Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Marcin Ociepa, poseł i wiceprezes Porozumienia o…
2021-05-17, 13:36 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marcin Ociepa, poseł i wiceprezes Porozumienia o Polskim Ładzie, Krajowej Szkoły Administracji Samorządowej i nowej partii jaką zakłada poseł Kamil Bortniczuk

Marcin Ociepa, poseł i wiceprezes Porozumienia o Polskim Ładzie, Krajowej Szkoły Administracji Samorządowej i nowej partii jaką zakłada poseł Kamil Bortniczuk
- To my naciskaliśmy najbardziej na te wszystkie rozwiązania, które mają służyć odciążeniom podatkowym, wsparciu dla przedsiębiorców, jednym słowem wzrostowi gospodarczemu - powiedział w Południowej Loży Radiowej Marcin Ociepa, poseł i wiceprezes Porozumienia Jarosława Gowina.
- Stracą niestety samorządy, ale ponieważ jesteśmy partia pro samorządową wypracowaliśmy rozwiązanie stałej subwencji inwestycyjnej, które zakłada, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych zagości na stałe i nie będzie przydzielana (subwencja) w procedurze konkursowej, ale będzie stała uzależniona od kilku zmiennych. - Każda gmina na Opolszczyźnie otrzyma wsparcie o różnych wysokościach i w ten sposób zrekompensujemy stratę podatku, tylko tu też nie możemy mówić o stracie, bo te pieniądze zostaną w naszych portfelach.

- Najlepiej zarabiający będą płacić więcej, ale zdecydowana większość Polaków zyska. Chcemy przeznaczyć na zdrowie 7% PKB - dodał Ociepa.

- Mamy cały pakiet rozwiązań, na których korzystają wszyscy, mamy pakiet na których korzysta większość. Wbrew temu co przepowiadano, że po wprowadzeniu 500+ państwo polskie zbankrutuje, nic takiego się nie stało.

Gość Południowej Loży Radiowej powiedział także, że Polski Ład nie jet dokumentem zamkniętym. Mogą w nim pojawić się nowe elementy, jak na przykład powstanie Krajowej Szkoły Administracji Samorządowej.

- Jako autor tego pomysłu, o którym mówiłem jeszcze w kampanii wyborczej mogę już powiedzieć, że udało mi się przekonać do tego premiera Morawieckiego i prezesa Kaczyńskiego. Chcemy to jednak powiązać z szerszym pakietem dla samorządów, dlatego jeszcze o tym liderzy w sobotę nie mówili.

Wiceprezes Porozumienia skomentował także słowa Andrzeja Sośnierza, posła Porozumienia, który stwierdził, że dobrobyt według Polskiego Ładu ma się brać z kredytów i pożyczek i on tego nie popiera.
- Nie zgadzam się z jego oceną. To nie jest konstruktywna krytyka. My uważamy, że polskie społeczeństwo musi narobić dystans do krajów zachodnich jeśli chodzi o zarobki i świadczenia socjalne - stwierdził wiceprezes Ociepa.

- Skomentował także informację, o tym że Kamil Bortniczuk, poseł wybrany z listy Porozumienia zakłada wspólnie z Adamem Bielanem nową partię.
- Zostali wykluczeni z Porozumienia i decyzja o tym, że zakładają własną partię jest przyznaniem, że nie mieli racji w sporze formalno-prawnym w Porozumieniu - stwierdził Marcin Ociepa.

Pytany o Pawła Kukiza, czy wejdzie on do Zjednoczonej Prawicy powiedział, że jest on mile widziany. - My potrzebujemy, jako Zjednoczona Prawica, przekonywać do siebie innych. Wszyscy są mile widziani, którzy chcą budować Polskę. Komentując zaproszenie byłych posłów PO Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego powiedział, że są szanowani, merytoryczni o ugruntowanym konserwatywnym poglądzie, za który zostali wyrzuceni.

Zobacz także

2021-06-21, godz. 09:13 Jerzy Czerwiński, senator PiS o kolejnej nieudanej próbie wyboru RPO, innym możliwym scenariuszu i sankcjach nakładanych… - Znowu objawiła się totalność opozycji, która rządzi w senacie, chociaż są nowe elementy - powiedział Jerzy Czerwiński senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2021-06-18, godz. 17:48 Marek Śmiech, wójt Walc, Adam Raczyński, wójt Pakosławic i Piotr Bujak, burmistrz Głogówka, o współpracy z Czechami… Obradowało walne zebranie członków Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pradziad. Należy do niego kilkadziesiąt samorządów lokalnych z Opolszczyzny… » więcej 2021-06-18, godz. 14:19 Przedstawiciele młodzieżówek partyjnych dyskutują o demografii W Południowej Loży Radiowej kontynuujemy temat demografii. Jest nas coraz mniej i jeśli nic się nie zmieni populacja Polski w 2050 roku spadnie do 34 mln ludzi… » więcej 2021-06-18, godz. 09:54 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o rządowej Strategii Demograficznej 2040 - Po 1989 roku rozpoczął się spadek liczby rodzonych dzieci w Polsce. Kilka lat temu, zanim wszedł program 500+ i inne programy prospołeczne i prorodzinne… » więcej 2021-06-17, godz. 17:34 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o kondycji gospodarki po trzeciej fali pandemii Mamy najniższe w UE bezrobocie, ale jedną z wyższych inflacji. Rynek nieruchomości "szaleje" tak jak ceny materiałów budowlanych. Prognozy wzrostu PKB mamy… » więcej 2021-06-17, godz. 13:16 Ryszard Bartosik sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa o cyberbezpieczestwie, Rzeczniku Praw Obywatelskich i działaniach… - Zarówno Pan premier i minister Cieszyński apelowali, aby takich zachowań nie było, a stało się dokładnie odwrotnie - powiedział Ryszard Bartosik, sekretarz… » więcej 2021-06-17, godz. 09:13 Eurodeputowana Beata Kempa o kopalni Turów, mechanizmie warunkowości, migracjach i hejcie wobec kobiet w internecie - Zaprosiłam przedstawicieli polskich organizacji pozarządowych, aby wypowiedzieli się na temat migracji i dyrektywy powrotowej - powiedziała w Porannej Loży… » więcej 2021-06-16, godz. 20:11 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki i Piotr Soczyński, starosta głubczycki, o sytuacji szpitali powiatowych oraz… Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport dotyczący założeń reformy szpitalnictwa. Kategoryzacji szpitali dokonywać ma Agencja Rozwoju Szpitali. Od tego zależeć… » więcej 2021-06-16, godz. 13:23 Łukasz Sowada i Tomasz Kaliszan, radni Opola o raporcie o stanie miasta za 2020 rok - Raport o stanie miasta Opola to diagnoza miasta za zeszły rok, ocena radnych działalności prezydenta Opola - powiedział Łukasz Sowada przewodniczący rady… » więcej 2021-06-16, godz. 09:27 Bartłomiej Pater, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa o hakerskich atakach na polityków samorządowców i każdego z nas - Celem ataków jest zdobycie informacji, wiedzy. Później można ją wykorzystać do potrzeb gospodarczych lub politycznych - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej
89101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »