Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Janusz Kowalski o wkładzie Solidarnej Polski do…
2021-05-18, 09:08 Autor: Joanna Matlak

Janusz Kowalski o wkładzie Solidarnej Polski do Polskiego Ładu, "tonięciu" Platformy Obywatelskiej i współpracy Rafała Trzaskowskiego z opolskimi samorządowcami

Janusz Kowalski o wkładzie Solidarnej Polski do Polskiego Ładu, "tonięciu" Platformy Obywatelskiej i współpracy Rafała Trzaskowskiego z opolskimi samorządowcami
- Jutro zaczyna się posiedzenie sejmu, zaczynamy przyspieszenie legislacyjne po przedstawieniu Polskiego Ładu przez PiS, Solidarną Polskę i Porozumienie – mówił w Porannej Loży Radiowej Janusz Kowalski, opolski poseł Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.
- Solidarna Polska odpowiada za obszar dotyczący bezpieczeństwa, nie kto inny jak minister Ziobro jest w tym temacie najbardziej wiarygodny. To jego autorska koncepcja zmiany prawa zapewniła paliwo dla programów społecznych Zjednoczonej Prawicy, chodzi przede wszystkim miliardy złotych po uszczelnieniu, które mogły wpłynąć do budżetu.

- My dzisiaj pokazujemy nowe pomysły np. związane z alimentami, żeby alimenty trafiały do matek, które czekają na pieniądze od byłych mężów czy ojców. To są też zmiany dotyczące przestępczości zorganizowanej, bo od 2015 roku odebraliśmy mafiom miliardy złotych - mówił nasz gość.

- Mam też swoją cegiełkę włożoną do Polskiego Ładu, to przygotowana reforma kodeksu spółek handlowych, która obejmie 400 tys. spółek akcyjnych i z.o.o w Polsce, takich jak Górażdże czy Zakłady Azotowe w Kędzierzynie - Koźlu. Reforma prawa korporacyjnego jest w Polskim Ładzie, ale jest też innowacyjna ustawa o akcjonariacie pracowniczym - mówił Janusz KOwalski.

Polityka Solidarnej Polski pytaliśmy też o objazd polityków opozycji po kraju, m.in. o niedawną wizytę Rafała Trzaskowskiego w Opolu. Z Trzaskowskim współpracuje m.in. Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola czy Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla.

- Niektórzy politycy w zeszłym roku uwierzyli w gwiazdę Rafała, a to nie jest tytan pracy i nie dotrzymuje słowa i obietnic z kampanii. W mojej ocenie taka sytuacja podważa zaufanie do każdego z polityków, ale jeśli jacyś politycy szukają relacji z Rafałem Trzaskowskim to życzę im powodzenia. Jestem przekonany, że Rafał Trzaskowski skończy jak Borys Budka - mówił Janusz Kowalski.

Zobacz także

2021-07-02, godz. 13:56 Młodzieżowa Loża Radiowa o nowelizacji KPA, zawirowaniach wokół utrzymania większości w sejmie przez Zjednoczoną… Naszymi gośćmi w Młodzieżowej Loży Radiowej byli Dawid Rygol z Młodej Prawicy (młodzieżówki Porozumienia Jarosława Gowina) oraz Kamil Wencel z Młodych… » więcej 2021-07-02, godz. 09:43 Rafał Tkacz o wyborach przedterminowych na burmistrza Gorzowa Śląskiego Pięcioro kandydatów będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza Gorzowa Śląskiego w niedzielę w wyborach przedterminowych. Głosowanie odbędzie się z… » więcej 2021-07-01, godz. 16:17 Radiowa debata "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" o rządowej propozycji podniesienia pensji minimalnej do 3 tys. zł… Pensja minimalna w 2022 roku ma wzrosnąć o 200 złotych brutto - taką stawkę zaproponował rząd. Propozycja została przekazana do negocjacji przedstawicielom… » więcej 2021-07-01, godz. 13:18 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzerzynie-Koźlu o przyjmowaniu pacjentów nie tylko z covid, szczepieniach… - Od dzisiaj pacjent covidowy, który będzie miał inne schorzenia wymagające leczenia będzie trafiał do "swojego" najbliższego szpitala. Do tej pory my byliśmy… » więcej 2021-07-01, godz. 09:21 Monika Bartel z Urzędu Statystycznego w Opolu o spisie powszechnym i karach za odmowę spisania się lub za podanie nieprawdziwych… - Opolszczyzna nadal jest na pierwszym miejscu w kraju, jeśli chodzi o odsetek spisanych mieszkańców w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Spisało… » więcej 2021-06-30, godz. 18:04 Mirosław Czupkiewicz, prezes PTBS, o nowym obowiązku składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła w domach i… Każdy właściciel lub zarządca budynku musi złożyć deklarację o źródłach ciepła do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Związany z tym obowiązek… » więcej 2021-06-30, godz. 12:26 Ewa Kotula o ankietyzacji obszarów wiejskich w naszym regionie, która potrwa do połowy lipca - Skierowaliśmy ankietę do sołtysów z prośbą, aby przekazali nam co się w jego sołectwie dzieje i jaki zasób dane sołectwo posiada - mówiła w Południowej… » więcej 2021-06-30, godz. 11:06 Bartłomiej Stawiarski o tym, że radni przegłosowali uchwałę nieudzielającą wotum zaufania, a wojewoda ją unieważnił… - Nie jest to dla mnie zaskoczenie, bo w takim duchu kształtuje się orzecznictwo wojewódzkich sądów administracyjnych i były też takie decyzje nadzorów… » więcej 2021-06-30, godz. 09:17 Piotr Pancześnik z Porozumienia Jarosława Gowina o licznej reprezentacji Opolszczyzny we władzach partii oraz o nowym… - To jest uhonorowanie obszaru, który jest dla nas niezwykle ważny, jakim jest samorząd - powiedział w Porannej Loży Radiowej Piotr Pancześnik z Porozumienia… » więcej 2021-06-29, godz. 13:05 "Co tam Panie w polityce?" prowadzą Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek Wakacji w polityce nie ma, mamy za to kongresy partyjne, jeden za drugim. Dwa tygodnie temu kongres partii republikańskiej, w ubiegły weekend kongres Porozumienia… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »