Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Młodzieżowa Loża Radiowa o propozycjach dla młodych…
2021-05-21, 13:00 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa o propozycjach dla młodych zawartych w Polskim Ładzie

Młodzieżowa Loża Radiowa o propozycjach dla młodych zawartych w Polskim Ładzie
Gościmy Młodzieżowej Loży Radiowej byli dziś: Kamila Stanicka (Młoda Lewica), Tomasz Wiciak (forum Młodych Ludowców, PSL), Jan Zimoch (Młoda Prawica, Porozumienie), Tobiasz Gajda (Młodzi Demokraci, PO), Sebastian Warowy (Forum Młodych PiS).
- Polski Ład zawiera wiele konkretnych propozycji dla młodych Polaków - napisał na Twitterze pełnomocnik rządu ds. polityki młodzieżowej, sekretarz stanu w KPRM Piotr Mazurek. "Mieszkanie bez wkładu własnego, zniżka do trzydziestki na kulturę, ogólnopolskie konsultacje z młodzieżą, fundusz młodzieżowych rad gmin oraz dodatkowy model wsparcia psychologicznego" - wymienił pełnomocnik. Dodał, że nigdy do tej pory żaden rząd nie przedstawił tak kompleksowego programu wsparcia tej grupy. Jaką opinię w tej sprawie mają młodzi politycy?

- Patrzę na względy finansowe i np. na grupę studentów. W Polskim Ładzie napisano, że będą udzielane kredyty, tylko czy to nie jest tak, że po coś mamy te uniwersytety i uczelnie za które nie płacimy żeby się kształcić? W Polskim Ładzie brakuje mi też walki o klimat i o tym co powinniśmy zrobić by stanąć na nogi po pandemii - mówiła Kamila Stanicka, Młoda Lewica.

- Służba zdrowia jest niedoinwestowana od wielu lat i cieszy zwiększone PKB przeznaczone na służbę zdrowia. System podatkowy budzi kontrowersje. Zjednoczona Prawica mówi że program dotknie 18 mln Polaków, ale których Polaków? - mówił Tomasz Wiciak z PSL.

- Najważniejszą propozycją są SIM-y, czyli społeczne inicjatywy mieszkaniowe. Po 41 dniach dołączyło do niej 6% wszystkich samorządów w Polsce i to o czymś świadczy - mówił Jan Zimoch z Młodej Prawicy, czyli młodzieżówki Porozumienia.

- To polityczny frankenstein, czyli miejsce gdzie pozbierano programy wielu partii i nawet prezydenta Andrzeja Dudy - mówił Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów, PO. - W tym programie zabrakło mi wyodrębnienia działu w Polskim Ładzie dla młodych ludzi. To nie wybrzmiało. To nie jest nowa sytuacja gdzie temat młodzieży do 30 roku życia nie wybrzmiewa wprost - mówił Gajda.

- Nie zgadzam się, że nie wybrzmiały potrzeby młodych. Pierwszy z tych postulatów Polskiego Ładu czyli gwarancja wkładu własnego do kredytu, pozwoli szerzej myśleć o tym, żeby podjąć decyzję o tym, żeby założyć swoje gniazdo - stwierdził Sebastian Warowy z Forum Młodych PiS.

Zobacz także

2021-07-02, godz. 13:56 Młodzieżowa Loża Radiowa o nowelizacji KPA, zawirowaniach wokół utrzymania większości w sejmie przez Zjednoczoną… Naszymi gośćmi w Młodzieżowej Loży Radiowej byli Dawid Rygol z Młodej Prawicy (młodzieżówki Porozumienia Jarosława Gowina) oraz Kamil Wencel z Młodych… » więcej 2021-07-02, godz. 09:43 Rafał Tkacz o wyborach przedterminowych na burmistrza Gorzowa Śląskiego Pięcioro kandydatów będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Gorzowa Śląskiego w niedzielę w wyborach przedterminowych. Głosowanie odbędzie się z… » więcej 2021-07-01, godz. 16:17 Radiowa debata "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" o rządowej propozycji podniesienia pensji minimalnej do 3 tys. zł… Pensja minimalna w 2022 roku ma wzrosnąć o 200 złotych brutto - taką stawkę zaproponował rząd. Propozycja została przekazana do negocjacji przedstawicielom… » więcej 2021-07-01, godz. 13:18 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzerzynie-Koźlu o przyjmowaniu pacjentów nie tylko z covid, szczepieniach… - Od dzisiaj pacjent covidowy, który będzie miał inne schorzenia wymagające leczenia będzie trafiał do "swojego" najbliższego szpitala. Do tej pory my byliśmy… » więcej 2021-07-01, godz. 09:21 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu o spisie powszechnym i karach za odmowę spisania się lub za podanie nieprawdziwych… - Opolszczyzna nadal jest na pierwszym miejscu w kraju, jeśli chodzi o odsetek spisanych mieszkańców w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisało… » więcej 2021-06-30, godz. 18:04 Mirosław Czupkiewicz, prezes PTBS, o nowym obowiązku składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła w domach i… Każdy właściciel lub zarządca budynku musi złożyć deklarację o źródłach ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Związany z tym obowiązek… » więcej 2021-06-30, godz. 12:26 Ewa Kotula o ankietyzacji obszarów wiejskich w naszym regionie, która potrwa do połowy lipca - Skierowaliśmy ankietę do sołtysów z prośbą, aby przekazali nam co się w jego sołectwie dzieje i jaki zasób dane sołectwo posiada - mówiła w Południowej… » więcej 2021-06-30, godz. 11:06 Bartłomiej Stawiarski o tym, że radni przegłosowali uchwałę nieudzielającą wotum zaufania, a wojewoda ją unieważnił… - Nie jest to dla mnie zaskoczenie, bo w takim duchu kształtuje się orzecznictwo wojewódzkich sądów administracyjnych i były też takie decyzje nadzorów… » więcej 2021-06-30, godz. 09:17 Piotr Pancześnik z Porozumienia Jarosława Gowina o licznej reprezentacji Opolszczyzny we władzach partii oraz o nowym… - To jest uhonorowanie obszaru, który jest dla nas niezwykle ważny, jakim jest samorząd - powiedział w Porannej Loży Radiowej Piotr Pancześnik z Porozumienia… » więcej 2021-06-29, godz. 13:05 "Co tam Panie w polityce?" prowadzą Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek Wakacji w polityce nie ma, mamy za to kongresy partyjne, jeden za drugim. Dwa tygodnie temu kongres partii republikańskiej, w ubiegły weekend kongres Porozumienia… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »