Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Stanisław Rakoczy o inicjatywie PSL-u dotyczącej…
2021-04-26, 10:11 Autor: Joanna Matlak

Stanisław Rakoczy o inicjatywie PSL-u dotyczącej przyznania dnia wolnego dla szczepiących się na COVID-19, dobrych notach dla Władysława Kosiniaka-Kamysza w kwietniowym rankingu zaufania do polityków i powstaniach śląskich

Stanisław Rakoczy o inicjatywie PSL-u dotyczącej przyznania dnia wolnego dla szczepiących się na COVID-19, dobrych notach dla Władysława Kosiniaka-Kamysza w kwietniowym rankingu zaufania do polityków i powstaniach śląskich
- Szkoda, żebyśmy tracili 2 dni, w które możemy odpocząć, żeby wykonać szczepienie, które chroni nie tylko nas, ale chroni również tych, którzy z nami obcują, przebywają czy w miejscu pracy, czy w miejscu publicznym – mówił w Porannej Loży Radiowej Stanisław Rakoczy, prezes PSL w regionie, pytany o postulat PSL-u aby wprowadzić dzień wolny dla szczepiących się na COVID-19.
- Wnioskujemy do rządzących, by wspólnie przygotować regulacje wprowadzające dzień wolny od pracy dla pracowników, którzy chcą się zaszczepić przeciw Covid-19 - podkreślił w czwartek w rozmowie z PAP lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. W piątek podobny projekt złożyła już w sejmie Lewica.

- Myśmy o tym postulacie mówili dość dawno, a czekamy ze złożeniem projektu, do czasu, aż będzie miał on odpowiednie poparcie – tłumaczył nasz gość. - Bo wiadomo, ile naszych projektów czy projektów opozycji trafia do laski marszałkowskiej czy gdzieś potem ginie czy w zamrażarce, czy w biurkach marszałków i nie widzi światła dziennego – mówił Rakoczy.

- Ci którzy się zaczepią będą mieli łagodny przebieg choroby, dlatego pracodawcom też powinno na tym zależeć, aby jak największy procent pracowników się zaszczepił – podkreślił prezes PSL na Opolszczyźnie.

Z naszym gościem rozmawialiśmy też o kwietniowym rankingu zaufania do polityków. Władysław Kosiniak Kamysz zajął w nim czwarte miejsce, zyskując zaufanie 36,9 proc. Respondentów. Spośród wszystkich polityków odnotował najwyższy wzrost zaufania.

- Wszystkie pomysły przedłożone przez PSL i Koalicję Polską zyskują sympatię i stąd też poparcie dla samego prezesa. Nie bez znaczenia chyba było to, że kiedy wszyscy się kłócą, Władysław po cichu poszedł do szpitala i pracuje jako wolontariusz – mówił Rakoczy.

Jednocześnie jednak z ostatniego sondażu Kantar wynika, że PSL nie wchodzi do Sejmu. Co na to nasz gość? – Są i takie sondaże, gdzie mamy 5-6 proc. poparcia. Oczywiście, chciałbym, żeby partia miała taką popularność jak jej przywódca, ale w żadnej partii tak nie ma. Myślę, że to dobry asumpt na przyszłość. Jeśli prezes jest oceniany dobrze, tzn. że partią nie kieruje źle – podkreślał Stanisław Rakoczy.

Zobacz także

2021-06-04, godz. 16:05 Aleksander Bugla, inicjator powstania Zakładu Aktywności Zawodowej w Nysie, o rehabilitacji społecznej i zawodowej … Osoby niepełnosprawne mają problemy ze znalezieniem odpowiedniej pracy. W Polsce funkcjonuje blisko 130 ZAZ. Zatrudniają ogółem ponad 7600 osób głównie… » więcej 2021-06-04, godz. 12:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o 10 projektach Polskiego Ładu na 100 dni 30 tys. kwoty wolnej dla wszystkich, emerytura bez podatku do 2,5 tys. zł, mieszkanie bez wkładu własnego, zniesienie limitów do lekarzy specjalistów - to… » więcej 2021-06-04, godz. 10:05 Poseł Paweł Kukiz o szczegółach umowy z Jarosławem Kaczyńskim, poparciu Polskiego Ładu i hejcie w internecie - Ustawa antykorupcyjna to jeden z kluczowych postulatów. Oprócz tego ogromnie zależy mi na sędziach pokoju wybieranych bezpośrednio przez obywateli oraz… » więcej 2021-06-02, godz. 17:15 Alicja Gawinek, prezes OCWIP, Paweł Korniejczuk, prudnicki wolontariusz, Marzanna Zawadzka-Ciępka, wojewódzki koordynator… Paweł Korniejczuk z Prudnika jest jednym z najlepszych wolontariuszy w Polsce. Nagrodzono go podczas XVII Finału Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków… » więcej 2021-06-02, godz. 12:56 Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa o mobilnym punkcie szczepień, o tym czy polityka mocno wkracza do samorządu… - Wczoraj już było około 30 osób, które czekały na szczepienie. Jako jedyne miasto w województwie mamy ten punkt szczepień, także ukłony w stronę premiera… » więcej 2021-06-02, godz. 09:13 Dr Wiesława Błudzin i Marek Tomków o konieczności szczepień mimo ustępującej pandemii oraz o tym, że już niedługo… - Odporność zbiorowa występuje według różnych danych, ale 70% zaszczepionej populacji to absolutne minimum, 80% 90% powoduje, że wirus nie ma kogo atakować… » więcej 2021-06-01, godz. 13:22 "Co tam Panie w polityce?" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Jak w każdy wtorek, Piotr Gociek i Piotr Moc komentują bieżące wydarzenia w kraju i na świecie... Prezydent Andrzej Duda ratyfikował w poniedziałek decyzję… » więcej 2021-06-01, godz. 09:26 Marcin Oszańca rzecznik PSL w regionie o kandydacie na RPO, IPN, Wincentym Witosie i wyborach w partii - Życzymy wszystkiego najlepszego dla Pana posła Kukiza. Startował z list PSL, był proobywatelskim prekursorem JOW-ów, idei własnych i może powinien się… » więcej 2021-05-31, godz. 19:39 Jerzy Czerwiński, senator PiS, o współpracy programowej z Kukiz'15 i konsekwencjach spisu powszechnego ludności dla… Prawo i Sprawiedliwość zawarło porozumienie o współpracy programowej z Kukiz'15. Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, w którym można deklarować… » więcej 2021-05-31, godz. 12:55 Violetta Porowska o ratyfikacji przez prezydenta Funduszu Odbudowy, o Lidii Staroń, kandydatce PiS na RPO i sprawie kopalni… - Przed nami formalności "brukselskie", ale w Polsce cieszymy się, że w końcu udało się zakończyć proces ratyfikacyjny - powiedziała w Parlamentarnej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »