Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Sławomir Kłosowski o 770 mld złotych dla Polski…
2021-04-29, 09:15 Autor: Joanna Matlak

Sławomir Kłosowski o 770 mld złotych dla Polski z UE, obchodach 100 rocznicy III powstania śląskiego na Górze św Anny i niewyremontowanym Pomniku Czynu Powstańczego oraz o kolejnym etapie budowania punktów szczepień

Sławomir Kłosowski o 770 mld złotych dla Polski, obchodach 100 rocznicy III powstania śląskiego na górze św Anny i niewyremontowanym Pomniku Czynu Powstańczego oraz o kolejnym etapie budowania punktów szczepień
- Spodziewamy się wielu znaczących gości, prezydent Andrzej Duda to gość ekskluzywny i cieszymy się, że zaszczyci nas swoją obecnością – mówił w Porannej Loży Radiowej Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski. - Nie czas rozmawiać o tym co się nie udało w przededniu 100 rocznicy. Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień, nie powinno się teraz wylewać łez nad tym w jakim stanie jest pomnik na Górze św Anny – odpowiedział nasz gość pytany o niezrealizowany remont Pomnika Czynu Powstańczego.
- Obchody będą dostojne, lecz niestety w reżimie sanitarnym. Zainteresowanie obchodami było ogromne, ilość telefonów przekroczyła moje oczekiwania. Musiałem odpowiadać, że wszystko jest w reżimie sanitarnym i prosiłem żebyśmy przezywali te wydarzenia duchowo przez transmisje telewizyjne czy radiowe – mówił nasz gość.

Wojewodę opolskiego zapytaliśmy o skład gości podczas obchodów. - Mamy taki podział: w Kancelarii Prezydenta jest jedna grupa decydująca o wszystkich innych pozostałych i wojewoda opolski dostał skromną pulę osób, które może zaprosić. Oczywiście są tu parlamentarzyści, ale też takie osoby, które są znane ze swej działalności społeczność. Na pewno na rangę tego wydarzenia wpłynie obecność wojewody śląskiego – mówił wojewoda Kłosowski.

Naszego gościa pytaliśmy też o Pomnik Czynu Powstańczego, który wraz z amfiteatrem miał być wyremontowany. Sprawa ta ciągnie się już od kilku lat i finalnie nie udało się wykonać tego remontu. Przypomnijmy, że Ministerstwo Kultury przeznaczyło na ten cel 8,5 mln złotych dotacji. Pozostałą część kosztów miały ponieść gmina Leśnica i powiat strzelecki. We wczorajszej Popołudniowej Loży Radiowej burmistrz Leśnicy Łukasz Jastrzembski stwierdził, że samorządy lokalne porwały się z motyką na słońce, a cała inwestycja jest „porażką państwa polskiego”.

- Przypomnę, że te środki były zagwarantowane i to nie było tylko 8 mln, bo pojawiła się kwota 12 mln złotych i z tych czy innych powodów ta kwota nie została spożytkowana na to, żeby zająć się tym pomnikiem od serca, żeby nie wstydzić się tego jak on wygląda. Nie należy w tej chwili wypominać, kto czego nie zrobił, tylko skoncentrować się na uroczystościach, aby godnie przyjąć prezydenta. Będzie czas po majówce gdzie bez wypominania i oglądania się trzeba będzie przystąpić, żeby doprowadzić pomnik do stanu, za który nie będziemy się musieli wstydzić – mówił wojewoda Kłosowski.

Naszego gościa pytaliśmy też o 770 mld złotych dla Polski z Unii Europejskiej a także o otwieranie kolejnych punktów szczepień w naszym regionie.

Zobacz także

2021-12-22, godz. 13:43 Zbigniew Kubalańca o budżecie województwa na 2022 rok i nowym programie wspierającym rodziny, w tym leczenia niep… » więcej 2021-12-22, godz. 09:11 Szpital MSWiA w Głuchołazach w rejestrze najlepszych placówek na świecie! Dyrektora Mariusz Grochowski opowiada o sukcesie… - Mam dobry zespół, ludzi naprawdę zaangażowanych, mogę powiedzieć, że wybitnych w swoich specjalnościach. To ludzie dla których praca w szpitalu stała… » więcej 2021-12-21, godz. 17:18 Bartosz Maziarz o projekcie dla młodzieży "Bezpieczeństwo przede wszystkim" i bezpieczeństwie nas wszystkich w sieci… - W edukacji na szczeblu średnim brakuje wielu kwestii związanych z bezpieczeństwem pomimo, że jest taki przedmiot jak edukacja dla bezpieczeństwa. Dlatego… » więcej 2021-12-21, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W piątek Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu, który we wrześniu odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Teraz ustawa trafi do prezydenta… » więcej 2021-12-21, godz. 09:16 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej: 700 tys podań szczepionki przeciwko covid dokonali farmaceuci… - 700 tys. szczepień wykonali farmaceuci w aptekach. Zanim zaczęły się szczepienia w aptekach farmaceuci w masowych punkach szczepień dokonali 300 tys. iniekcji… » więcej 2021-12-20, godz. 17:55 Dr Marek Kawa o tym czy Stany Zjednoczone "przejmują się" napiętą sytuacją w Europie i zagrożeniami ze strony Ro… » więcej 2021-12-20, godz. 14:12 Paweł Kukiz o lex TVN, pojedynczym głosie przechodnim czyli SJV, Mejzie i prowadzeniu antyniemieckiej polityki Gościem Radia Opole był dziś Paweł Kukiz, szef koła Kukiz'15 i Demokracji Bezpośredniej. Pytaliśmy m.in. o protesty ws. lex TVN. Taka manifestacja mała… » więcej 2021-12-20, godz. 08:50 Rafał Bartek, lider TSKN o zmniejszeniu finansowania nauki języka mniejszości: to poprawka antymniejszościowa i an… - Trudno mi to jeszcze komentować, bo to wydarzenie bez precedensu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Bartek lider Mniejszości Niemieckiej na Opolszczyźnie. Rozmawialiśmy… » więcej 2021-12-16, godz. 09:42 Młodzieżowa Loża Radiowa o prawie oświatowym i sporze wokół zmiany nazwy ronda Dmowskiego na rondo Praw Kobiet w… Gośćmi Popołudniowej Loży byli Jan Zimoch (stow. Od Nowa) i Hubert Gabalewicz (Młodzi Demokraci). » więcej 2021-12-16, godz. 12:14 Radni Opola: Tomasz Kaliszan, Piotr Mielec, Michał Nowak o budżecie Opola na 2022 rok i podwyżkach dla prezydenta i… Gośćmi Południowej Loży Radiowej byli radni Opola, którzy wczoraj niejednogłośnie przegłosowali budżet miasta z Opola na 2022 rok, a także zdecydowali… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »