Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Katarzyna Czochara, poseł PiS o proponowanych zmianach…
2021-05-21, 09:34 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Katarzyna Czochara, poseł PiS o proponowanych zmianach w służbie zdrowia, sondażach i Polskim Ładzie

Katarzyna Czochara, poseł PiS o proponowanych zmianach w służbie zdrowia, sondażach i Polskim Ładzie
- Tezy, które padły z ust Pana posła Rajmunda Millera są nieprawdziwe - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Katarzyna Czochara poseł Prawa i Sprawiedliwości. Skomentowała w ten sposób wypowiedź w sejmie posła Milera, który zwracał uwagę, że zmiany w ustawie o mapie potrzeb zdrowotnych ograniczają możliwość oddziaływania środowisk lokalnych na kształt tych zapisów oraz eliminują wojewódzkich konsultantów ze składów wojewódzkich rad do spraw potrzeb zdrowotnych i ograniczają wpływ samorządów.
- Zmiany nie umniejszą wpływu samorządów czy wojewódzkich konsultantów. Poseł Janusz Kowalski słusznie podkreślił, że działania zarządu sejmiku województwa opolskiego wskazują na niszczenie bardzo ważnych placówek medycznych na przykład w Jarnołtówku Suchym Borze - powiedziała posłanka Czochara.

Pytana o to, dlaczego wprowadzane są zmiany do ustawie o mapie potrzeb zdrowotnych odpowiedziała, że jeżeli trzeba pewne rzeczy ulepszyć, to zmiany są wprowadzane.
Komisja zdrowia, w której pracuje gość Porannej Loży Radiowej zajmowała się także ustawą o zmianie sposobu wyliczania najniższego wynagrodzenia zasadniczego dla niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

- W ustawie jest wiele parametrów wskazujących jak może się zmienić wynagrodzenie. Będzie to znaczny wzrost wynagrodzeń dla kadry zatrudnionej w podmiotach leczniczych - wyjaśniła poseł Katarzyna Czochara.

Rozmawiałyśmy także o wzroście sondaży dla Zjednoczonej Prawicy po ogłoszeniu Polskiego Ładu. - Skorzysta z tych zmian wiele, wiele osób. Można powiedzieć, że całe społeczeństwo. Na Polskim Ładzie będą mogły skorzystać obszary wiejskie i mieszkańcy małych miejscowości - podkreśliła.

Skomentowała także sytuację na scenie politycznej i sytuację w opozycji. - Dzieje się bardzo dużo. Platforma Obywatelska tonie, wielu zadaje sobie pytanie: gdzie jest kapitan? Czy leci z nami pilot? Słyszałam też głosy, również z ust osób opozycyjnych, że można nie lubić PiS, można nie lubić Prezesa Kaczyńskiego, ale jednak propozycje, które realizuje są dobre.

Zobacz także

2021-07-02, godz. 13:56 Młodzieżowa Loża Radiowa o nowelizacji KPA, zawirowaniach wokół utrzymania większości w sejmie przez Zjednoczoną… Naszymi gośćmi w Młodzieżowej Loży Radiowej byli Dawid Rygol z Młodej Prawicy (młodzieżówki Porozumienia Jarosława Gowina) oraz Kamil Wencel z Młodych… » więcej 2021-07-02, godz. 09:43 Rafał Tkacz o wyborach przedterminowych na burmistrza Gorzowa Śląskiego Pięcioro kandydatów będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Gorzowa Śląskiego w niedzielę w wyborach przedterminowych. Głosowanie odbędzie się z… » więcej 2021-07-01, godz. 16:17 Radiowa debata "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" o rządowej propozycji podniesienia pensji minimalnej do 3 tys. zł… Pensja minimalna w 2022 roku ma wzrosnąć o 200 złotych brutto - taką stawkę zaproponował rząd. Propozycja została przekazana do negocjacji przedstawicielom… » więcej 2021-07-01, godz. 13:18 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzerzynie-Koźlu o przyjmowaniu pacjentów nie tylko z covid, szczepieniach… - Od dzisiaj pacjent covidowy, który będzie miał inne schorzenia wymagające leczenia będzie trafiał do "swojego" najbliższego szpitala. Do tej pory my byliśmy… » więcej 2021-07-01, godz. 09:21 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu o spisie powszechnym i karach za odmowę spisania się lub za podanie nieprawdziwych… - Opolszczyzna nadal jest na pierwszym miejscu w kraju, jeśli chodzi o odsetek spisanych mieszkańców w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisało… » więcej 2021-06-30, godz. 18:04 Mirosław Czupkiewicz, prezes PTBS, o nowym obowiązku składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła w domach i… Każdy właściciel lub zarządca budynku musi złożyć deklarację o źródłach ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Związany z tym obowiązek… » więcej 2021-06-30, godz. 12:26 Ewa Kotula o ankietyzacji obszarów wiejskich w naszym regionie, która potrwa do połowy lipca - Skierowaliśmy ankietę do sołtysów z prośbą, aby przekazali nam co się w jego sołectwie dzieje i jaki zasób dane sołectwo posiada - mówiła w Południowej… » więcej 2021-06-30, godz. 11:06 Bartłomiej Stawiarski o tym, że radni przegłosowali uchwałę nieudzielającą wotum zaufania, a wojewoda ją unieważnił… - Nie jest to dla mnie zaskoczenie, bo w takim duchu kształtuje się orzecznictwo wojewódzkich sądów administracyjnych i były też takie decyzje nadzorów… » więcej 2021-06-30, godz. 09:17 Piotr Pancześnik z Porozumienia Jarosława Gowina o licznej reprezentacji Opolszczyzny we władzach partii oraz o nowym… - To jest uhonorowanie obszaru, który jest dla nas niezwykle ważny, jakim jest samorząd - powiedział w Porannej Loży Radiowej Piotr Pancześnik z Porozumienia… » więcej 2021-06-29, godz. 13:05 "Co tam Panie w polityce?" prowadzą Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek Wakacji w polityce nie ma, mamy za to kongresy partyjne, jeden za drugim. Dwa tygodnie temu kongres partii republikańskiej, w ubiegły weekend kongres Porozumienia… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »