Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Prof. Tomasz Halski o niepotrzebnych nerwach przy…
2021-05-27, 10:19 Autor: Joanna Matlak

Prof. Tomasz Halski o niepotrzebnych nerwach przy oczekiwaniu na szczepionkę i najnowszych dostawach na opolski Toropol

Prof. Tomasz Halski o niepotrzebnych nerwach przy oczekiwaniu na szczepionkę i najnowszych dostawach na opolski Toropol
- Czekamy dziś na dwie dostawy. Mamy szczepienia dzisiaj od godziny 12.00 pierwszą dawką Pfizera i na połowę tych szczepień mamy szczepionki. Czekamy na dostawę, która jest potwierdzona, do 13.00 ma ona przyjechać, więc szczepienie dla 500 osób jest zabezpieczone praktycznie na 100% - mówił w Porannej Loży Radiowej prof. Tomasz Halski, koordynator szczepień na opolskim Toropolu.
- Czekamy też dziś do godzin wieczornych na dostawę Moderny na jutro (28.05) . Chodzi o drugą dawkę. Na liście mamy 1000 osób, więc w piątek od godziny 8.00 szczepimy i to będą wszystkie dawki do wykorzystania na piątek – mówił nasz gość.

- Czekamy też na kolejną dostawę dwóch tysięcy dawek Moderny, które mają przyjść do połowy dnia w poniedziałek (31.05) i wtedy, miejmy nadzieję, będziemy szczepić od 12.00 osoby zapisane na poniedziałek. Jeśli będą osoby, które muszą być dodatkowo zaszczepione, to ewentualnie przedłużymy prace do 20.00 – mówił prof. Halski.

- Nie będziemy szczepić rano w poniedziałek, więc proszę nie ustawiać się w kolejce, bo to zupełnie nie ma wpływu na szczepienie i robi się niepotrzebne zdenerwowanie – wskazał nasz gość.

W ostatnich dniach mieliśmy do czynienia z zamieszaniem na Toropolu; ustawiały się bardzo długie kolejki, a pacjenci skarżyli się na długi czas oczekiwania na szczepionkę.
Ponadto, wysyłane były do nich SMS-y, aby udać się na szczepienie do przychodni na ul. Waryńskiego. Na miejscu okazywało się, że musza wrócić na Toropol. Skąd ten chaos?

- Była informacja, że szczepimy od godziny 13.00, a kolejka ustawiała się już od 7.30, co jest bezcelowe. Tragikomiczne było to, że ostatnie szczepienie wykonaliśmy o 19.00 więc opóźnienie było jedynie godzinne. Apeluje, żeby przychodzić w swoich godzinach – mówił prof. Halski.

- Nerwowa atmosfera odbija się na personelu. Bo kiedy na zewnątrz wychodzi pani doktor do tych 30-40 osób o 11.00 i słyszy, że ma iść się powiesić, to jest to bardzo przykre… Jak taka osoba ma teraz szczepić. Dziękujemy pacjentom, których spotkała nieprzyjemność i mieli potem problemy z różnymi obowiązkami, ale dziękujemy, że jesteście cierpliwi i wyrozumiali. Robimy wszystko, żeby zapewnić szczepionki. Dziękuję wszystkim przychodniom i szpitalom którzy nam pomagali – mówił nasz gość.

Zobacz także

2021-07-14, godz. 12:31 Paweł Nakonieczny o nyskiej polityce prorodzinnej, mieszkalnictwie i pamięci historycznej - Nysa kilka lat temu stanęła nad przepaścią demograficzną. Każdy kto wyjeżdżał z Nysy na studia, rozglądał się za pracą tam gdzie studiował lub… » więcej 2021-07-14, godz. 09:29 Edyta Hanszke-Lodzińska o konsultacjach z rodzicami ws. szczepień dzieci na covid19 - W środy lipcowe: 14, 21 i 28 zapraszamy w godzinach od 15:00 do 19:00 - będzie czynny gabinet - mówiła w Porannej Loży Radiowej Edyta Hanszke - Lodzińska… » więcej 2021-07-13, godz. 13:36 Magazyn "Spięcie" Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji, ustawa sanacyjna w PiS i powrót Donalda Tuska to tematy jakie Piotr Cywiński i Michał Rachoń poruszyli ze swoimi… » więcej 2021-07-13, godz. 12:57 "Co tam panie w polityce?" w Loży Radiowej. Piotr Gociek o ustawie medialnej, nowej deklaracji ideowej PO i blokowaniu… » więcej 2021-07-13, godz. 09:28 Dr Witold Potwora o islandzkim eksperymencie 4-dniowego tygodnia pracy - To są marzenia utopijne. Tam, gdzie jest produkcja ciągła, to jest raczej absurd - mówił w Porannej Loży Radiowej dr Witold Potwora, ekonomista WSZiA w… » więcej 2021-07-12, godz. 18:32 Piotr Bujak, burmistrz Głogówka, o aplikowaniu gminy do Programu Inwestycji Strategicznych oraz o kontrowersjach dotyczących… Do końca lipca samorządy lokalne mogą aplikować do rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. W puli jest 20 mld zł. Program jest pilotażowy. Kolejny… » więcej 2021-07-12, godz. 14:14 Poseł KO Rajmund Miller o powrocie Donalda Tuska do krajowej polityki i pomyśle wprowadzenia odpłatności za szczepionki… - Jako lekarz będę namawiał, by się szczepić, to jest kwestia bezpieczeństwa nie tylko zdrowia, ale i życia. Jeżeli nawet mamy komplikacje po szczepieniach… » więcej 2021-07-12, godz. 09:21 Europoseł PiS Anna Zalewska o tym, że certyfikaty covidowe nie spełniły oczekiwań i zapowiedziach Komisji Europejskiej… - Certyfikat covidowy nie spełnia swojej funkcji, nie zachęca do szczepień i powoduje irytację na lotniskach i granicach. Różne kraje UE, prócz certyfikatu… » więcej 2021-07-09, godz. 18:33 Jan Ćwiek, dyrektor Centrum Kultury w Głuchołazach, o Święcie Gór Opawskich i wakacyjnej ofercie kulturalnej dla… W niedzielę Głuchołazy zapraszają na Święto Gór Opawskich. Ta plenerowa impreza organizowana jest po raz 18 w Muszli Leśnej Parku Zdrojowego tego miasta… » więcej 2021-07-09, godz. 13:32 Młodzieżowa Loża Radiowa o wyborze prof. Wiącka na RPO, o tym czy Donald Tusk przekonuje młodych i jak jego powrót… Naszymi gośćmi byli dziś Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów (PO) oraz Kacper Kunstler z Młodej Prawicy (Porozumienie). » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »