Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Krzysztof Ficoń, wójt Bierawy o tym, że burza…
2021-03-17, 14:43 Autor: Joanna Matlak

Krzysztof Ficoń, wójt Bierawy o tym, że burza wokół wycinki drzew pod działalność kopalni kruszyw jest niepotrzebna

Krzysztof Ficoń, wójt Bierawy o kontrowersjach wokół wycinki drzew pod działalność kopalni kruszyw
- Rada Gminy na starcie musi się odnieść do całości wniosku, czyli ponad 140 hektarów, a nie części, bo prawo nie pozwala mówić o części. Ale to i tak o niczym nie przesądza - uspokajał w Loży Radiowej wójt Bierawy Krzysztof Ficoń. W gminie trwa dyskusja na temat poszerzenia działalności kopalni kruszyw, co miałoby się wiązać z wycinką drzew. Jej skala niepokoi mieszkańców, wójt uspokaja, że sprawa nie jest przesądzona i na pewno będzie konsultowana.
- Patrząc chronologicznie wpłynęły do nas dwa wnioski kopalni w celu poszerzenia planu miejscowego pod wydobycie kruszyw. Przypomnę że w Bierawie są udokumentowane złoża i na tym odcinku o którym mówimy jest mowa o 130 hektarach lasu. I taki też wniosek wpłynął. Lecz na starcie rada gmin musi się odnieść do całości, bo prawo nie pozwala na to, żeby mówić o części terenu - tłumacz nasz gość.

Jeśli elywa taki wniosek to rada e ogóle wyraża chęć dyskusji nad tym i to jest wszystko co się wydarzyło. Burza wokół tej sprawy jest niepotrzebna mówił wójt Ficoń. - Na tym etapie jest "zielone światło" do procedowania tej sprawy - dodał.

Zobacz także

2021-04-08, godz. 12:44 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim o obecnej sytuacji… - Jesteśmy przygotowani, w województwie opolskim powstanie 16 punktów masowych szczepień. Spotkaliśmy się z dobrą, pozytywną reakcją samorządów terytorialnych… » więcej 2021-04-08, godz. 12:33 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Gościem Magdaleny Ogórek był Łukasz Schreiber, z którym rozmawialiśmy o obecnej… - To absurdalna opowieść, która rozbija się przy zderzeniu z rzeczywistością i chyba każdy zdążył to już zauważyć - powiedział Łukasz Schreiber… » więcej 2021-04-08, godz. 10:42 Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski o nieudanym odwołaniu jego osoby ze stanowiska - Opozycja mocno wierzyła w to, że uda im się przeciągnąć czterech radnych na swoją stronę, bo tylu głosów im brakowało. Jednak okazuje się, że poza… » więcej 2021-04-08, godz. 10:19 Lucyna Medyk, radna powiatu namysłowskiego o tym, dlaczego opozycja chciała odwołać starostę - Mieliśmy nadzieję że zmienią zdanie, niestety nie zmienili - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Lucyna Medyk radna powiatu namysłowskiego z ugrupowania… » więcej 2021-04-07, godz. 17:07 Pandemia odbiła się też znacząco na kolejowych przewozach pasażerskich. Szymon Ogłaza, członek Zarządu Województwa… Województwo opolskie ma stosunkowo gęstą sieć kolejową. Jednak jej potencjał nie jest wykorzystywany. Jednym z powodów jest niska jakość infrastruktury… » więcej 2021-04-07, godz. 13:39 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki o rozproszonych punktach szczepień w powiecie i ostatnim szerokim strumieniu… » więcej 2021-04-07, godz. 13:05 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu o inwestycjach, które będą realizowane w ramach RFIL-u i co sądzi o zarzutach niektórych… - Każdy ma sugestywne odczucia na ten temat. Też nie byłem zadowolony podczas poprzedniego rozdania kiedy dostałem 0 zł i zgodnie z tą logiką powinienem… » więcej 2021-04-07, godz. 09:10 Prof. Adam Drosik o historii koalicji rządzących województwem Mniejszość Niemiecka współrządzi regionem od 1998 roku, czyli od reformy samorządowej, która wprowadziła sejmiki wojewódzkie wybierane bezpośrednio przez… » więcej 2021-04-07, godz. 09:09 Rafał Bartek o współrządzeniu regionem, mandacie społecznym i tym, że MN nie jest zmęczona władzą - Całe szczęście, że to nie Janusz Kowalski decyduje kto rządzi i współrządzi województwem opolskim, tylko wyborcy - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-04-06, godz. 20:34 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o rządowym programie „Czyste powietrze”, rehabilitacji pocovidowej oraz inwestycjach… Blisko 850 gmin zadeklarowało chęć współpracy w programie „Czyste powietrze”. Oznacza to, że w rządowym programie uczestniczyć będzie 80 procent samorządów… » więcej
7891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »