Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Katarzyna Czochara, poseł PiS o proponowanych zmianach…
2021-05-21, 09:34 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Katarzyna Czochara, poseł PiS o proponowanych zmianach w służbie zdrowia, sondażach i Polskim Ładzie

Katarzyna Czochara, poseł PiS o proponowanych zmianach w służbie zdrowia, sondażach i Polskim Ładzie
- Tezy, które padły z ust Pana posła Rajmunda Millera są nieprawdziwe - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Katarzyna Czochara poseł Prawa i Sprawiedliwości. Skomentowała w ten sposób wypowiedź w sejmie posła Milera, który zwracał uwagę, że zmiany w ustawie o mapie potrzeb zdrowotnych ograniczają możliwość oddziaływania środowisk lokalnych na kształt tych zapisów oraz eliminują wojewódzkich konsultantów ze składów wojewódzkich rad do spraw potrzeb zdrowotnych i ograniczają wpływ samorządów.
- Zmiany nie umniejszą wpływu samorządów czy wojewódzkich konsultantów. Poseł Janusz Kowalski słusznie podkreślił, że działania zarządu sejmiku województwa opolskiego wskazują na niszczenie bardzo ważnych placówek medycznych na przykład w Jarnołtówku Suchym Borze - powiedziała posłanka Czochara.

Pytana o to, dlaczego wprowadzane są zmiany do ustawie o mapie potrzeb zdrowotnych odpowiedziała, że jeżeli trzeba pewne rzeczy ulepszyć, to zmiany są wprowadzane.
Komisja zdrowia, w której pracuje gość Porannej Loży Radiowej zajmowała się także ustawą o zmianie sposobu wyliczania najniższego wynagrodzenia zasadniczego dla niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

- W ustawie jest wiele parametrów wskazujących jak może się zmienić wynagrodzenie. Będzie to znaczny wzrost wynagrodzeń dla kadry zatrudnionej w podmiotach leczniczych - wyjaśniła poseł Katarzyna Czochara.

Rozmawiałyśmy także o wzroście sondaży dla Zjednoczonej Prawicy po ogłoszeniu Polskiego Ładu. - Skorzysta z tych zmian wiele, wiele osób. Można powiedzieć, że całe społeczeństwo. Na Polskim Ładzie będą mogły skorzystać obszary wiejskie i mieszkańcy małych miejscowości - podkreśliła.

Skomentowała także sytuację na scenie politycznej i sytuację w opozycji. - Dzieje się bardzo dużo. Platforma Obywatelska tonie, wielu zadaje sobie pytanie: gdzie jest kapitan? Czy leci z nami pilot? Słyszałam też głosy, również z ust osób opozycyjnych, że można nie lubić PiS, można nie lubić Prezesa Kaczyńskiego, ale jednak propozycje, które realizuje są dobre.

Zobacz także

2021-06-30, godz. 11:06 Bartłomiej Stawiarski o tym, że radni przegłosowali uchwałę nieudzielającą wotum zaufania, a wojewoda ją unieważnił… - Nie jest to dla mnie zaskoczenie, bo w takim duchu kształtuje się orzecznictwo wojewódzkich sądów administracyjnych i były też takie decyzje nadzorów… » więcej 2021-06-30, godz. 09:17 Piotr Pancześnik z Porozumienia Jarosława Gowina o licznej reprezentacji Opolszczyzny we władzach partii oraz o nowym… - To jest uhonorowanie obszaru, który jest dla nas niezwykle ważny, jakim jest samorząd - powiedział w Porannej Loży Radiowej Piotr Pancześnik z Porozumienia… » więcej 2021-06-29, godz. 13:05 "Co tam Panie w polityce?" prowadzą Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek Wakacji w polityce nie ma, mamy za to kongresy partyjne, jeden za drugim. Dwa tygodnie temu kongres partii republikańskiej, w ubiegły weekend kongres Porozumienia… » więcej 2021-06-29, godz. 09:07 Ryszard Galla o potrzebie utworzenie Centrum Wielojęzyczności, zjeździe rocznym TSKN i relacjach Polska-Niemcy - To nie jest pomysł dzisiejszy, bo od lat przyświeca nam pomysł by takie centrum stworzyć. Ono byłoby wzmocnieniem dla nauczycieli, uczniów i szkół i… » więcej 2021-06-28, godz. 19:21 Jerzy Czerwiński, senator Prawa i Sprawiedliwości, o nowelizacji KPA i roszczeniach dotyczących tzw. mienia bezspad… Sejm znowelizował Kodeks Postępowania Administracyjnego. Spotkało się to z krytyką izraelskich polityków, którzy mówią o konsekwencjach w relacjach międzypaństwowych… » więcej 2021-06-29, godz. 17:28 Antoni Macierewicz i prof. Zdzisław Krasnodębski gośćmi “Spięcia” (29.06) Szczyt Biden - Putin, szczyt NATO, spotkanie G7, pierwsza wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych w Europie i próba nowego otwarcia geopolitycznego, ale też… » więcej 2021-06-28, godz. 13:28 Katarzyna Czochara o Kongresie PiS, szczepieniach, nowelizacji ustawy o Agencji Badań Medycznych i kryzysie dyplomatycznym… - Dla mnie osobiście to ważny moment, jestem głęboko przekonana, że szefem partii pozostanie dotychczasowy szef, czyli wicepremier Jarosław Kaczyński. To… » więcej 2021-06-28, godz. 09:04 Sierż. sztab. Przemysław Kędzior z KWP Opole o bezpieczeństwie w czasie wakacji Ruszyła policyjna akcja "Bezpieczne Wakacje". Policjanci przypominają o najważniejszych zasadach, jakie powinny towarzyszyć nam w czasie letniego wypoczyn… » więcej 2021-06-25, godz. 20:05 Bartosz Bukała, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Głuchołazach, o wakacyjnych atrakcjach w Górach … Wraz z zakończeniem roku szkolnego ruszył sezon urlopowy. W Górach Opawskich jest najwięcej miejsc noclegowych na Opolszczyźnie. Poza walorami przyrodniczymi… » więcej 2021-06-25, godz. 18:41 Eugeniusz Kret, przeor Konwentu Bonifratrów w Prudniku, o powstających Warsztatach Terapii Zajęciowej dla niepełno… Odbył się odbiór pierwszego etapu prac związanych z tworzeniem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Prudniku. Jest to ostatni powiat na Opolszczyźnie bez WTZ… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »