Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Marcin Ociepa, poseł i wiceprezes Porozumienia o…
2021-05-17, 13:36 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marcin Ociepa, poseł i wiceprezes Porozumienia o Polskim Ładzie, Krajowej Szkoły Administracji Samorządowej i nowej partii jaką zakłada poseł Kamil Bortniczuk

Marcin Ociepa, poseł i wiceprezes Porozumienia o Polskim Ładzie, Krajowej Szkoły Administracji Samorządowej i nowej partii jaką zakłada poseł Kamil Bortniczuk
- To my naciskaliśmy najbardziej na te wszystkie rozwiązania, które mają służyć odciążeniom podatkowym, wsparciu dla przedsiębiorców, jednym słowem wzrostowi gospodarczemu - powiedział w Południowej Loży Radiowej Marcin Ociepa, poseł i wiceprezes Porozumienia Jarosława Gowina.
- Stracą niestety samorządy, ale ponieważ jesteśmy partia pro samorządową wypracowaliśmy rozwiązanie stałej subwencji inwestycyjnej, które zakłada, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych zagości na stałe i nie będzie przydzielana (subwencja) w procedurze konkursowej, ale będzie stała uzależniona od kilku zmiennych. - Każda gmina na Opolszczyźnie otrzyma wsparcie o różnych wysokościach i w ten sposób zrekompensujemy stratę podatku, tylko tu też nie możemy mówić o stracie, bo te pieniądze zostaną w naszych portfelach.

- Najlepiej zarabiający będą płacić więcej, ale zdecydowana większość Polaków zyska. Chcemy przeznaczyć na zdrowie 7% PKB - dodał Ociepa.

- Mamy cały pakiet rozwiązań, na których korzystają wszyscy, mamy pakiet na których korzysta większość. Wbrew temu co przepowiadano, że po wprowadzeniu 500+ państwo polskie zbankrutuje, nic takiego się nie stało.

Gość Południowej Loży Radiowej powiedział także, że Polski Ład nie jet dokumentem zamkniętym. Mogą w nim pojawić się nowe elementy, jak na przykład powstanie Krajowej Szkoły Administracji Samorządowej.

- Jako autor tego pomysłu, o którym mówiłem jeszcze w kampanii wyborczej mogę już powiedzieć, że udało mi się przekonać do tego premiera Morawieckiego i prezesa Kaczyńskiego. Chcemy to jednak powiązać z szerszym pakietem dla samorządów, dlatego jeszcze o tym liderzy w sobotę nie mówili.

Wiceprezes Porozumienia skomentował także słowa Andrzeja Sośnierza, posła Porozumienia, który stwierdził, że dobrobyt według Polskiego Ładu ma się brać z kredytów i pożyczek i on tego nie popiera.
- Nie zgadzam się z jego oceną. To nie jest konstruktywna krytyka. My uważamy, że polskie społeczeństwo musi narobić dystans do krajów zachodnich jeśli chodzi o zarobki i świadczenia socjalne - stwierdził wiceprezes Ociepa.

- Skomentował także informację, o tym że Kamil Bortniczuk, poseł wybrany z listy Porozumienia zakłada wspólnie z Adamem Bielanem nową partię.
- Zostali wykluczeni z Porozumienia i decyzja o tym, że zakładają własną partię jest przyznaniem, że nie mieli racji w sporze formalno-prawnym w Porozumieniu - stwierdził Marcin Ociepa.

Pytany o Pawła Kukiza, czy wejdzie on do Zjednoczonej Prawicy powiedział, że jest on mile widziany. - My potrzebujemy, jako Zjednoczona Prawica, przekonywać do siebie innych. Wszyscy są mile widziani, którzy chcą budować Polskę. Komentując zaproszenie byłych posłów PO Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego powiedział, że są szanowani, merytoryczni o ugruntowanym konserwatywnym poglądzie, za który zostali wyrzuceni.

Zobacz także

2021-06-29, godz. 09:07 Ryszard Galla o potrzebie utworzenie Centrum Wielojęzyczności, zjeździe rocznym TSKN i relacjach Polska-Niemcy - To nie jest pomysł dzisiejszy, bo od lat przyświeca nam pomysł by takie centrum stworzyć. Ono byłoby wzmocnieniem dla nauczycieli, uczniów i szkół i… » więcej 2021-06-28, godz. 19:21 Jerzy Czerwiński, senator Prawa i Sprawiedliwości, o nowelizacji KPA i roszczeniach dotyczących tzw. mienia bezspad… Sejm znowelizował Kodeks Postępowania Administracyjnego. Spotkało się to z krytyką izraelskich polityków, którzy mówią o konsekwencjach w relacjach międzypaństwowych… » więcej 2021-06-29, godz. 17:28 Antoni Macierewicz i prof. Zdzisław Krasnodębski gośćmi “Spięcia” (29.06) Szczyt Biden - Putin, szczyt NATO, spotkanie G7, pierwsza wizyta prezydenta Stanów Zjednoczonych w Europie i próba nowego otwarcia geopolitycznego, ale też… » więcej 2021-06-28, godz. 13:28 Katarzyna Czochara o Kongresie PiS, szczepieniach, nowelizacji ustawy o Agencji Badań Medycznych i kryzysie dyplomatycznym… - Dla mnie osobiście to ważny moment, jestem głęboko przekonana, że szefem partii pozostanie dotychczasowy szef, czyli wicepremier Jarosław Kaczyński. To… » więcej 2021-06-28, godz. 09:04 Sierż. sztab. Przemysław Kędzior z KWP Opole o bezpieczeństwie w czasie wakacji Ruszyła policyjna akcja "Bezpieczne Wakacje". Policjanci przypominają o najważniejszych zasadach, jakie powinny towarzyszyć nam w czasie letniego wypoczyn… » więcej 2021-06-25, godz. 20:05 Bartosz Bukała, naczelnik wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Głuchołazach, o wakacyjnych atrakcjach w Górach … Wraz z zakończeniem roku szkolnego ruszył sezon urlopowy. W Górach Opawskich jest najwięcej miejsc noclegowych na Opolszczyźnie. Poza walorami przyrodniczymi… » więcej 2021-06-25, godz. 18:41 Eugeniusz Kret, przeor Konwentu Bonifratrów w Prudniku, o powstających Warsztatach Terapii Zajęciowej dla niepełno… Odbył się odbiór pierwszego etapu prac związanych z tworzeniem Warsztatów Terapii Zajęciowej w Prudniku. Jest to ostatni powiat na Opolszczyźnie bez WTZ… » więcej 2021-06-25, godz. 12:58 Młodzieżowa Loża Radiowa o rzekomym powrocie Donalda Tuska do polityki i atakach cybernetycznych na skrzynki mailowe… - Dla nas jako formacji to ważna kwestia czy Donald Tusk wróci czy nie, chcemy żeby wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. Tusk to osoba z dużym doświadczeniem… » więcej 2021-06-25, godz. 08:57 Sławomir Kłosowski o skutkach burz i ulew w regionie, rozwoju żeglugi i porcie w Koźlu i programie „Dobry Start… - Mieliśmy w naszym województwie sporo szczęścia, prognozy „zagrożeniowe” na szczęście się nie sprawdziły. Burza spowolniła na terenie Czech, widzimy… » więcej 2021-06-24, godz. 17:02 "Wspólna sprawa" czyli radiowa debata pracodawców, związkowców i ekspertów o globalnych podatkach, m.in. o minimalnej… W programie rozmawialiśmy dziś o raporcie Polskiego Instytutu Ekonomicznego pt. "Global taxes in the post-COVID-19 era", w którym podjęto temat globalnych… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »