Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Janusz Kowalski o wkładzie Solidarnej Polski do…
2021-05-18, 09:08 Autor: Joanna Matlak

Janusz Kowalski o wkładzie Solidarnej Polski do Polskiego Ładu, "tonięciu" Platformy Obywatelskiej i współpracy Rafała Trzaskowskiego z opolskimi samorządowcami

Janusz Kowalski o wkładzie Solidarnej Polski do Polskiego Ładu, "tonięciu" Platformy Obywatelskiej i współpracy Rafała Trzaskowskiego z opolskimi samorządowcami
- Jutro zaczyna się posiedzenie sejmu, zaczynamy przyspieszenie legislacyjne po przedstawieniu Polskiego Ładu przez PiS, Solidarną Polskę i Porozumienie – mówił w Porannej Loży Radiowej Janusz Kowalski, opolski poseł Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.
- Solidarna Polska odpowiada za obszar dotyczący bezpieczeństwa, nie kto inny jak minister Ziobro jest w tym temacie najbardziej wiarygodny. To jego autorska koncepcja zmiany prawa zapewniła paliwo dla programów społecznych Zjednoczonej Prawicy, chodzi przede wszystkim miliardy złotych po uszczelnieniu, które mogły wpłynąć do budżetu.

- My dzisiaj pokazujemy nowe pomysły np. związane z alimentami, żeby alimenty trafiały do matek, które czekają na pieniądze od byłych mężów czy ojców. To są też zmiany dotyczące przestępczości zorganizowanej, bo od 2015 roku odebraliśmy mafiom miliardy złotych - mówił nasz gość.

- Mam też swoją cegiełkę włożoną do Polskiego Ładu, to przygotowana reforma kodeksu spółek handlowych, która obejmie 400 tys. spółek akcyjnych i z.o.o w Polsce, takich jak Górażdże czy Zakłady Azotowe w Kędzierzynie - Koźlu. Reforma prawa korporacyjnego jest w Polskim Ładzie, ale jest też innowacyjna ustawa o akcjonariacie pracowniczym - mówił Janusz KOwalski.

Polityka Solidarnej Polski pytaliśmy też o objazd polityków opozycji po kraju, m.in. o niedawną wizytę Rafała Trzaskowskiego w Opolu. Z Trzaskowskim współpracuje m.in. Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola czy Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla.

- Niektórzy politycy w zeszłym roku uwierzyli w gwiazdę Rafała, a to nie jest tytan pracy i nie dotrzymuje słowa i obietnic z kampanii. W mojej ocenie taka sytuacja podważa zaufanie do każdego z polityków, ale jeśli jacyś politycy szukają relacji z Rafałem Trzaskowskim to życzę im powodzenia. Jestem przekonany, że Rafał Trzaskowski skończy jak Borys Budka - mówił Janusz Kowalski.

Zobacz także

2021-06-22, godz. 14:02 "Co tam Panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Były lider PO Grzegorz Schetyna został wczoraj (21.06) pełniącym obowiązki szefa regionu dolnośląskiego Platformy i tym samym wraca do Zarządu Krajowego… » więcej 2021-06-22, godz. 08:55 Magdalena Matyjaszek o bogatym programie Dni Opola połączonym w tym roku z Nocą Kultury - W związku z tym że rok temu nie mogliśmy zorganizować święta miasta, w tym roku postanowiliśmy żeby świętować przez cały tydzień, żeby mieszkańcy… » więcej 2021-06-21, godz. 17:46 Jacek Monkiewicz, starosta brzeski i Maria Klimowicz, kierownik OPS w Białej, o funkcjonowaniu Domów Pomocy Społecznej… O sytuacji DPS dyskutowano podczas Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w Kamieniu Śląskim. DPS podlegają powiatom. Jak się okazuje są w nich wolne… » więcej 2021-06-21, godz. 13:13 Ryszard Wilczyński o powrocie Donalda Tuska do polityki, cybernetycznych atakach na skrzynki mailowe polityków, piątej… - Nie byłbym przeciw – mówił w Południowej Loży Radiowej Ryszard Wilczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, pytany o powrót Donalda Tuska do polskiej… » więcej 2021-06-21, godz. 09:13 Jerzy Czerwiński, senator PiS o kolejnej nieudanej próbie wyboru RPO, innym możliwym scenariuszu i sankcjach nakładanych… - Znowu objawiła się totalność opozycji, która rządzi w senacie, chociaż są nowe elementy - powiedział Jerzy Czerwiński senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2021-06-18, godz. 17:48 Marek Śmiech, wójt Walc, Adam Raczyński, wójt Pakosławic i Piotr Bujak, burmistrz Głogówka, o współpracy z Czechami… Obradowało walne zebranie członków Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pradziad. Należy do niego kilkadziesiąt samorządów lokalnych z Opolszczyzny… » więcej 2021-06-18, godz. 14:19 Przedstawiciele młodzieżówek partyjnych dyskutują o demografii W Południowej Loży Radiowej kontynuujemy temat demografii. Jest nas coraz mniej i jeśli nic się nie zmieni populacja Polski w 2050 roku spadnie do 34 mln ludzi… » więcej 2021-06-18, godz. 09:54 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o rządowej Strategii Demograficznej 2040 - Po 1989 roku rozpoczął się spadek liczby rodzonych dzieci w Polsce. Kilka lat temu, zanim wszedł program 500+ i inne programy prospołeczne i prorodzinne… » więcej 2021-06-17, godz. 17:34 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o kondycji gospodarki po trzeciej fali pandemii Mamy najniższe w UE bezrobocie, ale jedną z wyższych inflacji. Rynek nieruchomości "szaleje" tak jak ceny materiałów budowlanych. Prognozy wzrostu PKB mamy… » więcej 2021-06-17, godz. 13:16 Ryszard Bartosik sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa o cyberbezpieczestwie, Rzeczniku Praw Obywatelskich i działaniach… - Zarówno Pan premier i minister Cieszyński apelowali, aby takich zachowań nie było, a stało się dokładnie odwrotnie - powiedział Ryszard Bartosik, sekretarz… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »