Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Małgorzata Halek-Malinowska, dyrektor Agencji Sportu…
2021-05-14, 19:45 Autor: Jan Poniatyszyn

Małgorzata Halek-Malinowska, dyrektor Agencji Sportu i Promocji w Prudniku, o turystycznym rajdzie rowerowym, Stanisławie Szoździe i luzowaniu obostrzeń na obiektach sportowych

Małgorzata Halek-Malinowska [zdj. ASiP Prudnik]
Małgorzata Halek-Malinowska [zdj. ASiP Prudnik]
Rozpoczyna się „odmrażanie” restrykcji pandemicznych na obiektach sportowych. W sobotę wystartuje VI Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego i Stanisława Szozdy - legend polskiego kolarstwa” w Prudniku. Imprezę tą Radio Opole objęło patronatem medialnym.
- Stanisław Szozda i Franciszek Surmiński to dwie wybitne osobowości sportowe, które przed laty wpisały się w historię kolarstwa. Stanisław Szozda to wielokrotny medalista Mistrzostw Polski, medalista mistrzostw świata. Dwa razy stawał na podium olimpijskim. Swoje pierwsze szlify kolarskie zdobywał pod okiem Franciszka Surmińskiego. Jego przygoda z kolarstwem i kariera rozpoczęła się w Prudniku – mówiła Małgorzata Halek-Malinowska, dyrektor Agencji Sportu i Promocji w Prudniku.

VI Turystyczny Rajd Rowerowy przebiegać będzie malowniczą trasą.

- Star nastąpi w Prudniku o godzinie 10 z parku miejskiego. Tam uczestnicy podzieleni zostaną na 20-osobowe grupy, aby wszystkie kolumny poruszały się bezpiecznie po drogach. Rowerzyści przejadą przez Chocim, Dębowiec na błonia Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie, gdzie będzie wiele atrakcji. Parterem naszego wydarzenia jest prudnicka policja. Dla uczestników przygotowane zostanie miasteczko rowerowe. Odbędą się pokazy psów policyjnych. Cała impreza prowadzona będzie w reżimie sanitarnym – powiedziała Małgorzata Halek-Malinowska.

Agencji Sportu i Promocji w Prudniku podlegają obiekty sportowe w tej gminie. Na jakich zasadach będą udostępnione po zluzowaniu obostrzeń pandemicznych?

- Obiekty na wolnej przestrzeni są już otwarte i może z nich korzystać jednocześnie 20 osób. Od 15 maja kibice będą mogli uczestniczyć w wydarzeniach sportowych na boiskach. Czekaliśmy na to ponad rok. Nie możemy się już doczekać otwarcia krytego basenu. Dopuszczalne obłożenie wyniesie 50 procent, czyli na naszym obiekcie w trakcie godziny będzie mogło pływać 30 osób. W określonych dniach basen będzie czynny od godziny 6 do 22, aby jak najwięcej osób mogło z niego skorzystać – wyjaśniała szefowa prudnickiej agencji sportu i promocji.

Na naszej antenie poinformowała, że VIII Memoriał im. Stanisława Szozdy w Prudniku będzie zarazem finałem Mistrzostw Polski w Kryteriach. Organizację tej imprezy po raz kolejny powierzył temu miastu Polski Związek Kolarski. Zawody odbędą się 19 września.

Zobacz także

2021-06-23, godz. 18:46 Urszula Medyk, wójt Domaszowic, o kontrowersjach związanych z udzieleniem jej absolutorium z wykonania ubiegłorocznego… Rzadko się zdarza, aby rządzący gminą mieli problemy z uzyskaniem absolutorium z wykonania budżetu. Komisja Rewizyjna Rady Gminy Domaszowice negatywnie zaopiniowała… » więcej 2021-06-23, godz. 13:08 Szymon Ogłaza i Bogdan Tomaszek o absolutoryjnej sesji, kierunkach rozwoju Opolszczyzny i problemach demograficznych "Mamy wilcze prawo krytykować", "mnie w pełni cieszy wynik głosowania" - to komentarze po wczorajszej sesji sejmiku województwa, na której radni przyznali… » więcej 2021-06-23, godz. 09:28 Lek. med Weronika Juruć i Edyta Hanszke-Lodzińska z USK o akcji dezinformacyjnej antyszczepionkowców i akcji szczepień… - Akcja nie ma żadnych podstaw medycznych, merytorycznych. Jest przede wszystkim podejściem emocjonalnym. Ma po prostu wzbudzić strach i niepokój - powiedziała… » więcej 2021-06-22, godz. 17:14 Robert Węgrzyn z PO oraz Martyna Nakonieczny z PiS, radni opolskiego sejmiku, o absolutorium i wotum zaufania dla zarządu… Czerwiec to jeden z najważniejszych miesięcy w samorządowym kalendarzu. Wówczas radni podejmują uchwałę o absolutorium dla sprawujących władzę wykonawczą… » więcej 2021-06-22, godz. 14:02 "Co tam Panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Były lider PO Grzegorz Schetyna został wczoraj (21.06) pełniącym obowiązki szefa regionu dolnośląskiego Platformy i tym samym wraca do Zarządu Krajowego… » więcej 2021-06-22, godz. 08:55 Magdalena Matyjaszek o bogatym programie Dni Opola połączonym w tym roku z Nocą Kultury - W związku z tym że rok temu nie mogliśmy zorganizować święta miasta, w tym roku postanowiliśmy żeby świętować przez cały tydzień, żeby mieszkańcy… » więcej 2021-06-21, godz. 17:46 Jacek Monkiewicz, starosta brzeski i Maria Klimowicz, kierownik OPS w Białej, o funkcjonowaniu Domów Pomocy Społecznej… O sytuacji DPS dyskutowano podczas Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w Kamieniu Śląskim. DPS podlegają powiatom. Jak się okazuje są w nich wolne… » więcej 2021-06-21, godz. 13:13 Ryszard Wilczyński o powrocie Donalda Tuska do polityki, cybernetycznych atakach na skrzynki mailowe polityków, piątej… - Nie byłbym przeciw – mówił w Południowej Loży Radiowej Ryszard Wilczyński, poseł Koalicji Obywatelskiej, pytany o powrót Donalda Tuska do polskiej… » więcej 2021-06-21, godz. 09:13 Jerzy Czerwiński, senator PiS o kolejnej nieudanej próbie wyboru RPO, innym możliwym scenariuszu i sankcjach nakładanych… - Znowu objawiła się totalność opozycji, która rządzi w senacie, chociaż są nowe elementy - powiedział Jerzy Czerwiński senator Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2021-06-18, godz. 17:48 Marek Śmiech, wójt Walc, Adam Raczyński, wójt Pakosławic i Piotr Bujak, burmistrz Głogówka, o współpracy z Czechami… Obradowało walne zebranie członków Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu Pradziad. Należy do niego kilkadziesiąt samorządów lokalnych z Opolszczyzny… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »