14, godz. 18:31 Roman Sambor, wiceburmistrz Głuchołaz, o inwestycjach rekreacyjnych i komunikacyjnych w tym przygranicznym mieście Z różnych przyczyn mieszkańcy Głuchołaz oraz turyści nie mogą doczekać się ważnych dla tego miasta decyzji inwestycyjnych. Chodzi o budowę pływalni… » więcej 2021-07-14, godz. 12:31 Paweł Nakonieczny o nyskiej polityce prorodzinnej, mieszkalnictwie i pamięci historycznej - Nysa kilka lat temu stanęła nad przepaścią demograficzną. Każdy kto wyjeżdżał z Nysy na studia, rozglądał się za pracą tam gdzie studiował lub… » więcej 2021-07-14, godz. 09:29 Edyta Hanszke-Lodzińska o konsultacjach z rodzicami ws. szczepień dzieci na covid19 - W środy lipcowe: 14, 21 i 28 zapraszamy w godzinach od 15:00 do 19:00 - będzie czynny gabinet - mówiła w Porannej Loży Radiowej Edyta Hanszke - Lodzińska… » więcej 2021-07-13, godz. 13:36 Magazyn "Spięcie" Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, ustawa sanacyjna w PiS i powrót Donalda Tuska to tematy jakie Piotr Cywiński i Michał Rachoń poruszyli ze swoimi… » więcej 2021-07-13, godz. 12:57 "Co tam panie w polityce?" w Loży Radiowej. Piotr Gociek o ustawie medialnej, nowej deklaracji ideowej PO i blokowaniu… » więcej 2021-07-13, godz. 09:28 Dr Witold Potwora o islandzkim eksperymencie 4-dniowego tygodnia pracy - To są marzenia utopijne. Tam, gdzie jest produkcja ciągła, to jest raczej absurd - mówił w Porannej Loży Radiowej dr Witold Potwora, ekonomista WSZiA w… » więcej 2021-07-12, godz. 18:32 Piotr Bujak, burmistrz Głogówka, o aplikowaniu gminy do Programu Inwestycji Strategicznych oraz o kontrowersjach dotyczących… Do końca lipca samorządy lokalne mogą aplikować do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W puli jest 20 mld zł. Program jest pilotażowy. Kolejny… » więcej 2021-07-12, godz. 14:14 Poseł KO Rajmund Miller o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki i pomyśle wprowadzenia odpłatności za szczepionki… - Jako lekarz będę namawiał, by się szczepić, to jest kwestia bezpieczeństwa nie tylko zdrowia, ale i życia. Jeżeli nawet mamy komplikacje po szczepieniach… » więcej 2021-07-12, godz. 09:21 Europoseł PiS Anna Zalewska o tym, że certyfikaty covidowe nie spełniły oczekiwań i zapowiedziach Komisji Europejskiej… - Certyfikat covidowy nie spełnia swojej funkcji, nie zachęca do szczepień i powoduje irytację na lotniskach i granicach. Różne kraje UE, prócz certyfikatu… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »