Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Cykl 'Co tam panie w polityce' - prowadzą Piotr…
2021-03-30, 13:16 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Cykl "Co tam panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza

Cykl "Co tam panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza
"Co tam Panie w polityce" rozpoczęliśmy od rozmowy o zmianach jakie mają być wprowadzone w systemie szczepień przeciwko covid-19. Zapowiedział je rano Michał Dworczyk, ale szczegóły mają być ogłoszone po godzinie 15.00. Wiadomo natomiast, że szczepienia mają przyśpieszyć i być masowe.
Rozmawialiśmy także o tym, czy możliwe jest, aby w Europarlamencie powstała nowa frakcja. Wszystko wskazuje na to, że chcą ją utworzyć Polska, Włochy i Węgry. W czwartek w Budapeszcie lider prawicowej włoskiej Ligi Północnej Matteo Salvini spotka się w Budapeszcie z premierem Węgier Viktorem Orbanem i szefem polskiego rządu Mateuszem Morawieckim. Wcześniej przywódca współrządzącej obecnie Włochami Ligi ujawnił, że jest w kontakcie z Polakami i Węgrami w sprawie powołania nowej grupy w Parlamencie Europejskim. Ma to związek z wyjściem Fideszu Orbana z Europejskiej Partii Ludowej. Piotr Gociek wskazywał, że już kilka tygodni temu tygodnik "Do rzeczy" informował, że taki ruch może nastąpić. Powstanie nowej frakcji w Parlamencie Europejskim było by przełomowym przedsięwzięciem. Frakcja ta mogłaby stać się drugą siłą w PE. W biurokratycznej Brukseli zakładanie nowej frakcji może jednak potrwać dość długo.

Skomentowaliśmy także sprawę ujawnioną przez portal TVP Info dotyczącą finansowania i współtworzenia konta na FB "Sok z burka". - Ta sprawa nie jest szokująca. Pamiętam artykuł z roku 2015 kiedy Platforma była po przegranych wyborach prezydenckich. W artykule Rzeczpospolitej "Kopacz stawia na hejt w internecie". - Na zamkniętym spotkaniu KP PO Ewa Kopacz powiedziała, że Platforma zatrudniła 50 hejterów, którzy mają krytykować PiS, a docelowo ma być ich około 100- przypomniał Piotr Gociek.

Kolejną poruszoną przez nas sprawą była krytyka posła PO Ireneusza Rasia skierowana w stronę inicjatywy całkowitego wykreślenia z kodeksu karnego artykułu 196 mówiącego o obrazie uczuć religijnych. - Problem tkwi w tym, że mamy równe miary wobec różnych czynów. Nie tylko w Polsce ale i za granicą.

Piotr Gociek skomentował także wypowiedź posłanki PO Izabeli Leszczyny, która przyznała "Mam nadzieję, że w przypadku braku ratyfikacji Funduszu Odbudowy rząd podaje się do dymisji”.

Zobacz także

2021-05-19, godz. 13:15 Andrzej Kasiura o jednej z większych inwestycji, czyli przebudowie stopnia wodnego Krapkowice - Pandemia utrudniła nasze życie spoleczno-kultpuralne, ale muszę powiedzieć że inwestycje realizujemy w pełni - mówił w Południowej Loży Radiowej Andrzej… » więcej 2021-05-19, godz. 09:28 Marcelina Zawisza, o tym, że niektóre elementy Polskiego Ładu są zgodne z programem Lewicy, a inne elementy martwią… - Jest tam część elementów, które popiera Lewica, które są zgodne z naszym programem. Z niecierpliwością czekamy na to jak będą wyglądały konkretne… » więcej 2021-05-18, godz. 17:21 Józef Swaczyna, starosta strzelecki i Wojciech Komarzyński, dyrektor ARiMR w Opolu, o wpływie Polskiego Ładu na powiaty… Rządowy program Polski Ład ma znacząco zmienić funkcjonowanie gospodarki oraz zmodernizować tereny wiejskie. Nowy program Zjednoczonej Prawicy przewiduje… » więcej 2021-05-18, godz. 13:13 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek W programie komentarze na temat rządowego programu Polski Ład, który stał się programem całego obozu Zjednoczonej Prawicy. Ma on pomóc wyprowadzić kraj… » więcej 2021-05-18, godz. 09:08 Janusz Kowalski o wkładzie Solidarnej Polski do Polskiego Ładu, "tonięciu" Platformy Obywatelskiej i współpracy Rafała… - Jutro zaczyna się posiedzenie sejmu, zaczynamy przyspieszenie legislacyjne po przedstawieniu Polskiego Ładu przez PiS, Solidarną Polskę i Porozumienie –… » więcej 2021-05-17, godz. 17:24 Tomasz Kaliszan, radny Opola i Artur Rolka, burmistrz Paczkowa, o wpływie Polskiego Ładu na dochody oraz inwestycje samorządów… Polski Ład, czyli program zmian społeczno-gospodarczych, zaprezentowano podczas warszawskiej konwencji programowej Prawa i Sprawiedliwości. Zakłada on m.in.:… » więcej 2021-05-17, godz. 13:36 Marcin Ociepa, poseł i wiceprezes Porozumienia o Polskim Ładzie, Krajowej Szkoły Administracji Samorządowej i nowej… - To my naciskaliśmy najbardziej na te wszystkie rozwiązania, które mają służyć odciążeniom podatkowym, wsparciu dla przedsiębiorców, jednym słowem… » więcej 2021-05-17, godz. 09:39 Violetta Porowska, poseł PiS i przewodnicząca partii w regionie o Polskim Ładzie - Siła rażenia informacji zawartych w Polskim Ładzie jest ogromna, bo słyszałam jak komentowany był nawet w sklepach. Były to bardzo pozytywne komentarze… » więcej 2021-05-14, godz. 19:45 Małgorzata Halek-Malinowska, dyrektor Agencji Sportu i Promocji w Prudniku, o turystycznym rajdzie rowerowym, Stanisławie… Rozpoczyna się „odmrażanie” restrykcji pandemicznych na obiektach sportowych. W sobotę wystartuje VI Turystyczny Rajd Rowerowy „Śladami Franciszka Surmińskiego… » więcej 2021-05-14, godz. 18:12 Bernard Gaida, przewodniczący Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych w Polsce, o Centrum Dokumentacyjno-Wystawienniczym… W Opolu powstanie Centrum Dokumentacyjno-Wystawiennicze Niemców w Polsce. Utworzone zostanie w porozumieniu z Wojewódzką Biblioteką Publiczną. » więcej
89101112
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »