Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2021-04-08, 12:44 Autor: Magdalena Ogórek

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim o obecnej sytuacji epidemicznej w regionie

Sławomir Kłosowski i Magdalena Ogórek [fot. Radio Opole]
Sławomir Kłosowski i Magdalena Ogórek [fot. Radio Opole]
- Jesteśmy przygotowani, w województwie opolskim powstanie 16 punktów masowych szczepień. Spotkaliśmy się z dobrą, pozytywną reakcją samorządów terytorialnych - powiedział w cyklu "Prosto z sejmu" magdalenie Ogórek wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.
- W Opolu będą dwa duże punkty jeden na lodowisku, drugi na kampusie Politechniki. Czekamy na sygnał rządu, kiedy przejdziemy do czynności praktycznych. Miejsca są przygotowane, ośrodki zdrowia też, więc czekamy na rozpoczęcie akcji - dodał.

- Chciałbym, żeby wszyscy ręce na pokładzie położyli i jeśli nie potrafią pomóc to niech nie przeszkadzają. Mam nadzieję, że moje rozmowy z Opolskim Klubem Parlamentarnym, w którym są także posłowie opozycyjni pomogą i ustaną pytania o rzeczy niezwiązane z epidemią, bo to odrywa mnie od pracy bieżącej związanej w 90% w walce z pandemią - zaznaczył.

Wojewoda Kłosowski podziękował lekarzom za to, że odpowiedzieli na jego apel i zgłosili się do pełnienia dyżurów w szpitalu tymczasowym w CWK w Opolu. - Szpital, który może zapewnić opiekę 150 pacjentom stał do ubiegłego tygodnia niewykorzystany. Jednak 6 kwietnia uruchomiliśmy go w pełnym zakresie. To sukces nas wszystkich - podkreślił.

- Kieruję się w życiu dewizą solidarności i taką solidarność okazuję sąsiadom, województwo śląskiemu i dolnośląskiemu - podkreślił. Pacjenci z tych regionów są przyjmowaniu do szpitali na Opolszczyźnie.

- Matematyczny model rozwój pandemii w regionie wskazuje, że u nas fala będzie spłaszczona. Obecnie sytuacja ulega pogorszeniu, a fala ponieważ będzie spłaszczona będzie wydłużona. Wczoraj zachorowań było 200, dzisiaj jest skok do 500. Jutro i pojutrze spodziewamy się, że będzie ich około 600. Mamy bufor łóżkowy. Mamy jeszcze 150 wolnych łóżek tlenowych i 20 wolnych respiratorów - mówił wojewoda Kłosowski.

Dodał, że najbardziej zagrożeni są teraz mieszkańcy powiatów sąsiadujących z województwem śląskich według analiz matematyków z Uniwersytetu Opolskiego prognozujących rozwój pandemii w województwie opolskim.

Zobacz także

2021-04-12, godz. 09:39 Marcin Ociepa, poseł ziemi opolskiej i wiceprezes Porozumienia o rozmowach z Pawłem Kukizem, Zjednoczonej Prawicy, Nowym… - Rozmowy z Pawłem Kukizem są cały czas prowadzone, dotyczą porozumienia programowego w wybranych aspektach i jest bardzo blisko konsensus - powiedział w… » więcej 2021-04-09, godz. 17:41 Magdalena Donimirska-Wodzicka, prezes Stadniny Koni Moszna i Eligiusz Jędrysek, prezes Klubu Turystyki Kolarskiej KTUKOL… Z wielu form rekreacji można skorzystać na Opolszczyźnie. Wśród nich są wypoczynek w siodle oraz turystyka piesza i rowerowa. Zachęcają do tego ośrodki… » więcej 2021-04-09, godz. 14:05 Młodzieżowa Loża Radiowa o coraz głośniejszych spekulacjach w sprawie wcześniejszych wyborów W obliczu niepokojów i tarć w obozie rządzącym coraz częściej słychać o wcześniejszych wyborach. Co o tym myślą partyjne młodzieżówki? Kto by stracił… » więcej 2021-04-09, godz. 10:25 Paweł Kukiz o rozmowach z Gowinem, Kaczyńskim i swoim odejściu z polityki, a także o Krzysztofie Skibie i Jurku Ow… - Mamy w Zjednoczonej Prawicy niepokój i jest to doskonała sytuacja w sensie politycznym ku temu, by spróbować wyegzekwować na obozie władzy, by grupa kilku… » więcej 2021-04-08, godz. 17:10 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o konsekwencjach wydłużenia lockdownu do 18 kwietnia i pomyśle wydłużenia… Rząd przedłużył lockdown do 18 kwietnia i nie zapowiada się, by ten termin był ostatecznym co do zniesienia obostrzeń. Na razie nie pójdziemy do fryzjera… » więcej 2021-04-08, godz. 12:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim o obecnej sytuacji… - Jesteśmy przygotowani, w województwie opolskim powstanie 16 punktów masowych szczepień. Spotkaliśmy się z dobrą, pozytywną reakcją samorządów terytorialnych… » więcej 2021-04-08, godz. 12:33 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek był Łukasz Schreiber, z którym rozmawialiśmy o obecnej… - To absurdalna opowieść, która rozbija się przy zderzeniu z rzeczywistością i chyba każdy zdążył to już zauważyć - powiedział Łukasz Schreiber… » więcej 2021-04-08, godz. 10:42 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o nieudanym odwołaniu jego osoby ze stanowiska - Opozycja mocno wierzyła w to, że uda im się przeciągnąć czterech radnych na swoją stronę, bo tylu głosów im brakowało. Jednak okazuje się, że poza… » więcej 2021-04-08, godz. 10:19 Lucyna Medyk, radna powiatu namysłowskiego o tym, dlaczego opozycja chciała odwołać starostę - Mieliśmy nadzieję że zmienią zdanie, niestety nie zmienili - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Lucyna Medyk radna powiatu namysłowskiego z ugrupowania… » więcej 2021-04-07, godz. 17:07 Pandemia odbiła się też znacząco na kolejowych przewozach pasażerskich. Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa… Województwo opolskie ma stosunkowo gęstą sieć kolejową. Jednak jej potencjał nie jest wykorzystywany. Jednym z powodów jest niska jakość infrastruktury… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »