Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z sejmu' w Południowej Loży Radiowej. Magdalena…
2021-05-20, 11:20 Autor: Paula Hołubowicz

"Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem m.in. o sytuacji w Platformie Obywatelskiej czy pracach senatu ws. Funduszu Odbudowy

"Prosto z Sejmu" Tomasz Kostuś i Magdalena Ogórek
"Prosto z Sejmu" Tomasz Kostuś i Magdalena Ogórek
Magdalena Ogórek pytała swojego gościa czy Platforma Obywatelska nie podąża drogą rozpadającego się SLD sprzed kilkunastu lat, o ostatnie spotkanie parlamentarzystów i pracę senatu ws. Funduszu Odbudowy. Pojawiły się też wątki dotyczące wyboru nowego szefa Instytutu Pamięci Narodowej oraz polityki senioralnej i emerytalnej zawartej w Polskim Ładzie.
- Przedstawię Panu taką wizję polityczną, na pewno Pan ją doskonale pamięta. SLD z premierem Leszkiem Millerem - hegemon na scenie politycznej, wydawałoby się, że nic nie jest w stanie przewrócić rządów lewicy wspieranej przez media Adama Michnika. Nawet nie mówię o aferze Rywina, bo to była kula śniegowa, która nabrała rozpędu. Ale wszyscy eksperci mówili Leszkowi Millerowi, o tym co się dzieje na zewnątrz, że sondaże spadają, lecą na łeb na szyję, dobrze to pamiętam bo pracowałam wtedy w KPRM. Lewica tego nie widziała. Później baronowie SLD wymyślili strategię, że może trzeba odświeżyć wizerunek SLD i wstawić kogoś młodszego. Jak się skończyła sprawa z Wojciechem Olejniczakiem i Grzegorzem Napieralskim wiemy. Czy nie ma Pan wrażenia że Platforma Obywatelska właśnie powiela ten scenariusz? Tamtego starego SLD? - pytała Magdalena Ogórek.

- W polityce jak i w życiu nic nie trwa wiecznie - odparł Tomasz Kostuś, poseł KO. - Możemy mówić o przykładzie SLD, ale i AWS-u, ale i PiS-u kiedy musiał 10 razy z rzędu przegrać, żeby w końcu wygrać. Sytuacja opozycji jest dziś trudna, bo jest skłócona, zajmuje się niestety sobą, ale wierzę, że to się zmieni i sytuacja w PO jako największej partii opozycyjnej, która ma swoja historię ale i potencjał i możliwości. Wierzę, że ta wiosna, czas po pandemii i integracja środowiska będzie sprzyjać temu, że będziemy się lepiej komunikować wewnętrznie, ale też ze społeczeństwem i wyborcami - mówił poseł Kostuś.

- A jak Pan mówi o skłóconej opozycji i zajmującej się sobą ma Pan na myśli wszystkie partie będące w opozycji czy samą Platformę? - zapytała redaktor Ogórek.

- Doceniam geniusz Jarosława Kaczyńskiego, który przy jednym ogniu upiekł trzy pieczenie... - mówił poseł Kostuś. - Borys Budka nie ma tego geniuszu - wtrąciła redaktor Ogórek. - Jarosław Kaczyński odwrócił uwagę od tego co się dzieje w obozie Zjednoczonej Prawicy, zdobył poparcie dla Funduszu Odbudowy i skłócił opozycję - kontynuował Kostuś.

- Ja wierzę, że jeszcze jest czas, żebyśmy wzmocnili naszą jedność i poszli do przodu. Bo tylko razem możemy wygrać z PiS-em.

Zobacz także

2021-06-22, godz. 17:14 Robert Węgrzyn z PO oraz Martyna Nakonieczny z PiS, radni opolskiego sejmiku, o absolutorium i wotum zaufania dla zarządu… Czerwiec to jeden z najważniejszych miesięcy w samorządowym kalendarzu. Wówczas radni podejmują uchwałę o absolutorium dla sprawujących władzę wykonawczą… » więcej 2021-06-22, godz. 14:02 "Co tam Panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Były lider PO Grzegorz Schetyna został wczoraj (21.06) pełniącym obowiązki szefa regionu dolnośląskiego Platformy i tym samym wraca do Zarządu Krajowego… » więcej 2021-06-22, godz. 08:55 Magdalena Matyjaszek o bogatym programie Dni Opola połączonym w tym roku z Nocą Kultury - W związku z tym że rok temu nie mogliśmy zorganizować święta miasta, w tym roku postanowiliśmy żeby świętować przez cały tydzień, żeby mieszkańcy… » więcej 2021-06-21, godz. 17:46 Jacek Monkiewicz, starosta brzeski i Maria Klimowicz, kierownik OPS w Białej, o funkcjonowaniu Domów Pomocy Społecznej… O sytuacji DPS dyskutowano podczas Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w Kamieniu Śląskim. DPS podlegają powiatom. Jak się okazuje są w nich wolne… » więcej 2021-06-21, godz. 13:13 Ryszard Wilczyński o powrocie Donalda Tuska do polityki, cybernetycznych atakach na skrzynki mailowe polityków, piątej… - Nie byłbym przeciw – mówił w Południowej Loży Radiowej Ryszard Wilczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, pytany o powrót Donalda Tuska do polskiej… » więcej 2021-06-21, godz. 09:13 Jerzy Czerwiński, senator PiS o kolejnej nieudanej próbie wyboru RPO, innym możliwym scenariuszu i sankcjach nakładanych… - Znowu objawiła się totalność opozycji, która rządzi w senacie, chociaż są nowe elementy - powiedział Jerzy Czerwiński senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2021-06-18, godz. 17:48 Marek Śmiech, wójt Walc, Adam Raczyński, wójt Pakosławic i Piotr Bujak, burmistrz Głogówka, o współpracy z Czechami… Obradowało walne zebranie członków Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pradziad. Należy do niego kilkadziesiąt samorządów lokalnych z Opolszczyzny… » więcej 2021-06-18, godz. 14:19 Przedstawiciele młodzieżówek partyjnych dyskutują o demografii W Południowej Loży Radiowej kontynuujemy temat demografii. Jest nas coraz mniej i jeśli nic się nie zmieni populacja Polski w 2050 roku spadnie do 34 mln ludzi… » więcej 2021-06-18, godz. 09:54 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o rządowej Strategii Demograficznej 2040 - Po 1989 roku rozpoczął się spadek liczby rodzonych dzieci w Polsce. Kilka lat temu, zanim wszedł program 500+ i inne programy prospołeczne i prorodzinne… » więcej 2021-06-17, godz. 17:34 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o kondycji gospodarki po trzeciej fali pandemii Mamy najniższe w UE bezrobocie, ale jedną z wyższych inflacji. Rynek nieruchomości "szaleje" tak jak ceny materiałów budowlanych. Prognozy wzrostu PKB mamy… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »