Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Młodzieżowa Loża Radiowa o walce rządu z pandemią…
2021-03-19, 13:33 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa o walce rządu z pandemią i kolejnym lockdownie

Młodzieżowa Loża Radiowa o walce rządu z pandemią i kolejnym lockdownie
Sytuacja pandemiczna się zaostrza, odnotowujemy coraz więcej zakażeń, a od jutra na terenie całego kraju będzie obowiązywał lockdown. O tym jak młodzi politycy oceniają walkę rządu z pandemią rozmawialiśmy w dzisiejszej Młodzieżowej Loży Radiowej. Naszymi gośćmi byli: Mateusz Sałek (Solidarna Polska), Tomasz Wiciak (Forum Młodych Ludowców, PSL), Jan Zimoch (Młoda Prawica, Porozumienie), Kacper Jungowski (Młodzi Demokracji, Platforma Obywatelska) i Bartosz Wyleżoł (Młodzi dla Wolności, Konfederacja).
- Zachowywałem dystans, nosiłem maseczkę i się zaraziłem - przyznał Tomasz Wiciak z PSL. - Z rodziny nikt nie jest chory i nie wiem gdzie się zaraziłem. Wiem natomiat, że to niebezpieczna choroba - dodał. - Obserwuję sytuację i widzimy, że po wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń w województwie warmińsko-mazurskim ilość zakażeń spadła, a więc były to słuszne działania, które podjął rząd - mówił Wiciak.

- Decyzja o lockdownie jest całkiem zasadna, można polemizować czy wszystkie podjęte decyzje są trafne, bo np. moim zdaniem zamknięcie klas 1-3 jest o tyle dziwne, że przecież podjęliśmy kroki w oświacie i nauczyciele zostali zaszczepieni. Każdy lockdown to hamulec ręczny dla naszej gospodarki i zadaje sobie pytanie jak długo nasza gospodarka będzie w stanie wytrzymać, bo lockdowny są kosztowne - mówił Mateusz Sałek z Solidarnej Polski.

- Przed nami kolejny lockdown, który już dwa pokazywał nam czym jest. Znów będzie zamknięcie hoteli, teatrów i muzeów, galerii handlowych. Restauracje i inne usługi wciąż są zamknięte i bardzo źle sobie radzą, a z pomocą jest coraz trudniej. Powinna też być solidarność, bo jeśli np. zamykamy teatry, za które płacimy, co napędza gospodarkę, to dlaczego one są zamknięte a np. kościoły otwarte. Nie za bardzo rozumiem tego jak się tym rząd zajął - mówił z kolei Kacper Jungowski z Młodych Demokratów.

- To co robi rząd jest okropne, cena lokcdownu to bankructwa, bezrobocie i samobójstwa. Działania rządu są nieadekwatne do zagrożenia. Oczywiście, wirus jest i tego nie można podważać, ale liczba zakażonych rośnie wraz z wykonaną liczbą testów. Trzeba działać i informować ludzi, że obostrzenia rządu są nielegalne, bo są nakładane rozporządzeniami. Trzeba pamiętać, że najważniejszym aktem jest Konstytucja a nie bezprawne rozporządzenia. Trzeba otwierać gospodarkę, my promujemy projekt obywatelski w tej sprawie, można zbierać pod nim podpisy - mówił z kolei Bartosz Wyleżoł (Młodzi dla Wolności, Konfederacja).
Przede wszystkim należy się zastanowić nad skutecznością lockdownu. Moim zdaniem, powinniśmy dużo więcej testować, bo fakt że jesteśmy na 90 miejscu na świecie jeśli chodzi o liczbę wykonywanych testów, to to poziom który w niektórych państwach Afryki. Po drugie powinniśmy izolować osoby w szczególności narażone, osoby starsze z chorobami przewlekłymi, które w połączenia z koronawirusem mają poważne konsekwencje. Pomysł na szpitale covidowy jest dobry, ale brakuje kadry, należałoby zbudować szpitale w rodzaju pawilonów przy szpitalach powiatowych - mówił Kacper Jungowski.

Zobacz także

2021-04-16, godz. 13:08 Młodzieżowa Loża Radiowa o najnowszym rankingu zaufania do polityków. Polityk opozycji po raz pierwszy od dwóch lat… W Młodzieżowej Loży Radiowej pojawił się dziś temat kwietniowego badania IBRiS dla Onetu, czyli najnowszego rankingu zaufania do polityków. Zaproszenie… » więcej 2021-04-16, godz. 09:34 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o farmaceutach, którzy będą szczepić przeciwko covid, o tym… Kilkunastu farmaceutów z Opolszczyzny może już kwalifikować do szczepień przeciwko covid-19 oraz wykonywać takie szczepienia. - W trakcie kursu jest jeszcze… » więcej 2021-04-16, godz. 09:31 Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. szczepień i tlenu o dostępności podstawowego "lekarstwa" na covid… - 15 ton tlenu dziennie zużywają opolskie szpitale leczące covid-19. Przed pandemią taka ilość była zużywana w ciągu miesiąca - powiedział w Porannej… » więcej 2021-04-15, godz. 16:57 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o światowych gigantach, czyli próbach zawiązania w USA pierwszego… Pracownikom magazynu Amazona w stanie Alabama nie udało się utworzyć związku zawodowego. Dla giganta technologicznego mógłby być to przełom, gdyż byłby… » więcej 2021-04-15, godz. 11:27 Tomasz Sakiewicz w "Prosto z sejmu" w wywiadzie Magdaleną Ogórek o Gali Plebiscytu Człowiek Roku Klubów "Gazety Po… - Gala plebiscytu "Człowiek roku Gazety Polskiej" już dzisiaj. W tym roku klubowicze wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Wiąże się to z wielokrotnymi sukcesami… » więcej 2021-04-15, godz. 10:42 Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji w strukturach partyjnych w Kędzierzynie-Koźlu i wizji rozwoju… - Jestem zdumiony całą debatą i dyskusją wokół tego, czy nowi ludzie mogą się zapisywać do partii, bo tak na prawdę ta dyskusja się do tego sprowadza… » więcej 2021-04-15, godz. 10:17 Michał Nowak z kędzierzyńskiej Platformy Obywatelskiej o wizji rozwoju partii i relacjach z Robertem Węgrzynem - O trzecim kole nic, jak do tej pory, nie słyszałem. Żaden wniosek nie wpłynął do mnie jako do przewodniczącego struktur - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-04-14, godz. 20:48 Andrzej Perucki, krótkofalowiec z Głuchołaz i Jarosław Myśliński, prudnicki nadleśniczy, o kontrowersjach wokół… Krótkofalowcy obawiają się o przyszłość swojej bazy na Biskupiej Kopie. Od wielu lat jest to miejsce międzynarodowych spotkań pasjonatów łączności… » więcej 2021-04-14, godz. 18:46 Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina, o kanalizacji gminy i budownictwie wielorodzinnym W Polsce zaledwie 40 procent gospodarstw wiejskich ma kanalizację. Ze względu na koszty z problemem tym boryka się wiele samorządów lokalnych. W gminie Niemodlin… » więcej 2021-04-14, godz. 13:43 Tomasz Krupa o inwestycjach w Baborowie, finansach gminy i rozwoju mieszkalnictwa - Patrząc na całokształt jeśli chodzi o kraj czy też z perspektywy Opolszczyzny czy płaskowyżu głubczyckiego, można powiedzieć, że aż tak negatywnych… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »