Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2021-04-08, 12:44 Autor: Magdalena Ogórek

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim o obecnej sytuacji epidemicznej w regionie

Sławomir Kłosowski i Magdalena Ogórek [fot. Radio Opole]
Sławomir Kłosowski i Magdalena Ogórek [fot. Radio Opole]
- Jesteśmy przygotowani, w województwie opolskim powstanie 16 punktów masowych szczepień. Spotkaliśmy się z dobrą, pozytywną reakcją samorządów terytorialnych - powiedział w cyklu "Prosto z sejmu" magdalenie Ogórek wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.
- W Opolu będą dwa duże punkty jeden na lodowisku, drugi na kampusie Politechniki. Czekamy na sygnał rządu, kiedy przejdziemy do czynności praktycznych. Miejsca są przygotowane, ośrodki zdrowia też, więc czekamy na rozpoczęcie akcji - dodał.

- Chciałbym, żeby wszyscy ręce na pokładzie położyli i jeśli nie potrafią pomóc to niech nie przeszkadzają. Mam nadzieję, że moje rozmowy z Opolskim Klubem Parlamentarnym, w którym są także posłowie opozycyjni pomogą i ustaną pytania o rzeczy niezwiązane z epidemią, bo to odrywa mnie od pracy bieżącej związanej w 90% w walce z pandemią - zaznaczył.

Wojewoda Kłosowski podziękował lekarzom za to, że odpowiedzieli na jego apel i zgłosili się do pełnienia dyżurów w szpitalu tymczasowym w CWK w Opolu. - Szpital, który może zapewnić opiekę 150 pacjentom stał do ubiegłego tygodnia niewykorzystany. Jednak 6 kwietnia uruchomiliśmy go w pełnym zakresie. To sukces nas wszystkich - podkreślił.

- Kieruję się w życiu dewizą solidarności i taką solidarność okazuję sąsiadom, województwo śląskiemu i dolnośląskiemu - podkreślił. Pacjenci z tych regionów są przyjmowaniu do szpitali na Opolszczyźnie.

- Matematyczny model rozwój pandemii w regionie wskazuje, że u nas fala będzie spłaszczona. Obecnie sytuacja ulega pogorszeniu, a fala ponieważ będzie spłaszczona będzie wydłużona. Wczoraj zachorowań było 200, dzisiaj jest skok do 500. Jutro i pojutrze spodziewamy się, że będzie ich około 600. Mamy bufor łóżkowy. Mamy jeszcze 150 wolnych łóżek tlenowych i 20 wolnych respiratorów - mówił wojewoda Kłosowski.

Dodał, że najbardziej zagrożeni są teraz mieszkańcy powiatów sąsiadujących z województwem śląskich według analiz matematyków z Uniwersytetu Opolskiego prognozujących rozwój pandemii w województwie opolskim.

Zobacz także

2021-05-13, godz. 09:15 Arkadiusz Wiśniewski o ruchu Wspólna Polska, którego jest przedstawicielem w województwie i wizycie Rafała Trzaskowskiego… - Rusza projekt Campus Polska Przyszłości, to fantastyczna inicjatywa Rafała, który zaprasza młodych ludzi do dyskusji o Polsce - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-05-12, godz. 17:39 Kazimierz Cebrat, wójt Kamiennika i Mariusz Kozaczek, wójt Lubrzy, o energetycznych inwestycjach w wiejskich gminach Pierwsze elektrownie wiatrowe na Opolszczyźnie postawiono w gminie Kamiennik. Teraz inwestorzy chcą tam budować wielohektarowe farma fotowoltaiczna. Zespół… » więcej 2021-05-12, godz. 13:12 Renata Ćwirzeń-Szymańska, skarbnik Opola i Grzegorz Czarnocki, prezes RIO w Opolu, o finansach samorządów lokalnych… Zmiany w finansowaniu samorządów lokalnych to jeden z tematów debaty III Krajowego Kongresu Forów Skarbników. Ogólnopolskie obrady odbywały się online… » więcej 2021-05-12, godz. 10:17 Dr Bartosz Maziarz, politolog UO o eskalacji konfliktu izraelsko-palestyńskiego - Jest to największa eskalacja zamieszek i ostrzałów rakietowych od czasów tzw. operacji "Ochronny Brzeg" od roku 2014 - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-05-12, godz. 09:45 Beniamin Godyla, senator Koalicji Obywatelskiej o posiedzeniu senatu m.in. w sprawie Rzecznika Praw Obywatelskich, a także… - Jednym z ostatnich punktów jest wybór Rzecznika Praw Obywatelskich - powiedział w Porannej Loży Radiowej senator Koalicji Obywatelskiej Beniamin Godyla… » więcej 2021-05-11, godz. 17:14 Antoni Ożóg, prezes Koła Związku Pszczelarzy w Głuchołazach i Janusz Siano, wicestarosta prudnicki, o ciekawych przedsięwzięciach… W naszym ekosystemie pszczoły oraz inne owady pełnią znaczącą rolę. Zapylają blisko 80 procent roślin w Polsce. Żywotność pszczół jest ważna dla… » więcej 2021-05-11, godz. 14:04 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek Czy Platforma Obywatelska rozpoczęła grę na zwłokę?! Marszałek Tomasz Grodzki: Senat raczej nie zajmie ustawą ratyfikacją FO na najbliższym posiedzeniu… » więcej 2021-05-11, godz. 10:15 Posłowie KO Witold Zembaczyński i Tomasz Kostuś o tym, dlaczego podpisali się pod listem otwartym do kolegów z partii… - Mam wrażenie, że będąc posłem opozycji uczestniczę w swego rodzaju buncie od 2015 roku, ale nie jest to bunt przeciwko opcji, która jest za praworządnością… » więcej 2021-05-10, godz. 19:04 Witold Potwora, ekonomista WSZiA w Opolu, o Krajowym Funduszu Odbudowy i korzyściach z niego dla Opolszczyzny Nadal toczy się medialna i parlamentarna dyskusja dotycząca warunków udziału Polski w unijnym Funduszu Odbudowy, który nazywany jest też „nowym Planem… » więcej 2021-05-10, godz. 13:34 Anna Zalewska, eurodeputowana PiS o hamulcowych Funduszu Odbudowy, paszportach covidowych i uwolnieniu patentów na szczepionki… - Z zaskoczeniem przyjmuje wystąpienie Pana marszałka Grodzkiego, bo przecież jego przyjaciel polityczny, Donald Tusk jest przewodniczącym Europejskiej Partii… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »