Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2021-04-01, 13:18 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z ks. prof. Piotrem Mazurkiewiczem o Świętach Wielkanocnych w czasie pandemii

Magdalena Ogórek i ks. prof. Piotr Mazurkiewicz [fot. Radio Opole / archiwum prywatne ks. prof. Piotr Mazurkiewicza]
Magdalena Ogórek i ks. prof. Piotr Mazurkiewicz [fot. Radio Opole / archiwum prywatne ks. prof. Piotr Mazurkiewicza]
Tym razem gościem Magdaleny Ogórek był ks. prof. Piotr Mazurkiewicz, socjolog, do niedawna dziekan Wydziału Społeczno-Ekonomicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.
- Trochę się rozluźniliśmy i trochę powtarzamy jak "w koło Macieju", ale to jest ważne, bo maseczki mamy na brodzie zamiast na nosie, a koronawirus szaleje. Te zasady odpowiedzialności są szalenie istotne, ksiądz to na pewno podziela - mówiła Magdalena Ogórek.

- Oczywiście, to jest element troski o własne zdrowie, ale też zdrowie innych. Myślę, że to dość łatwo zrozumieć, kiedy pomyślimy o osobach najbliższych. Ja wielokrotnie spotykam się z tym, że ktoś mówił, że się zaszczepił z uwagi na to, że myśli o swoich starszych rodzicach czy dziadkach z którymi ma kontakt. Właśnie to spojrzenie poprzez najbliższych może nam pomagać, żeby zachować się właściwie w społeczeństwie - mówił ks. prof. Piotrem Mazurkiewiczem, socjolog, do niedawna dziekanem Wydziału Społeczno-Ekonomicznego Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

- Mamy Wielki Czwartek i ta wieczorna msza zawsze była początkiem okresu Triduum Paschalnego, a drugi raz z rzędu mamy inne okoliczności, bardzo trudne bo jesteśmy bombardowani informacjami, że coraz więcej chorych w szpitalach, wczoraj było prawie 700 zgonów... Potrzeba nam więcej siły, tylko gdzie jej szukać u progu Triduum? - pytała redaktor Ogórek.

- Jako chrześcijanie patrzymy na świat jako miejsca przejścia człowieka. Staramy się, żeby ten świat był dobrze zorganizowany, tutaj angażujemy swoje siły. Ta ostateczna nadzieja leży nie przed nami, tylko ponad nami. Dni Triduum o tym doskonale przypomina, bo to największe chrześcijańskie święto, które przypomina i męce, śmierci, zmartwychwstaniu Chrystusa. Kiedy myślimy o chrześcijańskiej nadziei to ona płynie z tego pustego grobu, który pojawia się w liturgii.
"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z ks. ks. prof. Piotrem Mazurkiewiczem o świętach Wielkiej Nocy w czasie pandemii

Zobacz także

2021-05-20, godz. 11:20 "Prosto z sejmu" w Południowej Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem KO Tomaszem Kostusiem m.in. o sytuacji… Magdalena Ogórek pytała swojego gościa czy Platforma Obywatelska nie podąża drogą rozpadającego się SLD sprzed kilkunastu lat, o ostatnie spotkanie parlamentarzystów… » więcej 2021-05-20, godz. 09:03 Ryszard Wilczyński, poseł PO o wieczornym spotkaniu partii, oczyszczeniu atmosfery i planowanej ofensywie - To było bardzo dobre spotkanie, konieczne i oczekiwane - powiedział w Porannej Loży Radiowej poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński. Uczestniczył… » więcej 2021-05-19, godz. 18:17 Robert Węgrzyn, radny sejmiku oraz Sławomir Wołkowiecki i Marek Piasecki, radni Kędzierzyna-Koźla, o rezygnacji ze… Małgorzata Tudaj złożyła rezygnację ze stanowiska starosty kędzierzyńsko-kozielskiego. Tłumaczy to względami osobistymi. Jej rezygnacja oznacza też ponowny… » więcej 2021-05-19, godz. 13:17 Dominik Pikos, wójt Turawy m.in. o inwestycjach przy Jeziorze Turawskim i planowanej budowie obwodnicy Zawady - Przygotowania do sezonu letniego idą pełna parą, ale też przygotowujemy się jeśli chodzi o inwestycje. Akurat we wtorek została podpisana umowa na remont… » więcej 2021-05-19, godz. 13:15 Andrzej Kasiura o jednej z większych inwestycji, czyli przebudowie stopnia wodnego Krapkowice - Pandemia utrudniła nasze życie spoleczno-kultpuralne, ale muszę powiedzieć że inwestycje realizujemy w pełni - mówił w Południowej Loży Radiowej Andrzej… » więcej 2021-05-19, godz. 09:28 Marcelina Zawisza, o tym, że niektóre elementy Polskiego Ładu są zgodne z programem Lewicy, a inne elementy martwią… - Jest tam część elementów, które popiera Lewica, które są zgodne z naszym programem. Z niecierpliwością czekamy na to jak będą wyglądały konkretne… » więcej 2021-05-18, godz. 17:21 Józef Swaczyna, starosta strzelecki i Wojciech Komarzyński, dyrektor ARiMR w Opolu, o wpływie Polskiego Ładu na powiaty… Rządowy program Polski Ład ma znacząco zmienić funkcjonowanie gospodarki oraz zmodernizować tereny wiejskie. Nowy program Zjednoczonej Prawicy przewiduje… » więcej 2021-05-18, godz. 13:13 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek W programie komentarze na temat rządowego programu Polski Ład, który stał się programem całego obozu Zjednoczonej Prawicy. Ma on pomóc wyprowadzić kraj… » więcej 2021-05-18, godz. 09:08 Janusz Kowalski o wkładzie Solidarnej Polski do Polskiego Ładu, "tonięciu" Platformy Obywatelskiej i współpracy Rafała… - Jutro zaczyna się posiedzenie sejmu, zaczynamy przyspieszenie legislacyjne po przedstawieniu Polskiego Ładu przez PiS, Solidarną Polskę i Porozumienie –… » więcej 2021-05-17, godz. 17:24 Tomasz Kaliszan, radny Opola i Artur Rolka, burmistrz Paczkowa, o wpływie Polskiego Ładu na dochody oraz inwestycje samorządów… Polski Ład, czyli program zmian społeczno-gospodarczych, zaprezentowano podczas warszawskiej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on m.in.:… » więcej
7891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »