Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Rafał Tkacz, dyrektor delegatury KBW o kolejnym…
2021-04-06, 09:17 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Rafał Tkacz, dyrektor delegatury KBW o kolejnym przesunięciu terminu wyborów uzupełniających, zarządzeniu wyborów w gminie Biała i centralnym rejestrze wyborców

Rafał Tkacz, dyrektor delegatury KBW o kolejnym przesunięciu terminu wyborów uzupełniających
Wybory uzupełniające do rad gmin: Grodkowa, Olesna i Pawłowiczek zostały przesunięte na 9 maja. Powodem jest obecna sytuacja epidemiczna.

- Jednak 18 kwietnia odbędą się wybory uzupełniające w Wilkowie. Tam zgłosił się tylko jeden kandydat. Ponieważ nie ma on konkurencji 18 kwietnia zostanie stwierdzone objęcie przez niego mandatu bez głosowania i zostanie radnym gminy Wilków - wyjaśnił dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Rafał Tkacz.
W gminie Biała także czekają nas wyboru uzupełniające. - Zmarł radny okręgu 14. W związku z tym wojewoda opolski wyznaczył wybory na 13 czerwca - dodał dyrektor Tkacz. - Samo przeprowadzenie wyborów w okresie pandemii nie jest łatwe. Liczymy się z tym, że we wspomnianych terminach reżim sanitarny w czasie przeprowadzanych wyborów będzie zaostrzony.

Rafał Tkacz powiedział także, że na początku 2023 roku będą analizowane dane spisu wyborców pod kątem populacji mieszkańców gmin, powiatów i województwa. Od liczby mieszkańców zależy bowiem ilu radnych zasiada w samorządzie gminy, powiatu czy województwa. - Mam nadzieję, bo uczestniczę w pracach zespołu roboczego powołanego w Warszawie, że do tego czasu będziemy mieli centralny rejestr wyborców, który zapobiegnie możliwości występowania w dwóch spisów i będzie idealny na czasy mobilności i głosowania w różnych miejscach - zapowiedział.

Zobacz także

2021-04-26, godz. 15:22 Tomasz Kostuś o rankingu zaufania do polityków i wyborze Rzecznika Praw Obywatelskich - Widzimy wyraźną zmianę w rankingach zaufania. Notowania prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego czy Zbigniewa Ziobry lecą w dół. Pierwsze… » więcej 2021-04-26, godz. 10:11 Stanisław Rakoczy o inicjatywie PSL-u dotyczącej przyznania dnia wolnego dla szczepiących się na COVID-19, dobrych… - Szkoda, żebyśmy tracili 2 dni, w które możemy odpocząć, żeby wykonać szczepienie, które chroni nie tylko nas, ale chroni również tych, którzy z nami… » więcej 2021-04-23, godz. 17:40 Katarzyna Gniot ze Zdzieszowic i Bartosz Bukała z Głuchołaz o aktywności fizycznej oraz atrakcyjnych miejscach rekreacji… Obostrzenia związane z pandemią znacznie ograniczyły naszą aktywność fizyczną. Przyczyną tego jest m.in. zamknięcie obiektów sportowych. Wiosna sprzyja… » więcej 2021-04-23, godz. 13:50 Młodzieżowa Loża Radiowa o wzmocnieniu młodzieżowych rad działających przy samorządach i szczycie klimatycznym… Sejm uchwalił ustawę ws. młodzieżowych rad gmin, powiatu i młodzieżowego sejmiku województwa. Młodzieżowe rady mają mieć "charakter konsultacyjny, doradczy… » więcej 2021-04-23, godz. 10:08 Anna Zalewska o umowach jakie Komisja Europejska zawiera z producentami szczepionek, Zielonym Certyfikacie, rezolucji europosłów… - Trwa analiza prawna i myślę, że będzie bardzo skomplikowana. UE i KE powinna być konsekwentna, jeśli podpisuje złe umowy i pozwala na dyktat firm farmaceutycznych… » więcej 2021-04-22, godz. 17:32 Radiowa debata "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" o wstępnych założeniach wpisujących pracę zdalną do kodeksu… W czerwcu minie rok od pierwszych zapowiedzi o przeniesieniu przepisów dotyczących pracy zdalnej do Kodeksu Pracy. Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii przygotowało… » więcej 2021-04-22, godz. 12:09 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł PiS Violettą Porowską o sporze wokół tablicy… - Burmistrz Głogówka postanowił starą i zniszczoną tablicę wymienić i dodać nową z nową inskrypcją "Polskim patriotom wyrazy hołdu składają mieszkańcy… » więcej 2021-04-22, godz. 10:25 Józef Swaczyna o punkcie szczepień w Strzelcach Opolskich, uroczystościach na Górze św. Anny i sprawie tablicy w … - Przygotowano 6 stanowisk, mamy też namioty gdzie będziemy weryfikować ludzi. Najgorsze ze nie ma szczepionek i chętnych. To jest przykre, mamy około 400-500… » więcej 2021-04-22, godz. 09:41 Tomasz Halski o tym jak wygląda system szczepień na opolskim Toropolu - W punkcie jest 2,5 tys. dawek, w piątek dojedzie kolejna dostawa - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. Tomasz Halski, koordynator prac w punkcie szczepień… » więcej 2021-04-21, godz. 20:38 Mirosław Wieszołek, burmistrz Ozimka, o nieudanej próbie reorganizacji sieci szkół w tej gminie Rada Miejska Ozimka przegłosowała intencyjne uchwały o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej nr 1 w Ozimku oraz w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »