Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Violetta Porowska, poseł PiS i przewodnicząca partii…
2021-05-17, 09:39 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Violetta Porowska, poseł PiS i przewodnicząca partii w regionie o Polskim Ładzie

Violetta Porowska, poseł PiS i przewodnicząca partii w regionie o Polskim Ładzie
- Siła rażenia informacji zawartych w Polskim Ładzie jest ogromna, bo słyszałam jak komentowany był nawet w sklepach. Były to bardzo pozytywne komentarze - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i przewodnicząca tej partii na Opolszczyźnie.
- Chcieliśmy zaproponować Polakom coś, co do nich trafi i będzie odpowiedzią na ich potrzeby. Te propozycje zmienią społeczne oblicze Polski. Dojdziemy do standardów Europy Zachodniej, bo Polacy na to zasługują - dodała.

Podkreśliła także, że emerytura do 2500 tys zł nieobciążona podatkiem, to olbrzymi zastrzyk pieniędzy i upodmiotowienie naszych seniorów. Zagwarantowany wkład własny do kredytów hipotecznych to bardzo duża pomoc dla Polaków. Kolejnym elementem jest zwiększenie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. złotych.
- Nie dziwię się, że po różnych stronach pojawiają się pozytywne komentarze. Zachowujemy jednocześnie 13 i 14 emeryturę. Polacy mają żyć godnie, w bezpiecznych komfortowych warunkach - powiedziała Violetta Porowska.

Odniosła się także do nieprzychylnych komentarzy opozycji. - Spodziewaliśmy się słów krytycznych, bo opozycja krytykuje wszystko, ale nie jest tych słów krytyki tak wiele. Borys Budka powiedział, że dobre rozwiązania w Polskim Ładzie już kiedyś Platforma Proponowała - zacytowała poseł Porowska. - Ciekawe dlaczego PO ich nie wprowadziła - dodała.

Jak mówiła, niezależni ekonomiści mówią, że pośrednio 91% społeczeństwa zyska na Polskim Ładzie, wprost będzie to 18 mln obywateli.

- Na jutrzejszym posiedzeniu rządu będzie omawianych pierwszych 10 propozycji rządu i następnie będą trafiały do sejmu - zapowiedziała Violetta Porowska.

Odniosła się także do komentarzy o budowie domów do 70 m kw bez pozwolenia. Te domki nazywane są już przez niektórych "bieddomkami" "polskimi fawelami" czy "bangladeszem".

- Trzeba nie mieć ludzkiego serca. W sobotę w sklepie słyszałam, jak syn mówił do ojca, że kupuje 35 metrowe mieszkanie, chce się żenić, a będzie mógł postawić 70 metrowy dom - powiedziała poseł Porowska.

Pytana o to, czy zmiany w prawie budowlanym i dopłaty do kredytów nie spowodują wzrostu cen na rynku mieszkaniowym powiedziała:
- Platforma powtarzała, że nie można ludziom polepszyć bytu, bo za chwilę ktoś podniesie ceny. Wszyscy w Polsce będą się cieszyli z ruchu gospodarczego i inwestycyjnego. Ceny nie muszą pójść do góry bo niewidzialna ręka rynku to zatrzyma.

Zobacz także

2021-06-21, godz. 17:46 Jacek Monkiewicz, starosta brzeski i Maria Klimowicz, kierownik OPS w Białej, o funkcjonowaniu Domów Pomocy Społecznej… O sytuacji DPS dyskutowano podczas Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w Kamieniu Śląskim. DPS podlegają powiatom. Jak się okazuje są w nich wolne… » więcej 2021-06-21, godz. 13:13 Ryszard Wilczyński o powrocie Donalda Tuska do polityki, cybernetycznych atakach na skrzynki mailowe polityków, piątej… - Nie byłbym przeciw – mówił w Południowej Loży Radiowej Ryszard Wilczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, pytany o powrót Donalda Tuska do polskiej… » więcej 2021-06-21, godz. 09:13 Jerzy Czerwiński, senator PiS o kolejnej nieudanej próbie wyboru RPO, innym możliwym scenariuszu i sankcjach nakładanych… - Znowu objawiła się totalność opozycji, która rządzi w senacie, chociaż są nowe elementy - powiedział Jerzy Czerwiński senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2021-06-18, godz. 17:48 Marek Śmiech, wójt Walc, Adam Raczyński, wójt Pakosławic i Piotr Bujak, burmistrz Głogówka, o współpracy z Czechami… Obradowało walne zebranie członków Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pradziad. Należy do niego kilkadziesiąt samorządów lokalnych z Opolszczyzny… » więcej 2021-06-18, godz. 14:19 Przedstawiciele młodzieżówek partyjnych dyskutują o demografii W Południowej Loży Radiowej kontynuujemy temat demografii. Jest nas coraz mniej i jeśli nic się nie zmieni populacja Polski w 2050 roku spadnie do 34 mln ludzi… » więcej 2021-06-18, godz. 09:54 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o rządowej Strategii Demograficznej 2040 - Po 1989 roku rozpoczął się spadek liczby rodzonych dzieci w Polsce. Kilka lat temu, zanim wszedł program 500+ i inne programy prospołeczne i prorodzinne… » więcej 2021-06-17, godz. 17:34 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o kondycji gospodarki po trzeciej fali pandemii Mamy najniższe w UE bezrobocie, ale jedną z wyższych inflacji. Rynek nieruchomości "szaleje" tak jak ceny materiałów budowlanych. Prognozy wzrostu PKB mamy… » więcej 2021-06-17, godz. 13:16 Ryszard Bartosik sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa o cyberbezpieczestwie, Rzeczniku Praw Obywatelskich i działaniach… - Zarówno Pan premier i minister Cieszyński apelowali, aby takich zachowań nie było, a stało się dokładnie odwrotnie - powiedział Ryszard Bartosik, sekretarz… » więcej 2021-06-17, godz. 09:13 Eurodeputowana Beata Kempa o kopalni Turów, mechanizmie warunkowości, migracjach i hejcie wobec kobiet w internecie - Zaprosiłam przedstawicieli polskich organizacji pozarządowych, aby wypowiedzieli się na temat migracji i dyrektywy powrotowej - powiedziała w Porannej Loży… » więcej 2021-06-16, godz. 20:11 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki i Piotr Soczyński, starosta głubczycki, o sytuacji szpitali powiatowych oraz… Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport dotyczący założeń reformy szpitalnictwa. Kategoryzacji szpitali dokonywać ma Agencja Rozwoju Szpitali. Od tego zależeć… » więcej
89101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »