Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Sylwester Lewicki o inwestycji ze środków RFIL-u…
2021-04-01, 10:37 Autor: Joanna Matlak

Sylwester Lewicki o inwestycji ze środków RFIL-u oraz o Wilhelmie Bekerze, zmarłym przedsiębiorcy ważnym dla Olesna

Sylwester Lewicki o inwestycji ze środków RFIL-u oraz o Wilhelmie Bekerze, zmarłym przedsiębiorcy ważnym dla Olesna
- Staraliśmy się dostosować tę inwestycję, która chcemy od wielu lat. To nowe centrum rehabilitacyjno-rekreacyjne ma powstać w miejscu ośrodka, który powstał w latach 30. Ubiegłego wieku. Staramy się zdobyć środki aby wystartować z tą dużą inwestycją – mówił w Porannej Loży Radiowej Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna.
- Staraliśmy się dostosować tę inwestycję, która chcemy od wielu lat. To nowe centrum rehabilitacyjno-rekreacyjne ma powstać w miejscu ośrodka, który powstał w latach 30. Ubiegłego wieku. Staramy się zdobyć środki aby wystartować z tą dużą inwestycją – mówił w Porannej Loży Radiowej Sylwester Lewicki, burmistrz Olesna.

Inwestycja opiewa na około 13 milionów złotych, z FIL-u do Olesna trafią 3 miliony.
- Każda dodatkowa forma środków zewnętrznych ma znaczenie, szczególnie kiedy ten ośrodek chcemy ubogacić o elementy rehabilitacyjne, które mogłyby wspomóc osoby, które przeszły COVID-19. To ma być pierwszy krok do kompleksowych usług rehabilitacyjnych, bo chcemy też uwzględnić treningi z trenerami rehabilitacji wodnej – dodaje burmistrz.

Naszego gościa pytaliśmy też o zmarłego Wilhelma Bekera, prezesa Okręgowej Spółdzielni Mieszkaniowej w Oleśnie, osobę bardzo zasłużoną dla gminy, ale nie tylko.
- Przyjęliśmy wiadomości o śmierci prezesa Bekera z niedowierzaniem, to była osoba niesamowicie dobra, był przyjacielem bardzo wielu ludzi i aż trudno o nim mówić w czasie przeszłym. To był niesamowity integrator różnych środowisk, które na co dzień niekoniecznie się kochają – mówił burmistrz Olesna.

Zobacz także

2021-05-19, godz. 13:15 Andrzej Kasiura o jednej z większych inwestycji, czyli przebudowie stopnia wodnego Krapkowice - Pandemia utrudniła nasze życie spoleczno-kultpuralne, ale muszę powiedzieć że inwestycje realizujemy w pełni - mówił w Południowej Loży Radiowej Andrzej… » więcej 2021-05-19, godz. 09:28 Marcelina Zawisza, o tym, że niektóre elementy Polskiego Ładu są zgodne z programem Lewicy, a inne elementy martwią… - Jest tam część elementów, które popiera Lewica, które są zgodne z naszym programem. Z niecierpliwością czekamy na to jak będą wyglądały konkretne… » więcej 2021-05-18, godz. 17:21 Józef Swaczyna, starosta strzelecki i Wojciech Komarzyński, dyrektor ARiMR w Opolu, o wpływie Polskiego Ładu na powiaty… Rządowy program Polski Ład ma znacząco zmienić funkcjonowanie gospodarki oraz zmodernizować tereny wiejskie. Nowy program Zjednoczonej Prawicy przewiduje… » więcej 2021-05-18, godz. 13:13 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek W programie komentarze na temat rządowego programu Polski Ład, który stał się programem całego obozu Zjednoczonej Prawicy. Ma on pomóc wyprowadzić kraj… » więcej 2021-05-18, godz. 09:08 Janusz Kowalski o wkładzie Solidarnej Polski do Polskiego Ładu, "tonięciu" Platformy Obywatelskiej i współpracy Rafała… - Jutro zaczyna się posiedzenie sejmu, zaczynamy przyspieszenie legislacyjne po przedstawieniu Polskiego Ładu przez PiS, Solidarną Polskę i Porozumienie –… » więcej 2021-05-17, godz. 17:24 Tomasz Kaliszan, radny Opola i Artur Rolka, burmistrz Paczkowa, o wpływie Polskiego Ładu na dochody oraz inwestycje samorządów… Polski Ład, czyli program zmian społeczno-gospodarczych, zaprezentowano podczas warszawskiej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on m.in.:… » więcej 2021-05-17, godz. 13:36 Marcin Ociepa, poseł i wiceprezes Porozumienia o Polskim Ładzie, Krajowej Szkoły Administracji Samorządowej i nowej… - To my naciskaliśmy najbardziej na te wszystkie rozwiązania, które mają służyć odciążeniom podatkowym, wsparciu dla przedsiębiorców, jednym słowem… » więcej 2021-05-17, godz. 09:39 Violetta Porowska, poseł PiS i przewodnicząca partii w regionie o Polskim Ładzie - Siła rażenia informacji zawartych w Polskim Ładzie jest ogromna, bo słyszałam jak komentowany był nawet w sklepach. Były to bardzo pozytywne komentarze… » więcej 2021-05-14, godz. 19:45 Małgorzata Halek-Malinowska, dyrektor Agencji Sportu i Promocji w Prudniku, o turystycznym rajdzie rowerowym, Stanisławie… Rozpoczyna się „odmrażanie” restrykcji pandemicznych na obiektach sportowych. W sobotę wystartuje VI Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego… » więcej 2021-05-14, godz. 18:12 Bernard Gaida, przewodniczący Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, o Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczym… W Opolu powstanie Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce. Utworzone zostanie w porozumieniu z Wojewódzką Biblioteką Publiczną. » więcej
89101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »