Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Tomasz Krupa o inwestycjach w Baborowie, finansach…
2021-04-14, 13:43 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Krupa o inwestycjach w Baborowie, finansach gminy i rozwoju mieszkalnictwa

Tomasz Krupa o inwestycjach w Baborowie, finansach gminy i rozwoju mieszkalnictwa
- Patrząc na całokształt jeśli chodzi o kraj czy też z perspektywy Opolszczyzny czy płaskowyżu głubczyckiego, można powiedzieć, że aż tak negatywnych skutków nie odczuwamy- mówił w Południowej Loży Radiowej Tomasz Krupa, burmistrz Baborowa, pytany o to czy pandemia mocno odbija się na finansach gminy.
Burmistrz Baborowa przyznał że dużą pomocą są pieniądze „z zewnątrz”.

- Jeszcze dwa lata temu RIO wskazywała nas jako jedną z 8 gmin w województwie o zagrożonym finansowaniu budżetu. Musieliśmy zredukować wydatki naszych jednostek i uporządkować kilka spraw inwestycyjnych. Zaciągaliśmy kredyt. Teraz szukamy środków zewnętrznych i jest nim np. Rządowy fundusz Inwestycji Lokalnych, więc mamy duże wsparcie na strategiczne inwestycje dla naszego terenu – mówił burmistrz.

Dodajmy, że z RFIL-u do gminy trafiło ostatnio 2mln złotych na przebudowę ul. Kolejowej i ul Opawskiej, ale też chodzi o część terenów kolejowych.

- Od wielu lat ulica Kolejowa doprowadzała do terenów przemysłowych, związanych z prowadzeniem tam uciążliwej działalności gospodarczej. To ulica równoległa do torowiska, ale doprowadza też do terenów mieszkaniowych - zaznaczył nasz gość.

Zdaniem naszego gościa, ta inwestycja współgra z z rewitalizacją linii kolejowej Racibórz - Racławice Śląskie.

Zobacz także

2021-05-20, godz. 11:20 "Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem m.in. o sytuacji… Magdalena Ogórek pytała swojego gościa czy Platforma Obywatelska nie podąża drogą rozpadającego się SLD sprzed kilkunastu lat, o ostatnie spotkanie parlamentarzystów… » więcej 2021-05-20, godz. 09:03 Ryszard Wilczyński, poseł PO o wieczornym spotkaniu partii, oczyszczeniu atmosfery i planowanej ofensywie - To było bardzo dobre spotkanie, konieczne i oczekiwane - powiedział w Porannej Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński. Uczestniczył… » więcej 2021-05-19, godz. 18:17 Robert Węgrzyn, radny sejmiku oraz Sławomir Wołkowiecki i Marek Piasecki, radni Kędzierzyna-Koźla, o rezygnacji ze… Małgorzata Tudaj złożyła rezygnację ze stanowiska starosty kędzierzyńsko-kozielskiego. Tłumaczy to względami osobistymi. Jej rezygnacja oznacza też ponowny… » więcej 2021-05-19, godz. 13:17 Dominik Pikos, wójt Turawy m.in. o inwestycjach przy Jeziorze Turawskim i planowanej budowie obwodnicy Zawady - Przygotowania do sezonu letniego idą pełna parą, ale też przygotowujemy się jeśli chodzi o inwestycje. Akurat we wtorek została podpisana umowa na remont… » więcej 2021-05-19, godz. 13:15 Andrzej Kasiura o jednej z większych inwestycji, czyli przebudowie stopnia wodnego Krapkowice - Pandemia utrudniła nasze życie spoleczno-kultpuralne, ale muszę powiedzieć że inwestycje realizujemy w pełni - mówił w Południowej Loży Radiowej Andrzej… » więcej 2021-05-19, godz. 09:28 Marcelina Zawisza, o tym, że niektóre elementy Polskiego Ładu są zgodne z programem Lewicy, a inne elementy martwią… - Jest tam część elementów, które popiera Lewica, które są zgodne z naszym programem. Z niecierpliwością czekamy na to jak będą wyglądały konkretne… » więcej 2021-05-18, godz. 17:21 Józef Swaczyna, starosta strzelecki i Wojciech Komarzyński, dyrektor ARiMR w Opolu, o wpływie Polskiego Ładu na powiaty… Rządowy program Polski Ład ma znacząco zmienić funkcjonowanie gospodarki oraz zmodernizować tereny wiejskie. Nowy program Zjednoczonej Prawicy przewiduje… » więcej 2021-05-18, godz. 13:13 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek W programie komentarze na temat rządowego programu Polski Ład, który stał się programem całego obozu Zjednoczonej Prawicy. Ma on pomóc wyprowadzić kraj… » więcej 2021-05-18, godz. 09:08 Janusz Kowalski o wkładzie Solidarnej Polski do Polskiego Ładu, "tonięciu" Platformy Obywatelskiej i współpracy Rafała… - Jutro zaczyna się posiedzenie sejmu, zaczynamy przyspieszenie legislacyjne po przedstawieniu Polskiego Ładu przez PiS, Solidarną Polskę i Porozumienie –… » więcej 2021-05-17, godz. 17:24 Tomasz Kaliszan, radny Opola i Artur Rolka, burmistrz Paczkowa, o wpływie Polskiego Ładu na dochody oraz inwestycje samorządów… Polski Ład, czyli program zmian społeczno-gospodarczych, zaprezentowano podczas warszawskiej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on m.in.:… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »