Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o odmrażaniu…
2021-05-31, 09:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o odmrażaniu szpitali, szczepieniach i sposobie dzielenia pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy

Sławomir Kłosowski o bieżącej sytuacji związanej z koronawirusem i szczepieniami na Opolszczyźnie
- Dziś ostatni dzień relokacji pacjentów covidowych między innymi do szpitala tymczasowego w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Sławomir Kłosowski wojewoda opolski. Od piątku pacjenci zarażeni koronawirusem byli przewożeni ze szpitali w regionie do szpitala tymczasowego.
Będą tam nadal działały wszystkie 142 miejsca, będą także działały oddziały zakaźne w Szpitalu Wojewódzkim, szpitalu w Nysie, zostaje także kilka miejsc covidowych na oddziale pediatrycznym w Kędzierzynie-Koźlu. - W sumie 212 miejsc w województwie przeznaczonych dla pacjentów zarażonych covidem - podsumował wojewoda Kłosowski.

Wojewoda zaznaczył, że w regionie spada niestety odsetek tych, którzy chcą się zaszczepić. - Przodowaliśmy w tych statystykach, teraz to się zmieniło, a będzie rosła ilość szczepionek, więc apeluję o to, abyśmy się szczepili - mówił gość Radia Opole.

Obecnie na Opolszczyźnie co najmniej pierwszą dawkę szczepionki przyjęło ponad 500 tys mieszkańców. - To więcej niż 50 procent populacji, ale żeby uzyskać odporność zbiorową to musimy się zaszczepić w 80% i to bez względu na to, czy ktoś już chorował czy nie - podkreślił Sławomir Kłosowski.

Dzisiaj ostatni dzień działalności punktu szczepień na lodowisku Toropol w Opolu. Pozostają utrzymane inne punkty szczepień populacyjnych.

Rozmawialiśmy także o ratyfikacji Funduszu Odbudowy.
- Bardzo się z tego cieszę, bo losy tej ustawy były różne. Siły, które mienią się proeuropejskimi robiły wszystko, żeby ja zablokować. W sejmie było poszukiwanie większości, żeby ustawa przeszła, a to co się działo w senacie z kleconą na siłę preambułą świadczy również o ogromnej presji na senatorów, żeby ustawę zablokować. Mamy na szczęście już podpis prezydenta pod ustawą i cała Europa przyjmie dokument o Funduszu Odbudowy - powiedział wojewoda Sławomir Kłosowski.

Pieniądze będą kierowane na projekty i na regiony. - Patrząc na liczbę mieszkańców, dochód na głowę i inne kryteria to możemy się spodziewać około 20 mld złotych. To wywołuje u mnie troskę, abyśmy się dobrze przygotowali i przygotowali dobre projekty, żeby te pieniądze wydać.

- Zamierzam powołać niebawem Zespół ds. Rozwoju Inteligentnej Opolszczyzny. Będzie się składał z wybitnych postaci środowiska naukowego, większych firm regionu tak, aby móc przygotować tych wszystkich, którzy będą ubiegać się o te pieniądze do pisania dobrych projektów - zapowiedział wojewoda Kłosowski.

Zobacz także

2021-07-16, godz. 18:28 Daniel Palimąka, wiceprezes Opolskiego Związku Jeździeckiego, o turystyce i rozwoju hodowli koni w regionie Opolszczyzna ma doskonałe warunki do uprawiania jeździectwa. W regionie są urozmaicone krajobrazowo tereny oraz obiekty do rekreacji w siodle. Są też bogate… » więcej 2021-07-16, godz. 09:26 Barbara Pawlos o pakiecie badań dla 40-latków, konsultacjach zdrowotnych podczas sobotniej akcji w CH Karolinka w Op… - Nasze stanowiska będą w środku, więc będzie można zapoznać się co to jest program Profilaktyka 40plus, dowiemy się tam jak się zapisać i jak z tego… » więcej 2021-07-15, godz. 16:18 Zarobkom lekarzy i nauczycieli poświęcona była radiowa debata „Pracodawcy - związkowcy. Wspólna sprawa” Lekarze i nauczyciele otrzymują pieniądze z publicznej kasy. Jednak ich sytuacja finansowa jest diametralnie różna. Te dwie grupy zawodowe mają szczególny… » więcej 2021-07-15, godz. 09:14 Prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej o trwającej rekrutacji i planach modernizacji budynku "Lipsk" - Połowa studentów w porównaniu z liczbą z zeszłego roku już zgłosiła swój akces - powiedział w Porannej Loży Radiowej rektor Politechniki Opolskiej… » więcej 2021-07-14, godz. 18:31 Roman Sambor, wiceburmistrz Głuchołaz, o inwestycjach rekreacyjnych i komunikacyjnych w tym przygranicznym mieście Z różnych przyczyn mieszkańcy Głuchołaz oraz turyści nie mogą doczekać się ważnych dla tego miasta decyzji inwestycyjnych. Chodzi o budowę pływalni… » więcej 2021-07-14, godz. 12:31 Paweł Nakonieczny o nyskiej polityce prorodzinnej, mieszkalnictwie i pamięci historycznej - Nysa kilka lat temu stanęła nad przepaścią demograficzną. Każdy kto wyjeżdżał z Nysy na studia, rozglądał się za pracą tam gdzie studiował lub… » więcej 2021-07-14, godz. 09:29 Edyta Hanszke-Lodzińska o konsultacjach z rodzicami ws. szczepień dzieci na covid19 - W środy lipcowe: 14, 21 i 28 zapraszamy w godzinach od 15:00 do 19:00 - będzie czynny gabinet - mówiła w Porannej Loży Radiowej Edyta Hanszke - Lodzińska… » więcej 2021-07-13, godz. 13:36 Magazyn "Spięcie" Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, ustawa sanacyjna w PiS i powrót Donalda Tuska to tematy jakie Piotr Cywiński i Michał Rachoń poruszyli ze swoimi… » więcej 2021-07-13, godz. 12:57 "Co tam panie w polityce?" w Loży Radiowej. Piotr Gociek o ustawie medialnej, nowej deklaracji ideowej PO i blokowaniu… » więcej 2021-07-13, godz. 09:28 Dr Witold Potwora o islandzkim eksperymencie 4-dniowego tygodnia pracy - To są marzenia utopijne. Tam, gdzie jest produkcja ciągła, to jest raczej absurd - mówił w Porannej Loży Radiowej dr Witold Potwora, ekonomista WSZiA w… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »