Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Jan Woźniak, burmistrz Otmuchowa o tym, że pandemia…
2021-03-17, 14:46 Autor: Joanna Matlak

Jan Woźniak, burmistrz Otmuchowa o tym, że pandemia niezbyt wpłynęła na realizowanie inwestycji

Jan Woźniak, burmistrz Otmuchowa o tym, że pandemia niezbyt wpłynęła na realizowanie inwestycji
- Oczywiście wszyscy cierpimy z powodu pandemii, zarówno duże samorządy jak i małe wioski czy sołectwa - mówił w Południowej Loży Radiowej Jan Woźniak, burmistrz Otmuchowa.
Naszego gościa pytaliśmy o kondycję finansową gminy i czy pandemia zaszkodziła inwestycjom.

- Jeśli chodzi o budżet i inwestycje, to te umowy, które podpisaliśmy i firmy z którym współpracujemy - wszyscy wywiązują się i wszystko dzieje się na bieżąco. Kilka inwestycji przeszło z ubiegłego roku na rok 2021 i kontynuujemy zadania, zwłaszcza te realizowane z funduszy Unii Europejskiej i przez państwo - mówił Jan Woźniak.

- Te umowy muszą być wykonywane dosyć przejrzyście, ale też muszą być rozliczone w określonym czasie, ale robimy wszystko, żeby tego nie czasu nie wydłużać - dodał burmistrz Otmuchowa.

Zobacz także

2021-04-07, godz. 13:39 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki o rozproszonych punktach szczepień w powiecie i ostatnim szerokim strumieniu… » więcej 2021-04-07, godz. 13:05 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu o inwestycjach, które będą realizowane w ramach RFIL-u i co sądzi o zarzutach niektórych… - Każdy ma sugestywne odczucia na ten temat. Też nie byłem zadowolony podczas poprzedniego rozdania kiedy dostałem 0 zł i zgodnie z tą logiką powinienem… » więcej 2021-04-07, godz. 09:10 Prof. Adam Drosik o historii koalicji rządzących województwem Mniejszość Niemiecka współrządzi regionem od 1998 roku, czyli od reformy samorządowej, która wprowadziła sejmiki wojewódzkie wybierane bezpośrednio przez… » więcej 2021-04-07, godz. 09:09 Rafał Bartek o współrządzeniu regionem, mandacie społecznym i tym, że MN nie jest zmęczona władzą - Całe szczęście, że to nie Janusz Kowalski decyduje kto rządzi i współrządzi województwem opolskim, tylko wyborcy - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-04-06, godz. 20:34 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o rządowym programie „Czyste powietrze”, rehabilitacji pocovidowej oraz inwestycjach… Blisko 850 gmin zadeklarowało chęć współpracy w programie „Czyste powietrze”. Oznacza to, że w rządowym programie uczestniczyć będzie 80 procent samorządów… » więcej 2021-04-06, godz. 18:58 Jolanta Barska, kierownik PCPR w Prudniku, o wsparciu niepełnosprawnych, pieczy zastępczej i przeciwdziałaniu przemocy… Ponad dwa miliony złotych otrzymał powiat prudnicki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To znacznie więcej niż w poprzednich l… » więcej 2021-04-06, godz. 09:17 Rafał Tkacz, dyrektor delegatury KBW o kolejnym przesunięciu terminu wyborów uzupełniających, zarządzeniu wyborów… Wybory uzupełniające do rad gmin: Grodkowa, Olesna i Pawłowiczek zostały przesunięte na 9 maja. Powodem jest obecna sytuacja epidemiczna. - Jednak 18 kwietnia… » więcej 2021-04-06, godz. 09:16 Janusz Kowalski poseł SP o dotacji na dokumentację w ramach Kolej+, kontroli w urzędzie marszałkowskim i rządach MN… - Ten milion złotych pozwoli przygotować profesjonalną dokumentacje techniczną i oszacować jaki będzie koszt inwestycji - powiedział poseł Solidarnej Polski… » więcej 2021-04-02, godz. 20:28 Dawid Zmuda, gwardian, kustosz Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie, o historii i współczesności miejsca związanego… 25 lat minęło od erygowania Sanktuarium św. Józefa w Prudniku-Lesie. Kult tego świętego w tym miejscu sięga XIX wieku. Miejscowy klasztor zapisał się… » więcej 2021-04-02, godz. 18:34 Michał Nowak, radny Opola z Solidarnej Polski, o pretensjach prezydenta stolicy regionu dotyczących braku dofinansowania… Niedawno ogłoszono wyniki trzeciego naboru Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. W kolejnej edycji tego programu żaden z trzech wniosków złożonych przez… » więcej
7891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »