Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Paweł Masełko, nowy starosta kędzierzyńsko-kozielski…
2021-05-28, 09:28 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Paweł Masełko, nowy starosta kędzierzyńsko-kozielski o szybkiej karierze w partii i planach na zarządzanie powiatem

Paweł Masełko, nowy starosta kędzierzyńsko-kozielski o szybkiej karierze w partii i planach na zarządzanie powiatem
- Dyskusje trwały między przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej i naszym koalicjantem Mniejszością Niemiecką, prezydent Nowosielska ma również swoich radnych, więc to było szerokie porozumienie - powiedział Paweł Masełko, nowy starosta Kędzieryzńsko-Kozielski. Pytany był o to, jak duży wpływ na wybranie jego osoby na starostę miała Sabina Nowosielska, prezydent Kędzieryzna-Koźla.
- Zapracowałem na wybór na to stanowisko. Jestem samorządowcem od 2014 roku, od 2018 jestem członkiem zarządu powiatu i ufam temu, że moja ciężka praca zaowocowała wyborem na stanowisko starosty - stwierdził.

Paweł Masełko jest członkiem Platformy Obywatelskiej od kilku miesięcy, niedawno został przewodniczącym nowego, drugiego koła partii w Kędzierzynie-Koźlu.

- Zawsze sympatyzowałem z tym ugrupowaniem, to nie jest tak, że zapisałem się do Platformy i nagle otrzymałem stanowisko starosty, to dementuję - podkreślił.

Jako starosta w pierwszej kolejności chce zająć się przetargiem na wybranie przewoźnika, który będzie dowoził od września dzieci do szkół, następnie przygotowaniem powiatu do pozyskiwania dotacji na drogi.

- Będę chciał jak najszybciej przekształcić szpital powiatowy w Kędzierzynie, który będzie całkowicie dostępny dla mieszkańców bez łóżek covidowych. Oczywiście przy współpracy z wojewodą, bo spada liczba zakażonych - wyjaśnił starosta Masełko.

Zobacz także

2021-07-02, godz. 09:43 Rafał Tkacz o wyborach przedterminowych na burmistrza Gorzowa Śląskiego Pięcioro kandydatów będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Gorzowa Śląskiego w niedzielę w wyborach przedterminowych. Głosowanie odbędzie się z… » więcej 2021-07-01, godz. 16:17 Radiowa debata "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" o rządowej propozycji podniesienia pensji minimalnej do 3 tys. zł… Pensja minimalna w 2022 roku ma wzrosnąć o 200 złotych brutto - taką stawkę zaproponował rząd. Propozycja została przekazana do negocjacji przedstawicielom… » więcej 2021-07-01, godz. 13:18 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzerzynie-Koźlu o przyjmowaniu pacjentów nie tylko z covid, szczepieniach… - Od dzisiaj pacjent covidowy, który będzie miał inne schorzenia wymagające leczenia będzie trafiał do "swojego" najbliższego szpitala. Do tej pory my byliśmy… » więcej 2021-07-01, godz. 09:21 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu o spisie powszechnym i karach za odmowę spisania się lub za podanie nieprawdziwych… - Opolszczyzna nadal jest na pierwszym miejscu w kraju, jeśli chodzi o odsetek spisanych mieszkańców w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisało… » więcej 2021-06-30, godz. 18:04 Mirosław Czupkiewicz, prezes PTBS, o nowym obowiązku składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła w domach i… Każdy właściciel lub zarządca budynku musi złożyć deklarację o źródłach ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Związany z tym obowiązek… » więcej 2021-06-30, godz. 12:26 Ewa Kotula o ankietyzacji obszarów wiejskich w naszym regionie, która potrwa do połowy lipca - Skierowaliśmy ankietę do sołtysów z prośbą, aby przekazali nam co się w jego sołectwie dzieje i jaki zasób dane sołectwo posiada - mówiła w Południowej… » więcej 2021-06-30, godz. 11:06 Bartłomiej Stawiarski o tym, że radni przegłosowali uchwałę nieudzielającą wotum zaufania, a wojewoda ją unieważnił… - Nie jest to dla mnie zaskoczenie, bo w takim duchu kształtuje się orzecznictwo wojewódzkich sądów administracyjnych i były też takie decyzje nadzorów… » więcej 2021-06-30, godz. 09:17 Piotr Pancześnik z Porozumienia Jarosława Gowina o licznej reprezentacji Opolszczyzny we władzach partii oraz o nowym… - To jest uhonorowanie obszaru, który jest dla nas niezwykle ważny, jakim jest samorząd - powiedział w Porannej Loży Radiowej Piotr Pancześnik z Porozumienia… » więcej 2021-06-29, godz. 13:05 "Co tam Panie w polityce?" prowadzą Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek Wakacji w polityce nie ma, mamy za to kongresy partyjne, jeden za drugim. Dwa tygodnie temu kongres partii republikańskiej, w ubiegły weekend kongres Porozumienia… » więcej 2021-06-29, godz. 09:07 Ryszard Galla o potrzebie utworzenie Centrum Wielojęzyczności, zjeździe rocznym TSKN i relacjach Polska-Niemcy - To nie jest pomysł dzisiejszy, bo od lat przyświeca nam pomysł by takie centrum stworzyć. Ono byłoby wzmocnieniem dla nauczycieli, uczniów i szkół i… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »