Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Paweł Kukiz o rozmowach z Gowinem, Kaczyńskim i…
2021-04-09, 10:25 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Paweł Kukiz o rozmowach z Gowinem, Kaczyńskim i swoim odejściu z polityki, a także o Krzysztofie Skibie i Jurku Owsiaku.

Paweł Kukiz o rozmowach z Gowinem, Kaczyńskim i swoim odejściu z polityki, a także o Krzysztofie Skibie i Jurku Owsiaku.
- Mamy w Zjednoczonej Prawicy niepokój i jest to doskonała sytuacja w sensie politycznym ku temu, by spróbować wyegzekwować na obozie władzy, by grupa kilku naszych posłów mogła doprowadzić do wprowadzenia choć części postulatów z którymi przyszliśmy w 2015 roku - powiedział w Porannej Loży Radiowej Paweł Kukiz z Kukiz'15.
- Może zabraknąć prezesowi Kaczyńskiemu kilku szabel do przegłosowania ważnej dla niego ustawy, ta ustawa może się dla mnie okazać do przyjęcia, ale w zamian za to będę oczekiwał przegłosowania którejś z moich ustaw na przykład o sędziach pokoju albo ustawy antykorupcyjnej - wyjaśnił poseł.

Pytany o zaawansowanie rozmów z Jarosławem Gowinem powiedział, że nie chce podpisywać żadnego porozumienia.
- Taki oni mają pomysł, a ja będę się starał odwieść ich od tego. Już jedno porozumienie z PSL-em podpisałem i na tym wyszedłem dramatycznie - stwierdził. - Nie wierzę w jakąkolwiek wartość podpisywania czegokolwiek, papier przyjmie wszystko. Albo ktoś jest panem albo ktoś jest chamem, albo ktoś jest dżentelmenem albo nie - dodał Paweł Kukiz. Zaznaczył, że przestał szanować PSL przez to, że nie dotrzymuje umów. - Mam wrażenie bycia oszukanym i okradzionym przez tych ludzi. Ojciec mi mówił, że nie ważne ile się ukradnie, złodziej jest złodziejem.

- Wydaje mi się, że jest kilka takich kwestii, podobnie jak kwestia sędziów pokoju, które podobają się prezesowi Kaczyńskiemu nie tylko ze względu na polityczny deal. Nie mogę jednak mówić, że poprę Nowy Ład w zamian za to, że oni mi uchwalą sędziów pokoju bo nie znam założeń Nowego Ładu - zaznaczył lider Kukiz'15. Dodał, że jego zdaniem porozumienie się z PiS nie wyklucza porozumienia z Jarosławem Gowinem i odwrotnie.

Poseł odniósł się także do wpisu Krzysztofa Skiby na FB. Lider zespołu Big Cyc apelował do Kukiza, aby odszedł z polityki i krytykował go za rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim.
- Dzwoniłem wczoraj do Krzyśka rozmawiałem blisko godzinę. Z całym szacunkiem, ale wielu moich kolegów i koleżanek nie ma zielonego pojęcia o podstawach ustrojowych. Dla nich polityka to PO albo PiS. Plus godzinnej rozmowy ze Skibą jest taki, że część rzeczy ustrojowych i istoty problemu załapał. Umówiłem się z nim na spotkanie, bym mógł dogłębnie wytłumaczyć z czego całe zło, podział narodu itd. wynika, a to wynika z ustroju.

Paweł Kukiz zaznaczył także, że wolałby stać na scenie niż zajmować się polityką, ale swoje obecne zajęcie traktuje jako misję.

- Zostawię politykę natychmiast jeśli ustawa antykorupcyjna, JOW-y i sędziowie pokoju wejdą w życie. Jeżeli nic z tego nie wyjdzie, to zastanawiam się, czy wytrzymam do końca kadencji w Sejmie.

Zobacz także

2021-05-25, godz. 10:00 Stanisław Rakoczy, prezes PSL na Opolszczyźnie o Planie dla Polski, programie "Własny Kąt" czy ziemi za złotówkę - Nasze propozycje są naprawdę dobrze przemyślane, dobrze opracowane, policzone, bo wskazujemy również źródła finansowania. Te propozycje złożone w formie… » więcej 2021-05-25, godz. 09:47 Michał Kalinowski, lider Nowej Lewicy w regionie o programie dla Polski po pandemii - Program, nie kłótnie. To jest odpowiedź na Polski Ład ale przede wszystkim odpowiedź na pandemię i ostatni trudny rok, gdzie większość z nas musiała… » więcej 2021-05-24, godz. 18:50 Piotr Woźniak, przewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie, o konwencji programowej tej partii i jej postulatach Zdrowie, edukacja, opieka, praca oraz klimat - to pięć filarów „Recepty dla Polski”. Jest to nowy program Lewicy, który podczas niedzielnej konwencji przedstawiło… » więcej 2021-05-24, godz. 13:11 Poseł Rajmund Miller o "recepcie na zdrowie" postulowanej przez KO, minimalnych wynagrodzeniach dla niektórych pracowników… Gościem Południowej Loży Radiowej był dziś Rajmund Miller, poseł Koalicji Obywatelskiej, którego pytaliśmy o szczegóły propozycji "Receoty na zdrowie"… » więcej 2021-05-24, godz. 09:30 Poseł Kamil Bortniczuk o nowej partii, którą tworzy m.in. z Adamem Bielanem i Polskim Ładzie Ta część członków Porozumienia, która nie sympatyzuje z Jarosławem Gowinem przejdzie pod nowy szyld - powiedział w Porannej Loży Radiowej poseł Kamil… » więcej 2021-05-21, godz. 20:15 Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego, o współpracy z obwodem iwanofrankiwskim oraz o pilotażowym… Coraz więcej obcokrajowców mieszka i pracuje na Opolszczyźnie. Wśród tych przybyszów dominują obywatele Ukrainy. Tamtejszy obwód iwanofrankiwski jest regionem… » więcej 2021-05-21, godz. 16:40 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu, o problemach z uchwaleniem wzrostu opłat za odpady komunalne oraz o tworzeniu Muzeum… W wielu gminach rosną opłaty za śmieci. Podwyżki te wzbudzają kontrowersje. Związany z tym problem dotyczy także Brzegu. Tamtejsi radni nie zgodzili się… » więcej 2021-05-21, godz. 13:00 Młodzieżowa Loża Radiowa o propozycjach dla młodych zawartych w Polskim Ładzie Gościmy Młodzieżowej Loży Radiowej byli dziś: Kamila Stanicka (Młoda Lewica), Tomasz Wiciak (forum Młodych Ludowców, PSL), Jan Zimoch (Młoda Prawica… » więcej 2021-05-21, godz. 09:34 Katarzyna Czochara, poseł PiS o proponowanych zmianach w służbie zdrowia, sondażach i Polskim Ładzie - Tezy, które padły z ust Pana posła Rajmunda Millera są nieprawdziwe - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Katarzyna Czochara poseł Prawa i Sprawiedliwości… » więcej 2021-05-20, godz. 18:15 Debata "Pracodawcy - Związkowcy. Wspólna sprawa". Nasi eksperci komentują gospodarczy wymiar Polskiego Ładu W Południowej Loży Radiowej wzięli udział: dr Witold Potwora (ekonomista, WSZiA), Grzegorz Kuliś (opolska loża BCC), dr Jerzy Szteliga (OPZZ), Piotr Pancześnik… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »