Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Prof. Tomasz Halski o niepotrzebnych nerwach przy…
2021-05-27, 10:19 Autor: Joanna Matlak

Prof. Tomasz Halski o niepotrzebnych nerwach przy oczekiwaniu na szczepionkę i najnowszych dostawach na opolski Toropol

Prof. Tomasz Halski o niepotrzebnych nerwach przy oczekiwaniu na szczepionkę i najnowszych dostawach na opolski Toropol
- Czekamy dziś na dwie dostawy. Mamy szczepienia dzisiaj od godziny 12.00 pierwszą dawką Pfizera i na połowę tych szczepień mamy szczepionki. Czekamy na dostawę, która jest potwierdzona, do 13.00 ma ona przyjechać, więc szczepienie dla 500 osób jest zabezpieczone praktycznie na 100% - mówił w Porannej Loży Radiowej prof. Tomasz Halski, koordynator szczepień na opolskim Toropolu.
- Czekamy też dziś do godzin wieczornych na dostawę Moderny na jutro (28.05) . Chodzi o drugą dawkę. Na liście mamy 1000 osób, więc w piątek od godziny 8.00 szczepimy i to będą wszystkie dawki do wykorzystania na piątek – mówił nasz gość.

- Czekamy też na kolejną dostawę dwóch tysięcy dawek Moderny, które mają przyjść do połowy dnia w poniedziałek (31.05) i wtedy, miejmy nadzieję, będziemy szczepić od 12.00 osoby zapisane na poniedziałek. Jeśli będą osoby, które muszą być dodatkowo zaszczepione, to ewentualnie przedłużymy prace do 20.00 – mówił prof. Halski.

- Nie będziemy szczepić rano w poniedziałek, więc proszę nie ustawiać się w kolejce, bo to zupełnie nie ma wpływu na szczepienie i robi się niepotrzebne zdenerwowanie – wskazał nasz gość.

W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z zamieszaniem na Toropolu; ustawiały się bardzo długie kolejki, a pacjenci skarżyli się na długi czas oczekiwania na szczepionkę.
Ponadto, wysyłane były do nich SMS-y, aby udać się na szczepienie do przychodni na ul. Waryńskiego. Na miejscu okazywało się, że musza wrócić na Toropol. Skąd ten chaos?

- Była informacja, że szczepimy od godziny 13.00, a kolejka ustawiała się już od 7.30, co jest bezcelowe. Tragikomiczne było to, że ostatnie szczepienie wykonaliśmy o 19.00 więc opóźnienie było jedynie godzinne. Apeluje, żeby przychodzić w swoich godzinach – mówił prof. Halski.

- Nerwowa atmosfera odbija się na personelu. Bo kiedy na zewnątrz wychodzi pani doktor do tych 30-40 osób o 11.00 i słyszy, że ma iść się powiesić, to jest to bardzo przykre… Jak taka osoba ma teraz szczepić. Dziękujemy pacjentom, których spotkała nieprzyjemność i mieli potem problemy z różnymi obowiązkami, ale dziękujemy, że jesteście cierpliwi i wyrozumiali. Robimy wszystko, żeby zapewnić szczepionki. Dziękuję wszystkim przychodniom i szpitalom którzy nam pomagali – mówił nasz gość.

Zobacz także

2021-07-07, godz. 12:13 Samorządowa środa w Loży Radiowej. Sławomir Kłosowski o Programie Inwestycji Strategicznych, czyli pieniądzach dla… - Zainteresowanie jest bardzo duże i to cieszy. Wczoraj mieliśmy spotkanie ze wszystkimi samorządami, co prawda hybrydowe, bo część była z nami a część… » więcej 2021-07-07, godz. 09:46 Prezes PSL w regionie Stanisław Rakoczy o dniu referendalnym, współpracy Kukiza z PiS, podatkach, cenach paliw i powtórnej… - Raz w roku, co roku, byłby organizowany dzień w którym byłby organizowane wszelkiego rodzaju referenda. W tym dniu głos należałby do suwerena - mówił… » więcej 2021-07-06, godz. 18:43 Witold Rygorowicz, prezes Prudnickiego Centrum Medycznego, o sytuacji kadrowej szpitala powiatowego i współpracy z Lwowskim… Deficyt lekarzy jest jednym z głównych problemów szpitali powiatowych. Niektóre z nich liczą także na pozyskanie kadry medycznej ze Wschodu. Studenci kierunków… » więcej 2021-07-06, godz. 13:56 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek Szymon Hołownia traktuje powrót Donalda Tuska do polskiej polityki jako wyzwanie a nie powód do troski i jak dodaje, "wyzwanie jest czymś pozytywnym". Lider… » więcej 2021-07-06, godz. 09:04 Wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki o przejęciu "wagonówki" przez PKP Intercity Remtrak i korzyściach… - Spółka z grupy PKP, czyli PKP Intercity Remtrak przejmuje opolską "wagonówkę" – poinformował na antenie Radia Opole w Porannej Loży Radiowej Maciej… » więcej 2021-07-06, godz. 09:17 Poseł Janusz Kowalski o perspektywach rozwoju opolskiej wagonówki, np. we współpracy z miastem Opolem, Politechniką… - To była trudna operacja, która kończy się właściwie dzisiaj, czyli ponad 20-milionową inwestycją, wykupieniem kilkunastu hektarów gruntów i największej… » więcej 2021-07-05, godz. 18:51 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski, o uchwale kongresu Prawa i Sprawiedliwości w sprawie nepotyzmu Uchwałę dotyczącą nepotyzmu przyjął sobotni kongres PiS. Są tam zapisy, które mają wyeliminować zatrudnianie krewnych parlamentarzystów tej partii w… » więcej 2021-07-05, godz. 13:00 Poseł KO Tomasz Kostuś o Radzie Krajowej PO i powrocie "króla", czyli Donalda Tuska do krajowej polityki – Jestem bardzo zadowolony z tego wyboru i tej decyzji. Cytując dziennikarzy i blogerów, możemy mówić o "powrocie króla" – mówił Tomasz Kostuś, poseł… » więcej 2021-07-05, godz. 09:30 Poseł Violetta Porowska o ustaleniach Kongresu PiS, zmianach w funkcjonowaniu struktur partii w regionie i powrocie Donalda… – Najważniejsza konkluzja jest taka, że PiS ma olbrzymią siłę, żeby sprawować władzę w Polsce i walczyć w kolejnych wyborach. Druga konkluzja jest… » więcej 2021-07-02, godz. 18:41 Sylwia Gawłowska, dyrektor Prudnickiego Ośrodka Kultury, o wakacyjnej ofercie tej placówki oraz o wydarzeniach towarzyszących… Pandemia znacząco ograniczyła wiele sfer życia publicznego. Zluzowanie tych obostrzeń wiąże się z oczekiwaniami społecznymi, które dotyczą też imprez… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »