Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Hubert Ibrom o rewitalizacji rynku w Ujeździe, kooperacji…
2021-03-24, 13:19 Autor: Joanna Matlak

Hubert Ibrom o rewitalizacji rynku w Ujeździe, kooperacji gminy z sołtysami i pandemii

Hubert Ibrom o rewitalizacji rynku w Ujeździe, kooperacji gminy z sołtysami i pandemii
- Pod względem inwestycyjnym to był dobry rok, pod względem społecznym trudny i smutny – powiedział w samorządowej odsłonie Południowej Loży Radiowej Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu, pytany o to, jaki był „pandemiczny” rok w gminie.
- Nasze inwestycje odbywały się zgodnie z planem, wstrzymaliśmy się jedynie z rewitalizacją rynku. Chcieliśmy ogłosić przetarg w lutym 2020, ale wstrzymaliśmy się bo nie wiedzieliśmy co przyniesie pandemia, potem przetarg ogłosiliśmy we wrześniu i wydaje się, że koniunktura na rynku wykonawców była nawet lepsza. Cena najniższej oferty to około 70%naszego kosztorysu, więc dużo zaoszczędziliśmy – mówił burmistrz Ibrom.

Jak zaznaczył nasz gość na ukończeniu są także projekty unijne związane z odbudową zdegradowanego stawu w Starym Ujeździe czy poprawa gospodarki wodnej.

- My w ubiegłym roku zrobiliśmy też dobrą praktykę, bo jeśli nie mogły odbywać się różne imprezy i wydarzenia, a wiadomo, że w domach kultury są zarezerwowane pieniądze, zaproponowałem sołtysom, żeby przeznaczyć je na mniejsze inwestycje w poszczególnych miejscowościach a my jako gmina dołożymy - mówił Hubert Ibrom.

- To takie „pomniki pandemiczne”, np. powstałe place zabawy czy też takie, które nie miały wiaty i ogrodzenia i one były realizowane przy kooperacji gminy i funduszu sołeckiego.

Zobacz także

2021-04-16, godz. 13:08 Młodzieżowa Loża Radiowa o najnowszym rankingu zaufania do polityków. Polityk opozycji po raz pierwszy od dwóch lat… W Młodzieżowej Loży Radiowej pojawił się dziś temat kwietniowego badania IBRiS dla Onetu, czyli najnowszego rankingu zaufania do polityków. Zaproszenie… » więcej 2021-04-16, godz. 09:34 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o farmaceutach, którzy będą szczepić przeciwko covid, o tym… Kilkunastu farmaceutów z Opolszczyzny może już kwalifikować do szczepień przeciwko covid-19 oraz wykonywać takie szczepienia. - W trakcie kursu jest jeszcze… » więcej 2021-04-16, godz. 09:31 Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. szczepień i tlenu o dostępności podstawowego "lekarstwa" na covid… - 15 ton tlenu dziennie zużywają opolskie szpitale leczące covid-19. Przed pandemią taka ilość była zużywana w ciągu miesiąca - powiedział w Porannej… » więcej 2021-04-15, godz. 16:57 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o światowych gigantach, czyli próbach zawiązania w USA pierwszego… Pracownikom magazynu Amazona w stanie Alabama nie udało się utworzyć związku zawodowego. Dla giganta technologicznego mógłby być to przełom, gdyż byłby… » więcej 2021-04-15, godz. 11:27 Tomasz Sakiewicz w "Prosto z sejmu" w wywiadzie Magdaleną Ogórek o Gali Plebiscytu Człowiek Roku Klubów "Gazety Po… - Gala plebiscytu "Człowiek roku Gazety Polskiej" już dzisiaj. W tym roku klubowicze wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Wiąże się to z wielokrotnymi sukcesami… » więcej 2021-04-15, godz. 10:42 Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji w strukturach partyjnych w Kędzierzynie-Koźlu i wizji rozwoju… - Jestem zdumiony całą debatą i dyskusją wokół tego, czy nowi ludzie mogą się zapisywać do partii, bo tak na prawdę ta dyskusja się do tego sprowadza… » więcej 2021-04-15, godz. 10:17 Michał Nowak z kędzierzyńskiej Platformy Obywatelskiej o wizji rozwoju partii i relacjach z Robertem Węgrzynem - O trzecim kole nic, jak do tej pory, nie słyszałem. Żaden wniosek nie wpłynął do mnie jako do przewodniczącego struktur - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-04-14, godz. 20:48 Andrzej Perucki, krótkofalowiec z Głuchołaz i Jarosław Myśliński, prudnicki nadleśniczy, o kontrowersjach wokół… Krótkofalowcy obawiają się o przyszłość swojej bazy na Biskupiej Kopie. Od wielu lat jest to miejsce międzynarodowych spotkań pasjonatów łączności… » więcej 2021-04-14, godz. 18:46 Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina, o kanalizacji gminy i budownictwie wielorodzinnym W Polsce zaledwie 40 procent gospodarstw wiejskich ma kanalizację. Ze względu na koszty z problemem tym boryka się wiele samorządów lokalnych. W gminie Niemodlin… » więcej 2021-04-14, godz. 13:43 Tomasz Krupa o inwestycjach w Baborowie, finansach gminy i rozwoju mieszkalnictwa - Patrząc na całokształt jeśli chodzi o kraj czy też z perspektywy Opolszczyzny czy płaskowyżu głubczyckiego, można powiedzieć, że aż tak negatywnych… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »