Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Antoni Konopka o przyjęciu Krajowego Planu Odbudowy…
2021-05-05, 09:38 Autor: Joanna Matlak

Antoni Konopka o przyjęciu Krajowego Planu Odbudowy w sejmie i pieniądzach na rolnictwo

Antoni Konopka o przyjęciu Krajowego Planu Odbudowy w sejmie i pieniądzach na rolnictwo
- Polskie Stronnictwo Ludowe zagłosowało „za” Krajowym Planem Odbudowy, bo to środki, które należą się Polakom, choć uważam, że KPO powinien on być lepiej przedyskutowany - mówił w Porannej Loży Radiowej Antoni Konopka, PSL, członek zarządu województwa. Naszego gościa pytaliśmy o wczorajsze głosowanie w sejmie i czy pieniądze z KPO wystarczająco wspomogą rolników.
-Nie było wielkiej dyskusji. Dla tak istotnej rzeczy należała się większa debata. To jest dyskusja nad dokumentem, który liczy prawie 500 stron, zmiany były dokonywane szybko, można powiedzieć, że my z tym dokumentem się zapoznajemy – przyznał Konopka.

- Pieniądze przeznaczone w KPO na obszary wiejskie nie są wystarczające – stwierdził Antoni Konopka. - W obszarze gospodarki wodno-ściekowej, tak mocno przecież ten problem dotyczy obszarów wiejskich, przeznaczono w KPO na ten cel 204 mln euro. Jeżeli podzielimy to przez prawie 2,5 tysiąca gmin, to nawet nie jest 500 tys. złotych na jedną gminę - mówił nasz gość.

- Cóż można zrobić za te środki? A przypomnę, że do 2023 roku Ministerstwo Rolnictwa nie przewiduje wspierania tego rodzaju inwestycji w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - mówił Konopka.

Nasz gość wyraził też obawy związane z kwestią monitorowania wydatkowania środków z KPO. Przypomnijmy, że Władysław Kosiniak Kamysz, prezes PSL postulował by Najwyższa Izba Kontroli co roku zajmowała się kontrolą wydatkowania pieniędzy.

Zobacz także

2021-06-17, godz. 13:16 Ryszard Bartosik sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa o cyberbezpieczestwie, Rzeczniku Praw Obywatelskich i działaniach… - Zarówno Pan premier i minister Cieszyński apelowali, aby takich zachowań nie było, a stało się dokładnie odwrotnie - powiedział Ryszard Bartosik, sekretarz… » więcej 2021-06-17, godz. 09:13 Eurodeputowana Beata Kempa o kopalni Turów, mechanizmie warunkowości, migracjach i hejcie wobec kobiet w internecie - Zaprosiłam przedstawicieli polskich organizacji pozarządowych, aby wypowiedzieli się na temat migracji i dyrektywy powrotowej - powiedziała w Porannej Loży… » więcej 2021-06-16, godz. 20:11 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki i Piotr Soczyński, starosta głubczycki, o sytuacji szpitali powiatowych oraz… Ministerstwo Zdrowia opublikowało raport dotyczący założeń reformy szpitalnictwa. Kategoryzacji szpitali dokonywać ma Agencja Rozwoju Szpitali. Od tego zależeć… » więcej 2021-06-16, godz. 13:23 Łukasz Sowada i Tomasz Kaliszan, radni Opola o raporcie o stanie miasta za 2020 rok - Raport o stanie miasta Opola to diagnoza miasta za zeszły rok, ocena radnych działalności prezydenta Opola - powiedział Łukasz Sowada przewodniczący rady… » więcej 2021-06-16, godz. 09:27 Bartłomiej Pater, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa o hakerskich atakach na polityków samorządowców i każdego z nas - Celem ataków jest zdobycie informacji, wiedzy. Później można ją wykorzystać do potrzeb gospodarczych lub politycznych - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-06-16, godz. 09:15 Dr Stanisław Niewiński, politolog o wyborze Lidii Staroń na RPO przez sejm i tym czy ta kandydatura ma szansę zyskać… - Zwracanie uwagi na to, że PiS dysponuje kruchą przewagą w sejmie nie jest konstatacją nową. Widzimy to już od pewnego czasu i chyba musimy się do tego… » więcej 2021-06-15, godz. 18:50 Iwona Jakubczak, Niepubliczne LO w Głuchołazach i Jacek Górski, dyrektor SP w Łące Prudnickiej, o wpływie pandemii… Absencja nauczycieli i uczniów spowodowana pandemią oraz zdalne nauczanie - to główne problemy, z którymi w minionych miesiącach borykała się oświata… » więcej 2021-06-15, godz. 13:19 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek Niedzielne wybory w Rzeszowie zakończyły się zwycięstwem kandydata zjednoczonej opozycji Konrada Fijołka. Komentarzy jest sporo dlatego, że miały te wybory… » więcej 2021-06-15, godz. 10:22 Bogdan Tomaszek, radny sejmiku z klubu PiS ocenia połowę kadencji samorządu regionu - Pierwszy raz jestem radnym sejmiku i inaczej sobie wyobrażałem pracę w sejmiku i prace dla samorządu województwa opolskiego. Gdyby nawiązać do wczorajszych… » więcej 2021-06-15, godz. 09:54 Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek Opolszczyzny o połowie trudnej kadencji naznaczonej pandemią - To ciężka, chyba najtrudniejsza kadencja, nie tylko dla samorządu województwa, ale i dla wszystkich samorządów, ze względu na pandemię - powiedział… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »