Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Danuta Jazłowiecka, senator KO o czwartkowych obradach…
2021-05-28, 09:46 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Danuta Jazłowiecka, senator KO o czwartkowych obradach na których, w związku z pomyłką jednego senatora przyjęto ratyfikację Funduszu Odbudowy bez poprawek wnoszonych przez opozycję

Danuta Jazłowiecka, senator KO o czwartkowych obradach na których, w związku z pomyłką jednego senatora przyjęto ratyfikację Funduszu Odbudowy bez poprawek wnoszonych przez opozycję
- Zabrakło jednego głosu bo wynik był 49 do 49-ciu. Mówiąc najdelikatniej, bo był to dla nas duży cios i duży ból była to wpadka, wypadek przy pracy, tak czasami bywa - powiedziała w porannej Loży Radiowej Senator Danuta Jazłowiecka odnoszą się do wczorajszego głosowania w senacie nad ustawą dotyczącą ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy.
Senat, w którym większość ma Koalicja Obywatelska, która chciała wprowadzić preambułę nie przyjął jej, bo jeden z senatorów KO był nieobecny (miał problem z połączeniem zdalnym) a drugi pomylił się w głosowaniu.

- Jeden z naszych kolegów miał spotkanie w tym czasie z grupą w Radzie Europy na którym omawiano strategię obrony Pratasiewicza i nakładania sankcji na Łukaszenkę. Głosował i jednocześnie zamykał to spotkanie i nie zauważył, że jest już drugie głosowanie dotyczące preambuły i powinien głosować "za" - wyjaśniała senator Jazłowiecka.

Gość Porannej Loży Radiowej podkreśliła, że senat przyjął uchwałę, która opisuje zasady opisania instrumentów wydawania pieniędzy z Funduszu Odbudowy oraz szczegółowe elementy realizacji Krajowego Planu Odbudowy.

- Uchwała jest wyrażeniem woli politycznej. Będzie zamieszczona w dzienniku ustaw i będzie to dokument w przypadku konfliktów czy braku realizacji tego, co jest zapisane. Zapisano tam min. jak będzie zbudowany komitet monitorujący oraz jak powinna być prowadzona kontrola przez NiK - wyjaśniła senator Koalicji Obywatelskiej.

- Do końca liczyliśmy, że rząd zapewni to, że sprawiedliwie zostaną wydane pieniądze i byliśmy przekonani, że będziemy przygotowywać preambułę. W ostatnim momencie podjęliśmy decyzję, że takim "bezpiecznikiem" będzie uchwała ze szczegółowymi zapisami - powiedziała Danuta Jazłowiecka pytana o to dlaczego senatorowie "walczyli" o preambułę, skoro szczegółowe zapisy można było zawrzeć w uchwale.

Zobacz także

2021-07-05, godz. 18:51 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, o uchwale kongresu Prawa i Sprawiedliwości w sprawie nepotyzmu Uchwałę dotyczącą nepotyzmu przyjął sobotni kongres PiS. Są tam zapisy, które mają wyeliminować zatrudnianie krewnych parlamentarzystów tej partii w… » więcej 2021-07-05, godz. 13:00 Poseł KO Tomasz Kostuś o Radzie Krajowej PO i powrocie "króla", czyli Donalda Tuska do krajowej polityki – Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru i tej decyzji. Cytując dziennikarzy i blogerów, możemy mówić o "powrocie króla" – mówił Tomasz Kostuś, poseł… » więcej 2021-07-05, godz. 09:30 Poseł Violetta Porowska o ustaleniach Kongresu PiS, zmianach w funkcjonowaniu struktur partii w regionie i powrocie Donalda… – Najważniejsza konkluzja jest taka, że PiS ma olbrzymią siłę, żeby sprawować władzę w Polsce i walczyć w kolejnych wyborach. Druga konkluzja jest… » więcej 2021-07-02, godz. 18:41 Sylwia Gawłowska, dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury, o wakacyjnej ofercie tej placówki oraz o wydarzeniach towarzyszących… Pandemia znacząco ograniczyła wiele sfer życia publicznego. Zluzowanie tych obostrzeń wiąże się z oczekiwaniami społecznymi, które dotyczą też imprez… » więcej 2021-07-02, godz. 13:56 Młodzieżowa Loża Radiowa o nowelizacji KPA, zawirowaniach wokół utrzymania większości w sejmie przez Zjednoczoną… Naszymi gośćmi w Młodzieżowej Loży Radiowej byli Dawid Rygol z Młodej Prawicy (młodzieżówki Porozumienia Jarosława Gowina) oraz Kamil Wencel z Młodych… » więcej 2021-07-02, godz. 09:43 Rafał Tkacz o wyborach przedterminowych na burmistrza Gorzowa Śląskiego Pięcioro kandydatów będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Gorzowa Śląskiego w niedzielę w wyborach przedterminowych. Głosowanie odbędzie się z… » więcej 2021-07-01, godz. 16:17 Radiowa debata "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" o rządowej propozycji podniesienia pensji minimalnej do 3 tys. zł… Pensja minimalna w 2022 roku ma wzrosnąć o 200 złotych brutto - taką stawkę zaproponował rząd. Propozycja została przekazana do negocjacji przedstawicielom… » więcej 2021-07-01, godz. 13:18 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzerzynie-Koźlu o przyjmowaniu pacjentów nie tylko z covid, szczepieniach… - Od dzisiaj pacjent covidowy, który będzie miał inne schorzenia wymagające leczenia będzie trafiał do "swojego" najbliższego szpitala. Do tej pory my byliśmy… » więcej 2021-07-01, godz. 09:21 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu o spisie powszechnym i karach za odmowę spisania się lub za podanie nieprawdziwych… - Opolszczyzna nadal jest na pierwszym miejscu w kraju, jeśli chodzi o odsetek spisanych mieszkańców w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisało… » więcej 2021-06-30, godz. 18:04 Mirosław Czupkiewicz, prezes PTBS, o nowym obowiązku składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła w domach i… Każdy właściciel lub zarządca budynku musi złożyć deklarację o źródłach ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Związany z tym obowiązek… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »