Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji…
2021-04-15, 10:42 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji w strukturach partyjnych w Kędzierzynie-Koźlu i wizji rozwoju tych struktur

Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji w strukturach partyjnych w Kędzierzynie-Koźlu i wizji rozwoju tych struktur
- Jestem zdumiony całą debatą i dyskusją wokół tego, czy nowi ludzie mogą się zapisywać do partii, bo tak na prawdę ta dyskusja się do tego sprowadza - powiedział Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie opolskim.
- Jesteśmy partią obywatelską, wróciłem do PO dwa lata temu, zapraszam nowe osoby, które chcą dla nas pracować, położyły deklaracje na stół. Jesteśmy formacją, która dzisiaj musi się budować do wyborów - wyjaśnił Węgrzyn. - Jestem zwolennikiem koncepcji rozwoju przez kilka kół w powiecie. Mniej osób, a więcej kół daje większą autonomię ludziom, czują się bardziej swobodnie i chętniej chcą pracować. W gremiach kilkudziesięcioosobowych trudniej podejmuje się decyzje i wypracowuje wspólne stanowiska.

Robert Węgrzyn zaznaczył, że jest deklaracja utworzenia jeszcze jednego koła, tym razem wiejskiego w Polskiej Cerekwi. Ma być powołane do życia jesienią.

Pytany o to, czy do drugiego koła w powiecie kędzierzyńskim zapisali się Grzegorz Chudomięt, usunięty z partii w 2011 roku i Dorota Zasłonka skonfliktowana z Małgorzatą Tudaj powiedział. - Grzegorz Chudomięt nie złożył deklaracji i nie jest członkiem drugiego koła, a co o pani Zasłonki, to jesteśmy formacją z dwudziestoletnim stażem i zawsze może się zdarzyć tak, że komuś z kimś nie będzie po drodze.

Robert Węgrzyn podkreślił, że jego plan polega na tym, żeby w Platformie Obywatelskiej w powiecie kędzierzyńskim było sto osób.
Zaznaczył także, że nie zależy mu na "przejęciu władzy" w strukturach powiatowych PO.

Zobacz także

2021-05-12, godz. 17:39 Kazimierz Cebrat, wójt Kamiennika i Mariusz Kozaczek, wójt Lubrzy, o energetycznych inwestycjach w wiejskich gminach Pierwsze elektrownie wiatrowe na Opolszczyźnie postawiono w gminie Kamiennik. Teraz inwestorzy chcą tam budować wielohektarowe farma fotowoltaiczna. Zespół… » więcej 2021-05-12, godz. 13:12 Renata Ćwirzeń-Szymańska, skarbnik Opola i Grzegorz Czarnocki, prezes RIO w Opolu, o finansach samorządów lokalnych… Zmiany w finansowaniu samorządów lokalnych to jeden z tematów debaty III Krajowego Kongresu Forów Skarbników. Ogólnopolskie obrady odbywały się online… » więcej 2021-05-12, godz. 10:17 Dr Bartosz Maziarz, politolog UO o eskalacji konfliktu izraelsko-palestyńskiego - Jest to największa eskalacja zamieszek i ostrzałów rakietowych od czasów tzw. operacji "Ochronny Brzeg" od roku 2014 - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-05-12, godz. 09:45 Beniamin Godyla, senator Koalicji Obywatelskiej o posiedzeniu senatu m.in. w sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich, a także… - Jednym z ostatnich punktów jest wybór Rzecznika Praw Obywatelskich - powiedział w Porannej Loży Radiowej senator Koalicji Obywatelskiej Beniamin Godyla… » więcej 2021-05-11, godz. 17:14 Antoni Ożóg, prezes Koła Związku Pszczelarzy w Głuchołazach i Janusz Siano, wicestarosta prudnicki, o ciekawych przedsięwzięciach… W naszym ekosystemie pszczoły oraz inne owady pełnią znaczącą rolę. Zapylają blisko 80 procent roślin w Polsce. Żywotność pszczół jest ważna dla… » więcej 2021-05-11, godz. 14:04 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek Czy Platforma Obywatelska rozpoczęła grę na zwłokę?! Marszałek Tomasz Grodzki: Senat raczej nie zajmie ustawą ratyfikacją FO na najbliższym posiedzeniu… » więcej 2021-05-11, godz. 10:15 Posłowie KO Witold Zembaczyński i Tomasz Kostuś o tym, dlaczego podpisali się pod listem otwartym do kolegów z partii… - Mam wrażenie, że będąc posłem opozycji uczestniczę w swego rodzaju buncie od 2015 roku, ale nie jest to bunt przeciwko opcji, która jest za praworządnością… » więcej 2021-05-10, godz. 19:04 Witold Potwora, ekonomista WSZiA w Opolu, o Krajowym Funduszu Odbudowy i korzyściach z niego dla Opolszczyzny Nadal toczy się medialna i parlamentarna dyskusja dotycząca warunków udziału Polski w unijnym Funduszu Odbudowy, który nazywany jest też „nowym Planem… » więcej 2021-05-10, godz. 13:34 Anna Zalewska, eurodeputowana PiS o hamulcowych Funduszu Odbudowy, paszportach covidowych i uwolnieniu patentów na szczepionki… - Z zaskoczeniem przyjmuje wystąpienie Pana marszałka Grodzkiego, bo przecież jego przyjaciel polityczny, Donald Tusk jest przewodniczącym Europejskiej Partii… » więcej 2021-05-10, godz. 10:10 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o szczepieniach, odmrażaniu szpitali, ratyfikacji Funduszu Odbudowy, wozach strażackich… - Liczba zakażeń w woj. opolskim spada, ale nie tak, jak byśmy chcieli powiedział w Porannej Loży Radiowej Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski. - To jest… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »