Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Małgorzata Halek-Malinowska, dyrektor Agencji Sportu…
2021-05-14, 19:45 Autor: Jan Poniatyszyn

Małgorzata Halek-Malinowska, dyrektor Agencji Sportu i Promocji w Prudniku, o turystycznym rajdzie rowerowym, Stanisławie Szoździe i luzowaniu obostrzeń na obiektach sportowych

Małgorzata Halek-Malinowska [zdj. ASiP Prudnik]
Małgorzata Halek-Malinowska [zdj. ASiP Prudnik]
Rozpoczyna się „odmrażanie” restrykcji pandemicznych na obiektach sportowych. W sobotę wystartuje VI Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy - legend polskiego kolarstwa” w Prudniku. Imprezę tą Radio Opole objęło patronatem medialnym.
- Stanisław Szozda i Franciszek Surmiński to dwie wybitne osobowości sportowe, które przed laty wpisały się w historię kolarstwa. Stanisław Szozda to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, medalista mistrzostw świata. Dwa razy stawał na podium olimpijskim. Swoje pierwsze szlify kolarskie zdobywał pod okiem Franciszka Surmińskiego. Jego przygoda z kolarstwem i kariera rozpoczęła się w Prudniku – mówiła Małgorzata Halek-Malinowska, dyrektor Agencji Sportu i Promocji w Prudniku.

VI Turystyczny Rajd Rowerowy przebiegać będzie malowniczą trasą.

- Star nastąpi w Prudniku o godzinie 10 z parku miejskiego. Tam uczestnicy podzieleni zostaną na 20-osobowe grupy, aby wszystkie kolumny poruszały się bezpiecznie po drogach. Rowerzyści przejadą przez Chocim, Dębowiec na błonia Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie, gdzie będzie wiele atrakcji. Parterem naszego wydarzenia jest prudnicka policja. Dla uczestników przygotowane zostanie miasteczko rowerowe. Odbędą się pokazy psów policyjnych. Cała impreza prowadzona będzie w reżimie sanitarnym – powiedziała Małgorzata Halek-Malinowska.

Agencji Sportu i Promocji w Prudniku podlegają obiekty sportowe w tej gminie. Na jakich zasadach będą udostępnione po zluzowaniu obostrzeń pandemicznych?

- Obiekty na wolnej przestrzeni są już otwarte i może z nich korzystać jednocześnie 20 osób. Od 15 maja kibice będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach sportowych na boiskach. Czekaliśmy na to ponad rok. Nie możemy się już doczekać otwarcia krytego basenu. Dopuszczalne obłożenie wyniesie 50 procent, czyli na naszym obiekcie w trakcie godziny będzie mogło pływać 30 osób. W określonych dniach basen będzie czynny od godziny 6 do 22, aby jak najwięcej osób mogło z niego skorzystać – wyjaśniała szefowa prudnickiej agencji sportu i promocji.

Na naszej antenie poinformowała, że VIII Memoriał im. Stanisława Szozdy w Prudniku będzie zarazem finałem Mistrzostw Polski w Kryteriach. Organizację tej imprezy po raz kolejny powierzył temu miastu Polski Związek Kolarski. Zawody odbędą się 19 września.

Zobacz także

2021-06-16, godz. 09:27 Bartłomiej Pater, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa o hakerskich atakach na polityków samorządowców i każdego z nas - Celem ataków jest zdobycie informacji, wiedzy. Później można ją wykorzystać do potrzeb gospodarczych lub politycznych - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-06-16, godz. 09:15 Dr Stanisław Niewiński, politolog o wyborze Lidii Staroń na RPO przez sejm i tym czy ta kandydatura ma szansę zyskać… - Zwracanie uwagi na to, że PiS dysponuje kruchą przewagą w sejmie nie jest konstatacją nową. Widzimy to już od pewnego czasu i chyba musimy się do tego… » więcej 2021-06-15, godz. 18:50 Iwona Jakubczak, Niepubliczne LO w Głuchołazach i Jacek Górski, dyrektor SP w Łące Prudnickiej, o wpływie pandemii… Absencja nauczycieli i uczniów spowodowana pandemią oraz zdalne nauczanie - to główne problemy, z którymi w minionych miesiącach borykała się oświata… » więcej 2021-06-15, godz. 13:19 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek Niedzielne wybory w Rzeszowie zakończyły się zwycięstwem kandydata zjednoczonej opozycji Konrada Fijołka. Komentarzy jest sporo dlatego, że miały te wybory… » więcej 2021-06-15, godz. 10:22 Bogdan Tomaszek, radny sejmiku z klubu PiS ocenia połowę kadencji samorządu regionu - Pierwszy raz jestem radnym sejmiku i inaczej sobie wyobrażałem pracę w sejmiku i prace dla samorządu województwa opolskiego. Gdyby nawiązać do wczorajszych… » więcej 2021-06-15, godz. 09:54 Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek Opolszczyzny o połowie trudnej kadencji naznaczonej pandemią - To ciężka, chyba najtrudniejsza kadencja, nie tylko dla samorządu województwa, ale i dla wszystkich samorządów, ze względu na pandemię - powiedział… » więcej 2021-06-14, godz. 18:32 Piotr Woźniak, przewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie, o znaczeniu dla sceny politycznej przedterminowych wyborów… Popierany przez parlamentarną opozycję Konrad Fijołek wygrał przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa. W niedzielę uzyskał ponad 56 procent głosów… » więcej 2021-06-14, godz. 12:46 Adam Szejnfeld i Jarosław Duda o spotkaniu z opolskimi przedsiębiorcami, wyborach w Rzeszowie i powrocie Tuska - Bardzo ważne, przynajmniej dla mnie, jest spotkanie z przedsiębiorcami. Będziemy omawiać sytuację ich sytuację gospodarczą i jestem zainteresowany ich… » więcej 2021-06-14, godz. 10:46 Poseł Violetta Porowska, lider PiS w regionie o zjeździe okręgowym partii, wyborach w Rzeszowie, oraz jutrzejszym posiedzeniu… - 33 delegatów z Opolszczyzny na kongres Prawa Sprawiedliwości jest z wyboru. Oprócz nich są jeszcze delegaci "z klucza" czyli funkcyjni, na przykład poseł… » więcej 2021-06-11, godz. 17:33 Michał Kalinowski o samorozwiązaniu Wiosny i tworzeniu Nowej Lewicy, powrocie Tuska i Białorusi Michał Kalinowski lider struktur Wiosny Roberta Biedronia o dzisiejszym zgromadzeniu partii, którego celem jest zatwierdzenie zlikwidowania partii i przejścia… » więcej
89101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »