Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Danuta Jazłowiecka, senator KO o czwartkowych obradach…
2021-05-28, 09:46 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Danuta Jazłowiecka, senator KO o czwartkowych obradach na których, w związku z pomyłką jednego senatora przyjęto ratyfikację Funduszu Odbudowy bez poprawek wnoszonych przez opozycję

Danuta Jazłowiecka, senator KO o czwartkowych obradach na których, w związku z pomyłką jednego senatora przyjęto ratyfikację Funduszu Odbudowy bez poprawek wnoszonych przez opozycję
- Zabrakło jednego głosu bo wynik był 49 do 49-ciu. Mówiąc najdelikatniej, bo był to dla nas duży cios i duży ból była to wpadka, wypadek przy pracy, tak czasami bywa - powiedziała w porannej Loży Radiowej Senator Danuta Jazłowiecka odnoszą się do wczorajszego głosowania w senacie nad ustawą dotyczącą ratyfikacji unijnego Funduszu Odbudowy.
Senat, w którym większość ma Koalicja Obywatelska, która chciała wprowadzić preambułę nie przyjął jej, bo jeden z senatorów KO był nieobecny (miał problem z połączeniem zdalnym) a drugi pomylił się w głosowaniu.

- Jeden z naszych kolegów miał spotkanie w tym czasie z grupą w Radzie Europy na którym omawiano strategię obrony Pratasiewicza i nakładania sankcji na Łukaszenkę. Głosował i jednocześnie zamykał to spotkanie i nie zauważył, że jest już drugie głosowanie dotyczące preambuły i powinien głosować "za" - wyjaśniała senator Jazłowiecka.

Gość Porannej Loży Radiowej podkreśliła, że senat przyjął uchwałę, która opisuje zasady opisania instrumentów wydawania pieniędzy z Funduszu Odbudowy oraz szczegółowe elementy realizacji Krajowego Planu Odbudowy.

- Uchwała jest wyrażeniem woli politycznej. Będzie zamieszczona w dzienniku ustaw i będzie to dokument w przypadku konfliktów czy braku realizacji tego, co jest zapisane. Zapisano tam min. jak będzie zbudowany komitet monitorujący oraz jak powinna być prowadzona kontrola przez NiK - wyjaśniła senator Koalicji Obywatelskiej.

- Do końca liczyliśmy, że rząd zapewni to, że sprawiedliwie zostaną wydane pieniądze i byliśmy przekonani, że będziemy przygotowywać preambułę. W ostatnim momencie podjęliśmy decyzję, że takim "bezpiecznikiem" będzie uchwała ze szczegółowymi zapisami - powiedziała Danuta Jazłowiecka pytana o to dlaczego senatorowie "walczyli" o preambułę, skoro szczegółowe zapisy można było zawrzeć w uchwale.

Zobacz także

2021-07-12, godz. 14:14 Poseł KO Rajmund Miller o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki i pomyśle wprowadzenia odpłatności za szczepionki… - Jako lekarz będę namawiał, by się szczepić, to jest kwestia bezpieczeństwa nie tylko zdrowia, ale i życia. Jeżeli nawet mamy komplikacje po szczepieniach… » więcej 2021-07-12, godz. 09:21 Europoseł PiS Anna Zalewska o tym, że certyfikaty covidowe nie spełniły oczekiwań i zapowiedziach Komisji Europejskiej… - Certyfikat covidowy nie spełnia swojej funkcji, nie zachęca do szczepień i powoduje irytację na lotniskach i granicach. Różne kraje UE, prócz certyfikatu… » więcej 2021-07-09, godz. 18:33 Jan Ćwiek, dyrektor Centrum Kultury w Głuchołazach, o Święcie Gór Opawskich i wakacyjnej ofercie kulturalnej dla… W niedzielę Głuchołazy zapraszają na Święto Gór Opawskich. Ta plenerowa impreza organizowana jest po raz 18 w Muszli Leśnej Parku Zdrojowego tego miasta… » więcej 2021-07-09, godz. 13:32 Młodzieżowa Loża Radiowa o wyborze prof. Wiącka na RPO, o tym czy Donald Tusk przekonuje młodych i jak jego powrót… Naszymi gośćmi byli dziś Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów (PO) oraz Kacper Kunstler z Młodej Prawicy (Porozumienie). » więcej 2021-07-09, godz. 09:11 Mł. asp. Łukasz Nowak o froncie burzowym jaki przeszedł przez Opolszczyznę - Od godziny 21.00 do rana mieliśmy 139 zdarzeń z czego najwięcej miało miejsce w powiecie kluczborskim. Odnotowaliśmy tam 52 zdarzenia - mówił w Porannej… » więcej 2021-07-08, godz. 16:22 Debata "Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa" o rekordowo niskich stopach procentowych i perspektywach na ich podwyżkę… Na jednodniowym posiedzeniu zbiorą się dziś członkowie Rady Polityki Pieniężnej. Mają zdecydować o wysokości stóp procentowych w Polsce. To ważne informacje… » więcej 2021-07-08, godz. 13:58 Prof. Mieczysław Ryba o szczycie Trójmorza Inicjatywa Trójmorza zrzesza 12 państw Europy Środkowo-Wschodniej. Jej celem jest stworzenie stabilnego i spójnego partnerstwa państw z obszaru pomiędzy… » więcej 2021-07-08, godz. 09:01 Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg o systemie ITS w Opolu i mnogości remontów w mieście - Tak, Opole to wielki plac budowy. Mamy środki i możliwości więc wykonujemy wszelkie rodzaju remonty, ale też inwestycje. O ile centra przesiadkowe wiążą… » więcej 2021-07-07, godz. 18:19 Grzegorz Zawiślak, burmistrz Prudnika, o korzyściach z przynależności do sieci miast Cittaslow Samorządy często należą do ponadlokalnych organizacji. Takim ponadregionalnym stowarzyszeniem jest Cittaslow. Ta międzynarodowa sieć skupia w Polsce 35 miasteczek… » więcej 2021-07-07, godz. 12:13 Samorządowa środa w Loży Radiowej. Sławomir Kłosowski o Programie Inwestycji Strategicznych, czyli pieniądzach dla… - Zainteresowanie jest bardzo duże i to cieszy. Wczoraj mieliśmy spotkanie ze wszystkimi samorządami, co prawda hybrydowe, bo część była z nami a część… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »