Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Janusz Kowalski o wkładzie Solidarnej Polski do…
2021-05-18, 09:08 Autor: Joanna Matlak

Janusz Kowalski o wkładzie Solidarnej Polski do Polskiego Ładu, "tonięciu" Platformy Obywatelskiej i współpracy Rafała Trzaskowskiego z opolskimi samorządowcami

Janusz Kowalski o wkładzie Solidarnej Polski do Polskiego Ładu, "tonięciu" Platformy Obywatelskiej i współpracy Rafała Trzaskowskiego z opolskimi samorządowcami
- Jutro zaczyna się posiedzenie sejmu, zaczynamy przyspieszenie legislacyjne po przedstawieniu Polskiego Ładu przez PiS, Solidarną Polskę i Porozumienie – mówił w Porannej Loży Radiowej Janusz Kowalski, opolski poseł Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry.
- Solidarna Polska odpowiada za obszar dotyczący bezpieczeństwa, nie kto inny jak minister Ziobro jest w tym temacie najbardziej wiarygodny. To jego autorska koncepcja zmiany prawa zapewniła paliwo dla programów społecznych Zjednoczonej Prawicy, chodzi przede wszystkim miliardy złotych po uszczelnieniu, które mogły wpłynąć do budżetu.

- My dzisiaj pokazujemy nowe pomysły np. związane z alimentami, żeby alimenty trafiały do matek, które czekają na pieniądze od byłych mężów czy ojców. To są też zmiany dotyczące przestępczości zorganizowanej, bo od 2015 roku odebraliśmy mafiom miliardy złotych - mówił nasz gość.

- Mam też swoją cegiełkę włożoną do Polskiego Ładu, to przygotowana reforma kodeksu spółek handlowych, która obejmie 400 tys. spółek akcyjnych i z.o.o w Polsce, takich jak Górażdże czy Zakłady Azotowe w Kędzierzynie - Koźlu. Reforma prawa korporacyjnego jest w Polskim Ładzie, ale jest też innowacyjna ustawa o akcjonariacie pracowniczym - mówił Janusz KOwalski.

Polityka Solidarnej Polski pytaliśmy też o objazd polityków opozycji po kraju, m.in. o niedawną wizytę Rafała Trzaskowskiego w Opolu. Z Trzaskowskim współpracuje m.in. Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola czy Sabina Nowosielska, prezydent Kędzierzyna-Koźla.

- Niektórzy politycy w zeszłym roku uwierzyli w gwiazdę Rafała, a to nie jest tytan pracy i nie dotrzymuje słowa i obietnic z kampanii. W mojej ocenie taka sytuacja podważa zaufanie do każdego z polityków, ale jeśli jacyś politycy szukają relacji z Rafałem Trzaskowskim to życzę im powodzenia. Jestem przekonany, że Rafał Trzaskowski skończy jak Borys Budka - mówił Janusz Kowalski.

Zobacz także

2021-06-18, godz. 14:19 Przedstawiciele młodzieżówek partyjnych dyskutują o demografii W Południowej Loży Radiowej kontynuujemy temat demografii. Jest nas coraz mniej i jeśli nic się nie zmieni populacja Polski w 2050 roku spadnie do 34 mln ludzi… » więcej 2021-06-18, godz. 09:54 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o rządowej Strategii Demograficznej 2040 - Po 1989 roku rozpoczął się spadek liczby rodzonych dzieci w Polsce. Kilka lat temu, zanim wszedł program 500+ i inne programy prospołeczne i prorodzinne… » więcej 2021-06-17, godz. 17:34 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o kondycji gospodarki po trzeciej fali pandemii Mamy najniższe w UE bezrobocie, ale jedną z wyższych inflacji. Rynek nieruchomości "szaleje" tak jak ceny materiałów budowlanych. Prognozy wzrostu PKB mamy… » więcej 2021-06-17, godz. 13:16 Ryszard Bartosik sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa o cyberbezpieczestwie, Rzeczniku Praw Obywatelskich i działaniach… - Zarówno Pan premier i minister Cieszyński apelowali, aby takich zachowań nie było, a stało się dokładnie odwrotnie - powiedział Ryszard Bartosik, sekretarz… » więcej 2021-06-17, godz. 09:13 Eurodeputowana Beata Kempa o kopalni Turów, mechanizmie warunkowości, migracjach i hejcie wobec kobiet w internecie - Zaprosiłam przedstawicieli polskich organizacji pozarządowych, aby wypowiedzieli się na temat migracji i dyrektywy powrotowej - powiedziała w Porannej Loży… » więcej 2021-06-16, godz. 20:11 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki i Piotr Soczyński, starosta głubczycki, o sytuacji szpitali powiatowych oraz… Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport dotyczący założeń reformy szpitalnictwa. Kategoryzacji szpitali dokonywać ma Agencja Rozwoju Szpitali. Od tego zależeć… » więcej 2021-06-16, godz. 13:23 Łukasz Sowada i Tomasz Kaliszan, radni Opola o raporcie o stanie miasta za 2020 rok - Raport o stanie miasta Opola to diagnoza miasta za zeszły rok, ocena radnych działalności prezydenta Opola - powiedział Łukasz Sowada przewodniczący rady… » więcej 2021-06-16, godz. 09:27 Bartłomiej Pater, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa o hakerskich atakach na polityków samorządowców i każdego z nas - Celem ataków jest zdobycie informacji, wiedzy. Później można ją wykorzystać do potrzeb gospodarczych lub politycznych - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-06-16, godz. 09:15 Dr Stanisław Niewiński, politolog o wyborze Lidii Staroń na RPO przez sejm i tym czy ta kandydatura ma szansę zyskać… - Zwracanie uwagi na to, że PiS dysponuje kruchą przewagą w sejmie nie jest konstatacją nową. Widzimy to już od pewnego czasu i chyba musimy się do tego… » więcej 2021-06-15, godz. 18:50 Iwona Jakubczak, Niepubliczne LO w Głuchołazach i Jacek Górski, dyrektor SP w Łące Prudnickiej, o wpływie pandemii… Absencja nauczycieli i uczniów spowodowana pandemią oraz zdalne nauczanie - to główne problemy, z którymi w minionych miesiącach borykała się oświata… » więcej
89101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »