Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr…
2021-05-18, 13:13 Autor: Piotr Moc

Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek

Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek
W programie komentarze na temat rządowego programu Polski Ład, który stał się programem całego obozu Zjednoczonej Prawicy. Ma on pomóc wyprowadzić kraj z kryzysu po pandemii oraz dogonić w rozwoju kraje zachodniej Europy. Ogłoszone w sobotę propozycje programowe rządu, dotyczą między innymi systemu podatkowego, emerytur i służby zdrowia. W Polskim Ładzie zapowiedziano, że w 2027 roku na służbę zdrowia będzie przeznaczanych 7 procent PKB, a w kolejnych latach zmniejszą się kolejki do lekarzy przez zniesienie limitów do specjalistów i powołany zostanie fundusz odszkodowawczy dla ofiar błędów lekarskich. Wczoraj (17.05) premier Mateusz Morawiecki rozpoczął promocję tego programu w terenie.
– Platforma nie chciała podnieść [kwoty wolnej od podatku]. Bo jeszcze w 2015 roku, pod koniec ich kadencji, kiedy taka propozycja weszła pod obrady Sejmu, to Platforma głosowała przeciw. Potem oczywiście koniunkturalnie w opozycji o tym mówiła, ale liczą się fakty i liczą się efekty. To PiS i Zjednoczona Prawica podejmuje te decyzje. Jest różnica między rzucaniem haseł będąc w opozycji, a odpowiedzialnym wprowadzaniem takich rozwiązań w sposób bezpieczny dla budżetu – stwierdził Radosław Fogiel w „Sygnałach dnia” PR1.

– Zajmują się sobą. Proszę zobaczyć, to takie charakterystyczne. W dniu, w którym my, PiS, Zjednoczona Prawica ogłaszaliśmy Polski Ład, gdzie pokazywaliśmy te wszystkie budzące nadzieje propozycje, wyliczenia, konkretne liczby, w tym samym dniu Platforma Obywatelska wyrzucała swoich niepokornych posłów, zajmując się sobą, wewnętrznymi rozgrywkami, wewnętrznymi wojenkami. To pokazuje, kto dzisiaj tak naprawdę myśli o Polakach, a kto myśli tylko o sobie i traktuje politykę, jako sposób na ustawianie siebie i swoich kolegów – stwierdził Jacek Sasin w „Gościu Wiadomości” TVP Info.

– Kierownictwo PO przygotowuje się na wieloletnią opozycyjność i to w dodatku, jako środowisko bardzo mniejszościowe w tej opozycyjności i skraca fronty po prostu, dyscyplinuje szeregi. Kontestatorów i malkontentów wyrzuca, bo wie, że w opozycji będzie przez wiele, wiele lat – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister kultury Jarosław Sellin.

Powołania do reprezentacji Polski na Euro 2021 wywołały w kraju wielkie poruszenie. Nie powinno to nikogo dziwić. W końcu kibice mają ogromne apetyty przed największym turniejem piłkarskim w tym roku. Celem minimum dla biało-czerwonych jest awans do fazy pucharowej, ale kibice naszej kadry liczą na zdecydowanie więcej. Hiszpańskie media, oceniając ogłoszony w poniedziałek przez selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski Paulo Sousę skład kadry na mistrzostwa Europy wskazują, że ich ekipa zagra w grupie E przeciwko osłabionej drużynie biało-czerwonych. Za największą stratę polskiej reprezentacji uznają nieobecność kontuzjowanego Krzysztofa Piątka.

Zobacz także

2021-07-02, godz. 13:56 Młodzieżowa Loża Radiowa o nowelizacji KPA, zawirowaniach wokół utrzymania większości w sejmie przez Zjednoczoną… Naszymi gośćmi w Młodzieżowej Loży Radiowej byli Dawid Rygol z Młodej Prawicy (młodzieżówki Porozumienia Jarosława Gowina) oraz Kamil Wencel z Młodych… » więcej 2021-07-02, godz. 09:43 Rafał Tkacz o wyborach przedterminowych na burmistrza Gorzowa Śląskiego Pięcioro kandydatów będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Gorzowa Śląskiego w niedzielę w wyborach przedterminowych. Głosowanie odbędzie się z… » więcej 2021-07-01, godz. 16:17 Radiowa debata "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" o rządowej propozycji podniesienia pensji minimalnej do 3 tys. zł… Pensja minimalna w 2022 roku ma wzrosnąć o 200 złotych brutto - taką stawkę zaproponował rząd. Propozycja została przekazana do negocjacji przedstawicielom… » więcej 2021-07-01, godz. 13:18 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzerzynie-Koźlu o przyjmowaniu pacjentów nie tylko z covid, szczepieniach… - Od dzisiaj pacjent covidowy, który będzie miał inne schorzenia wymagające leczenia będzie trafiał do "swojego" najbliższego szpitala. Do tej pory my byliśmy… » więcej 2021-07-01, godz. 09:21 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu o spisie powszechnym i karach za odmowę spisania się lub za podanie nieprawdziwych… - Opolszczyzna nadal jest na pierwszym miejscu w kraju, jeśli chodzi o odsetek spisanych mieszkańców w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisało… » więcej 2021-06-30, godz. 18:04 Mirosław Czupkiewicz, prezes PTBS, o nowym obowiązku składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła w domach i… Każdy właściciel lub zarządca budynku musi złożyć deklarację o źródłach ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Związany z tym obowiązek… » więcej 2021-06-30, godz. 12:26 Ewa Kotula o ankietyzacji obszarów wiejskich w naszym regionie, która potrwa do połowy lipca - Skierowaliśmy ankietę do sołtysów z prośbą, aby przekazali nam co się w jego sołectwie dzieje i jaki zasób dane sołectwo posiada - mówiła w Południowej… » więcej 2021-06-30, godz. 11:06 Bartłomiej Stawiarski o tym, że radni przegłosowali uchwałę nieudzielającą wotum zaufania, a wojewoda ją unieważnił… - Nie jest to dla mnie zaskoczenie, bo w takim duchu kształtuje się orzecznictwo wojewódzkich sądów administracyjnych i były też takie decyzje nadzorów… » więcej 2021-06-30, godz. 09:17 Piotr Pancześnik z Porozumienia Jarosława Gowina o licznej reprezentacji Opolszczyzny we władzach partii oraz o nowym… - To jest uhonorowanie obszaru, który jest dla nas niezwykle ważny, jakim jest samorząd - powiedział w Porannej Loży Radiowej Piotr Pancześnik z Porozumienia… » więcej 2021-06-29, godz. 13:05 "Co tam Panie w polityce?" prowadzą Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek Wakacji w polityce nie ma, mamy za to kongresy partyjne, jeden za drugim. Dwa tygodnie temu kongres partii republikańskiej, w ubiegły weekend kongres Porozumienia… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »