Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Rajmund Miller o tym, że brakuje strategii w walce…
2021-03-22, 13:09 Autor: Joanna Matlak

Rajmund Miller o tym, że brakuje strategii w walce z koronawirusem, transferach politycznych, Danielu Obajtku i taśmach ws. katastrofy smoleńskiej

Rajmund Miller o tym, że brakuje strategii w walce z koronawirusem, transferach politycznych, Danielu Obajtku i taśmach ws. katastrofy smoleńskiej
- Lockdown, który jest od soboty, to skutek braku działań rządu. Nie możemy na to patrzeć w aspekcie ostatnich miesięcy, ale od początku pandemii. Gdyby pewne działania były podjęte wcześniej, to zakres lockdownu nie musiałby być tak duży – mówił w Loży Radiowej Rajmund Miller, poseł Platformy Obywatelskiej (KO).
- Poprosiliśmy o spotkanie z premierem Morawiekcim w celu wyjaśnienia pewnych rzeczy i informacji, bo one są niestety blokowane. Nie było premiera, był minister zdrowia ale on też nam nie potrafił udzielić odpowiedzi na zasadnicze pytania. My chcielibyśmy poznać strategię walki z pandemią – mówił nasz gość.

Jesteśmy na niechlubnym pierwszym miejscu jeśli chodzi o liczbę Polaków umierających „ponadprogramowo” w Europie – podkreślił Miller.

Naszego gościa pytaliśmy też o głośny i zaskakujący transfer – otóż poseł Monika Pawłowska z Lewicy przeszła do ugrupowania Jarosława Gowina, czyli Porozumienia.

- Takie działania trzeba oceniać indywidualnie. Mieliśmy przykłady przechodzenia do ugrupowania rządzącego i to się opłacało bo ktoś uzyskiwał miejsca w ministerstwach czy miejsce na listach do europarlamentu. Ja nie chcę podejrzewać o to pani poseł, choć jestem tyle lat w parlamencie, że z reguły za tym się coś kryje – mówił Miller.

Z posłem Koalicji Obywatelskiej rozmawialiśmy też o oskarżeniach wobec Daniela Obajtka, prezesa PKN Orlen ale i ujawnionych przez TVP nagrań z narady ws. katastrofy smoleńskiej z udziałem Donalda Tuska i Edmunda Klicha.

Zobacz także

2021-04-12, godz. 09:39 Marcin Ociepa, poseł ziemi opolskiej i wiceprezes Porozumienia o rozmowach z Pawłem Kukizem, Zjednoczonej Prawicy, Nowym… - Rozmowy z Pawłem Kukizem są cały czas prowadzone, dotyczą porozumienia programowego w wybranych aspektach i jest bardzo blisko konsensus - powiedział w… » więcej 2021-04-09, godz. 17:41 Magdalena Donimirska-Wodzicka, prezes Stadniny Koni Moszna i Eligiusz Jędrysek, prezes Klubu Turystyki Kolarskiej KTUKOL… Z wielu form rekreacji można skorzystać na Opolszczyźnie. Wśród nich są wypoczynek w siodle oraz turystyka piesza i rowerowa. Zachęcają do tego ośrodki… » więcej 2021-04-09, godz. 14:05 Młodzieżowa Loża Radiowa o coraz głośniejszych spekulacjach w sprawie wcześniejszych wyborów W obliczu niepokojów i tarć w obozie rządzącym coraz częściej słychać o wcześniejszych wyborach. Co o tym myślą partyjne młodzieżówki? Kto by stracił… » więcej 2021-04-09, godz. 10:25 Paweł Kukiz o rozmowach z Gowinem, Kaczyńskim i swoim odejściu z polityki, a także o Krzysztofie Skibie i Jurku Ow… - Mamy w Zjednoczonej Prawicy niepokój i jest to doskonała sytuacja w sensie politycznym ku temu, by spróbować wyegzekwować na obozie władzy, by grupa kilku… » więcej 2021-04-08, godz. 17:10 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o konsekwencjach wydłużenia lockdownu do 18 kwietnia i pomyśle wydłużenia… Rząd przedłużył lockdown do 18 kwietnia i nie zapowiada się, by ten termin był ostatecznym co do zniesienia obostrzeń. Na razie nie pójdziemy do fryzjera… » więcej 2021-04-08, godz. 12:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim o obecnej sytuacji… - Jesteśmy przygotowani, w województwie opolskim powstanie 16 punktów masowych szczepień. Spotkaliśmy się z dobrą, pozytywną reakcją samorządów terytorialnych… » więcej 2021-04-08, godz. 12:33 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek był Łukasz Schreiber, z którym rozmawialiśmy o obecnej… - To absurdalna opowieść, która rozbija się przy zderzeniu z rzeczywistością i chyba każdy zdążył to już zauważyć - powiedział Łukasz Schreiber… » więcej 2021-04-08, godz. 10:42 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o nieudanym odwołaniu jego osoby ze stanowiska - Opozycja mocno wierzyła w to, że uda im się przeciągnąć czterech radnych na swoją stronę, bo tylu głosów im brakowało. Jednak okazuje się, że poza… » więcej 2021-04-08, godz. 10:19 Lucyna Medyk, radna powiatu namysłowskiego o tym, dlaczego opozycja chciała odwołać starostę - Mieliśmy nadzieję że zmienią zdanie, niestety nie zmienili - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Lucyna Medyk radna powiatu namysłowskiego z ugrupowania… » więcej 2021-04-07, godz. 17:07 Pandemia odbiła się też znacząco na kolejowych przewozach pasażerskich. Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa… Województwo opolskie ma stosunkowo gęstą sieć kolejową. Jednak jej potencjał nie jest wykorzystywany. Jednym z powodów jest niska jakość infrastruktury… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »