Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Cykl 'Co tam panie w polityce' - prowadzą Piotr…
2021-03-23, 13:28 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Cykl "Co tam panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza

Cykl "Co tam panie w polityce" Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza
W cyklu "Co tam panie w polityce" rozmawialiśmy o sytuacji pandemicznej w kraju i w regionie. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, powiedział Programie 1 Polskiego Radia że tendencja wzrostowa przebiegu pandemii nie jest najbardziej niepokojącą rzeczą w III fali epidemii koronawirusa. Wskazał za to na ilości pacjentów, którzy codziennie trafiają do polskich szpitali.
Na Opolszczyźnie mamy jeszcze sporo miejsc w szpitalach. Ssą wolne łóżka tlenowe i respiratorowe. Ale łózka nie leczą, potrzeba lekarzy. Na naszej antenie do personelu medycznego apelował wojewoda Sławomir Kłosowski.

Prokuratura chce uchylenia immunitetu marszałka senatu Tomasza grodzkiego. Grodzki miał brać łapówki kiedy był dyrektorem Specjalistycznego Szpitala w Szczecinie i ordynatorem oddziału chirurgii klatki piersiowej. Sprawa dotyczy lat 2006 2009 i 2012. Pełnomocnik grodzkiego mówi, że działania prokuratury maja charakter polityczny.

Dzieje się w ostatnich dniach w polityce tym razem na lewej stronie sceny politycznej.
Z Lewicy odeszła posłanka Monika Pawłowska, przeszła do Porozumienia, nie wstępuje jednak do klubu parlamentarnego PiS i pozostanie posłem niezrzeszonym.
To wywołało oczywiście zdumienie i lawinę komentarzy, bo nie często ktoś z lewicy przechodzi na prawicę. Pawłowska w jednym z wywiadów stwierdziła, że aż takiego hejtu się nie spodziewała.

Minister finansów zapowiedział reset polityki fiskalnej. - Nasza strategia to niepodnoszenie podatków. Chcemy, żeby obywatele, konsumenci, mieli jak najwięcej pieniędzy w kieszeni, żeby mogli je wydawać, zwiększając zakupy konsumenckie - powiedział minister finansów Tadeusz Kościński w Programie 1 Polskiego Radia.

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski Robert Lewandowski otrzymał w poniedziałek drugie pod względem ważności polskie państwowe odznaczenie cywilne. Jest ono nadawane za wybitne osiągnięcia, między innymi w dziedzinie sportu.
Odebranie odznaczenia od Prezydenta RP wywołało falę negatywnych komentarzy środowisk opozycyjnych.

Zobacz także

2021-04-12, godz. 09:39 Marcin Ociepa, poseł ziemi opolskiej i wiceprezes Porozumienia o rozmowach z Pawłem Kukizem, Zjednoczonej Prawicy, Nowym… - Rozmowy z Pawłem Kukizem są cały czas prowadzone, dotyczą porozumienia programowego w wybranych aspektach i jest bardzo blisko konsensus - powiedział w… » więcej 2021-04-09, godz. 17:41 Magdalena Donimirska-Wodzicka, prezes Stadniny Koni Moszna i Eligiusz Jędrysek, prezes Klubu Turystyki Kolarskiej KTUKOL… Z wielu form rekreacji można skorzystać na Opolszczyźnie. Wśród nich są wypoczynek w siodle oraz turystyka piesza i rowerowa. Zachęcają do tego ośrodki… » więcej 2021-04-09, godz. 14:05 Młodzieżowa Loża Radiowa o coraz głośniejszych spekulacjach w sprawie wcześniejszych wyborów W obliczu niepokojów i tarć w obozie rządzącym coraz częściej słychać o wcześniejszych wyborach. Co o tym myślą partyjne młodzieżówki? Kto by stracił… » więcej 2021-04-09, godz. 10:25 Paweł Kukiz o rozmowach z Gowinem, Kaczyńskim i swoim odejściu z polityki, a także o Krzysztofie Skibie i Jurku Ow… - Mamy w Zjednoczonej Prawicy niepokój i jest to doskonała sytuacja w sensie politycznym ku temu, by spróbować wyegzekwować na obozie władzy, by grupa kilku… » więcej 2021-04-08, godz. 17:10 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o konsekwencjach wydłużenia lockdownu do 18 kwietnia i pomyśle wydłużenia… Rząd przedłużył lockdown do 18 kwietnia i nie zapowiada się, by ten termin był ostatecznym co do zniesienia obostrzeń. Na razie nie pójdziemy do fryzjera… » więcej 2021-04-08, godz. 12:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim o obecnej sytuacji… - Jesteśmy przygotowani, w województwie opolskim powstanie 16 punktów masowych szczepień. Spotkaliśmy się z dobrą, pozytywną reakcją samorządów terytorialnych… » więcej 2021-04-08, godz. 12:33 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek był Łukasz Schreiber, z którym rozmawialiśmy o obecnej… - To absurdalna opowieść, która rozbija się przy zderzeniu z rzeczywistością i chyba każdy zdążył to już zauważyć - powiedział Łukasz Schreiber… » więcej 2021-04-08, godz. 10:42 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o nieudanym odwołaniu jego osoby ze stanowiska - Opozycja mocno wierzyła w to, że uda im się przeciągnąć czterech radnych na swoją stronę, bo tylu głosów im brakowało. Jednak okazuje się, że poza… » więcej 2021-04-08, godz. 10:19 Lucyna Medyk, radna powiatu namysłowskiego o tym, dlaczego opozycja chciała odwołać starostę - Mieliśmy nadzieję że zmienią zdanie, niestety nie zmienili - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Lucyna Medyk radna powiatu namysłowskiego z ugrupowania… » więcej 2021-04-07, godz. 17:07 Pandemia odbiła się też znacząco na kolejowych przewozach pasażerskich. Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa… Województwo opolskie ma stosunkowo gęstą sieć kolejową. Jednak jej potencjał nie jest wykorzystywany. Jednym z powodów jest niska jakość infrastruktury… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »