Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Marcin Ociepa, poseł ziemi opolskiej i wiceprezes…
2021-04-12, 09:39 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marcin Ociepa, poseł ziemi opolskiej i wiceprezes Porozumienia o rozmowach z Pawłem Kukizem, Zjednoczonej Prawicy, Nowym Ładzie i konwencji krajowej

Marcin Ociepa o rozmowach z Pawłem Kukizem, Zjednoczonej Prawicy, Nowym Ładzie i konwencji krajowej
- Rozmowy z Pawłem Kukizem są cały czas prowadzone, dotyczą porozumienia programowego w wybranych aspektach i jest bardzo blisko konsensus - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marcin Ociepa, wiceprezes Porozumienia Jarosława Gowina. - To, że Kukiz rozmawia i z PiS, które jest partią dominującą w Zjednoczonej Prawicy i z Porozumieniem wynika z tego, że jest mu najbliżej w sensie programowym z Porozumieniem - dodał.
Poseł ziemi opolskiej zaznaczył, że rozmów Pawła Kukiza z obiema partiami nie traktuje jako konkurencyjnych, ale jako komplementarne. Porozumienie ma być oparte nie o wszystkie postulaty obu stron, ale o trzy punkty każdej ze stron.

- Być może w przyszłym tygodniu dojdzie do umowy z Pawłem Kukizem. Nie jest tak, że coś nas przynagla. Najbliższe wybory parlamentarne, jeśli nic się nie zmieni, będą w 2023 roku. To nie będzie porozumienie w sensie wyborczym, tylko merytorycznym, a to musi dojrzeć.

Wiceprezes Porozumienia nie zdradził, jakie postulaty ze strony jego partii są kwestią rozmów. - Żeby uchylić rąbka tajemnicy to na pewno dotyczą one naszego programu budowy mieszkań. To jeden z postulatów położonych na stole - powiedział Marcin Ociepa. - Nie chciałbym stawiać Pawła Kukiza w takiej sytuacji, że ujawniamy postulaty zanim zawarliśmy porozumienie.

Gość Porannej Loży Radiowej pytany o przyszłość Zjednoczonej Prawicy powiedział, że jest optymistą z natury i wierzy, że przetrwa dlatego, że to najlepsza większość parlamentarna dla Polski.
- Zjednoczona Prawica nie jest celem w samym sobie. Powinniśmy rozmawiać o programie, który został zaprezentowany Polakom i o jego realizacji. Nie jesteśmy wolni od błędów, za które przepraszamy. Lista naszych sukcesów, zrealizowanych zobowiązań i wskaźniki gospodarcze Polski wskazują, że ten rząd robi bardzo dobrą robotę. Dla mnie, jako patrioty, jest istotne, żeby te procesy kontynuować. Opolszczyzna jest jednym z największych beneficjentów obecnych rządów.

W najbliższą sobotę 17 kwietnia, odbędzie się konwencja krajowa Porozumienia. Celem jest nadawanie kierunków programowych partii.

- Kwestie Nowego Ładu i tego jak będzie wyglądała Polska po pandemii muszą być przedmiotem analiz. Poznałem w całości założenia Nowego Ładu. Z tego co kojarzę, nie ma tam w ogóle mowy o podwyżce podatków. Decyzji jeszcze nie ma, ale jesteśmy gotowi firmować Nowy Ład, jako wspólny program Zjednoczonej Prawicy. W zdecydowanej większości pokrywa się on z programem Porozumienia, a premier Morawiecki uwzględnił nasze postulaty.

Po konwencji krajowej będzie zorganizowany kongres programowy Porozumienia.
- Doprowadzi nas do niego seria konferencji tematycznych, regionalnych, które będą się odbywać przez cały maj w całej Polsce.

Zobacz także

2021-05-25, godz. 10:00 Stanisław Rakoczy, prezes PSL na Opolszczyźnie o Planie dla Polski, programie "Własny Kąt" czy ziemi za złotówkę - Nasze propozycje są naprawdę dobrze przemyślane, dobrze opracowane, policzone, bo wskazujemy również źródła finansowania. Te propozycje złożone w formie… » więcej 2021-05-25, godz. 09:47 Michał Kalinowski, lider Nowej Lewicy w regionie o programie dla Polski po pandemii - Program, nie kłótnie. To jest odpowiedź na Polski Ład ale przede wszystkim odpowiedź na pandemię i ostatni trudny rok, gdzie większość z nas musiała… » więcej 2021-05-24, godz. 18:50 Piotr Woźniak, przewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie, o konwencji programowej tej partii i jej postulatach Zdrowie, edukacja, opieka, praca oraz klimat - to pięć filarów „Recepty dla Polski”. Jest to nowy program Lewicy, który podczas niedzielnej konwencji przedstawiło… » więcej 2021-05-24, godz. 13:11 Poseł Rajmund Miller o "recepcie na zdrowie" postulowanej przez KO, minimalnych wynagrodzeniach dla niektórych pracowników… Gościem Południowej Loży Radiowej był dziś Rajmund Miller, poseł Koalicji Obywatelskiej, którego pytaliśmy o szczegóły propozycji "Receoty na zdrowie"… » więcej 2021-05-24, godz. 09:30 Poseł Kamil Bortniczuk o nowej partii, którą tworzy m.in. z Adamem Bielanem i Polskim Ładzie Ta część członków Porozumienia, która nie sympatyzuje z Jarosławem Gowinem przejdzie pod nowy szyld - powiedział w Porannej Loży Radiowej poseł Kamil… » więcej 2021-05-21, godz. 20:15 Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego, o współpracy z obwodem iwanofrankiwskim oraz o pilotażowym… Coraz więcej obcokrajowców mieszka i pracuje na Opolszczyźnie. Wśród tych przybyszów dominują obywatele Ukrainy. Tamtejszy obwód iwanofrankiwski jest regionem… » więcej 2021-05-21, godz. 16:40 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu, o problemach z uchwaleniem wzrostu opłat za odpady komunalne oraz o tworzeniu Muzeum… W wielu gminach rosną opłaty za śmieci. Podwyżki te wzbudzają kontrowersje. Związany z tym problem dotyczy także Brzegu. Tamtejsi radni nie zgodzili się… » więcej 2021-05-21, godz. 13:00 Młodzieżowa Loża Radiowa o propozycjach dla młodych zawartych w Polskim Ładzie Gościmy Młodzieżowej Loży Radiowej byli dziś: Kamila Stanicka (Młoda Lewica), Tomasz Wiciak (forum Młodych Ludowców, PSL), Jan Zimoch (Młoda Prawica… » więcej 2021-05-21, godz. 09:34 Katarzyna Czochara, poseł PiS o proponowanych zmianach w służbie zdrowia, sondażach i Polskim Ładzie - Tezy, które padły z ust Pana posła Rajmunda Millera są nieprawdziwe - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Katarzyna Czochara poseł Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2021-05-20, godz. 18:15 Debata "Pracodawcy - Związkowcy. Wspólna sprawa". Nasi eksperci komentują gospodarczy wymiar Polskiego Ładu W Południowej Loży Radiowej wzięli udział: dr Witold Potwora (ekonomista, WSZiA), Grzegorz Kuliś (opolska loża BCC), dr Jerzy Szteliga (OPZZ), Piotr Pancześnik… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »