Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Sławomir Kłosowski o tym, że pieniądze dla samorządów…
2021-04-01, 09:35 Autor: Joanna Matlak

Sławomir Kłosowski o tym, że pieniądze dla samorządów z RFIL-u trafią do nich w przeciągu kilku dni i organizacji masowych punktów szczepień w gminach

Sławomir Kłosowski o tym, że pieniądze dla samorządów z RFIL-u trafią do nich w przeciągu kilku dni i organizacji masowych punktów szczepień w gminach
- To są pieniądze bardzo oczekiwane. Cieszy, że ponad 34 mln złotych trafi do województwa opolskiego i te pieniądze będą już niebawem na kontach samorządów, pojawią się w ciągu kilku dni, jeszcze w okresie wielkiego tygodnia, a najpóźniej po świętach – mówił w Porannej Lozy radiowej Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski z którym rozmawialiśmy o wynikach drugiego konkursu w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
W ramach drugiego konkursu na Opolszczyznę trafi ponad 34 mln złotych, a skorzysta m.in. Olesno, Nysa, Brzeg, ale i powiaty np. prudnicki.

- W procedurze konkursowej samorządy deklarowały odpowiedni czas wykonania tych projektów, bo też kolejne pieniądze czekają w kolejnych edycjach FIL-u. Im szybciej spożytkują te 34 mln, tym szybciej będą mogły wystąpić o kolejne środki – mówił wojewoda Kłosowski. - Liczę, że rok 2022 to będzie taki rok w którym te inwestycje będą dopinane i kończone – dodał.

Naszego gościa pytaliśmy też o to na jakim etapie jest wdrażanie masowych punktów szczepień w samorządach.

- Dużo dobrego się dzieje w zakresie szczepień. Akcja szczepień od 19 kwietnia ruszy z takim ogromnym dostępem, bo będziemy wyszczepiać kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców naszego województwa dziennie. Punkt na Toropolu w Opolu też będzie wyszczepiał, będzie to około 2 tys. ludzi dziennie.

- Początkowo były nieporozumienia dotyczące Toropolu, ale rozmawiałem z prezydentem Wiśniewskim. Były pewne kłopoty i reperkusje, ale prezydent, któremu dziękuję za zdecydowane ruchy i decyzje, zapewnił mnie, że Toropol będzie przygotowany do akcji szczepień. Ja też rozmawiałem z komendantem wojewódzkim policji, z dowództwem 10 Brygady Logistycznej o zabezpieczeniu tego punktu już od momentu zaparkowania samochodu – mówił wojewoda.

- W całym województwie mamy w tej chwili bardzo duży odzew samorządów, które chciałyby takie punkty urządzać. Na razie poprosiliśmy starostów, żeby do jutra zgłosiły nam w każdym mieście powiatowym po jednym dużym, masowym punkcie, szczepień. Czekamy na konkretne lokalizacje. Pozytywem jest tom, że zgłaszają się do mnie wójtowie i burmistrzowie, którym bardzo dziękuję za gotowość urządzeniach punktów w ich gminach.

Zobacz także

2021-05-07, godz. 18:47 Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego, o podziale pieniędzy dla organizacji pozarządowych Kontrowersje wywołał podział pieniędzy w otwartych konkursach samorządu województwa opolskiego. Krytyczne opinie pojawiły się w mediach społecznościowych… » więcej 2021-05-07, godz. 09:38 Jerzy Czerwiński o możliwych scenariuszach w senacie ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy - Posiedzenie Senatu mamy w dniach 12-14 maja, ale z anonsów kierownictwa senatu wynika, że raczej na tym posiedzeniu ta ustawa nie będzie rozpatrywana, chociaż… » więcej 2021-05-07, godz. 09:35 Dr Bartłomiej Machnik o sytuacji w koalicji rządzącej i w opozycji po głosowaniu ws. ratyfikacji Funduszu Odbudowy - Jeśli chodzi o rządzących to jest bez zmian. Mniejsze ugrupowania chcą po prostu pokazać swoją podmiotowość. A w przypadku opozycji, to odsądzanie Lewicy… » więcej 2021-05-06, godz. 18:53 Radiowa debata "Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa" o tym jak mądrze wykorzystać pieniądze, które trafią do nas… Naszymi gośćmi byli dr Witold Potwora (ekonomista, WSZiA Opole), dr Jerzy Szteliga (OPZZ), Grzegorz Kulis (opolska loża BCC) oraz Grzegorz Adamczyk (wiceprzewodniczący… » więcej 2021-05-06, godz. 12:42 Wicepremier Jarosław Gowin o konwencjach Porozumienia w regionach i sytuacji w Zjednoczonej Prawicy - Wspaniale, że doskonale rozwija się Warszawa, Wrocław czy mój rodzinny Kraków, ale równie ważne są takie miasta jak Opole, Kluczbork czy Kędzierzyn-Koźle… » więcej 2021-05-06, godz. 12:14 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Andrzejem Szejną, wiceprzewodniczącym Nowej Lewicy o… Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" był dziś Andrzej Szejna, wiceprzewodniczący Nowej Lewicy. Temat rozmowy dotyczył wtorkowego głosowania… » więcej 2021-05-06, godz. 09:56 Longin Bartnik o o tym, że unijny Fundusz Odbudowy to zdaniem Konfederacji fundusz zadłużenia - To jest Fundusz Zadłużenia. Niemcy w imieniu Europy będą zaciągać długi, a Europa będzie te długi spłacać – powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-05-06, godz. 09:43 Marcin Ociepa o dyskusji o polityce zagranicznej z udziałem ekspertów w Opolu i głosowaniu w sejmie na temat FO - Konferencje są pomyślane tak, aby ważne tematy krajowe i międzynarodowe podnosić w regionach, czyli żeby pokazać, że dyskusja o wyzwaniach współczesnego… » więcej 2021-05-05, godz. 18:13 Józef Swaczyna, starosta strzelecki zarazem prezes tamtejszego Zarządu Powiatowego OSP, o sytuacji Ochotniczych Straży… Stulecie działalności obchodzi Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W Polsce jest ponad 16 tysięcy jednostek tej formacji służącej społeczeństwu… » więcej 2021-05-05, godz. 13:09 Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola oraz Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski, o funduszach unijnych i Krajowym Planie… Sejm przyjął projekt ustawy w sprawie ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych Unii Europejskiej. Ma to wpływ na uruchomienie unijnego Funduszu… » więcej
89101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »