Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o poszukiwaniu…
2021-03-17, 10:14 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o poszukiwaniu lekarzy do szpitala tymczasowego, dodatkowych respiratorach, współpracy z UO i walce z pandemią

Wojewoda opolski Sławomir Kłosowski o poszukiwaniu lekarzy do szpitala tymczasowego, dodatkowych respiratorach, współpracy z UO i walce z pandemią
- Zapewnienie kadry medycznej dla szpitala tymczasowego w CWK w Opolu jest przedmiotem moich licznych spotkań - powiedział w Porannej Loży Radiowej wojewoda Sławomir Kłosowski. - Wczoraj z dyrektorem USK Dariuszem maderą mieliśmy telekonferencję z dyrektorami szpitali w regionie, aby postarali się znaleźć "wolne moce przerobowe" czyli oddelegowali ze swoich szpitali lekarzy, przede wszystkim anestezjologów.
Robimy krok naprzód, jesteśmy regionem, w którym fala pandemii nie rozpędza się aż tak, jak u naszych sąsiadów. Już wspieramy województwo śląskie i dolnośląskie - wyjaśniał wojewoda Kłosowski i zaznaczył, że planuje także organizować lekarzom dojazd do szpitala na dyżury.

- Spotykam się dzisiaj także z konsultantem wojewódzkim ds. anestezjologii i Panią Prezes Okręgowej Izby Lekarskiej. Na bieżąco spotykam się także z dyrektorem opolskiego oddziału NFZ, dyrektor sanepidu oraz dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.
- Zwróciłem się także do Agencji Rezerw Materiałowych o dodatkowe 20 respiratorów. To da nam komfort, który pozwoli przez chwilę nie myśleć, że może coś się wydarzyć - dodał.
Wojewoda opolski podkreślił, że w województwie mamy zajętych 60% łóżek tlenowych i 70% łóżek respiratorowych.

Wojewoda Sławomir Kłosowski zwrócił się do rektora Uniwersytetu Opolskiego z pytaniem, czy naukowcy tej opolskiej uczelni mogliby na podstawie przekazanych im danych prognozować rozwój pandemii w województwie opolskim. - Danych mamy aż nadto, zarówno z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej jak i z opolskiego oddziału NFZ. Pan rektor zareagował bardzo pozytywnie. Czekam na odpowiedź, bo byłby to dodatkowy instrument w zarządzaniu pandemią.

Pytany o to, czy czeka nas ogólnokrajowy lock down powiedział, że to decyzja premiera i ministra rządu. Mimo, że w naszym województwie sytuacja nie jest najgorsza, to biorąc pod uwagę tempo życia i przemieszczanie się ludności między regionami, Opolszczyzna nie jest samotną wyspą.

Wojewoda Kłosowski, komentując słowa posła Witolda Zembaczyńskiego, który zwrócił uwagę, że w czasie konferencji parlamentarzystów PiS były użyte zasoby urzędu wojewódzkiego, zaapelował do opozycji o spokój i rozsądek. - Nie unikam trudnych tematów. Zawsze będzie można się spierać i dyskutować jak pokonamy koronawirusa. Jeżeli coś takiego miało miejsce, to zostanie to zbadane, wyeliminowane a ci, którzy tego się dopuścili będą ukarani. Zleciłem kontrolę a jej wyniki będą niebawem - powiedział.

Zobacz także

2021-04-14, godz. 13:22 Piotr Bujak o tym jak Głogówek chce upamiętnić powstania śląskie i polskich bohaterów oraz o budżecie gminy - Wczoraj do późnych godzin wieczornych trwała komisja wspólna i dyskutowaliśmy. Większych kontrowersji nie budzi kwestia nazwania ronda im. Powstańców… » więcej 2021-04-14, godz. 09:16 Violetta Porowska o Narodowym Planie dla Chorób Rzadkich, Rzeczniku Praw Obywatelskich i decyzji sądu w sprawie Polska… - Jestem zbudowana ostatnimi miesiącami, bo prace przyśpieszyły - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i przewodnicząca parlamentarnego… » więcej 2021-04-13, godz. 21:02 Bartosz Świątkowski, archeolog i Aleksander Devosges Cuber, dyrektor Muzeum Regionalnego w Głogówku, o poszukiwaniach… W powiecie prudnickim ruszyły badania archeologiczne. Prowadzono są w okolicach Głogówka i Prudnika. Celem tej eksploracji jest znalezienie pozostałości… » więcej 2021-04-13, godz. 19:30 Płk Artur Koczerba, dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Opolu, o inwestycjach w placówkach penitencjarnych oraz… Nowego dyrektora ma Służba Więzienna na Opolszczyźnie. Na to stanowisko powołał go minister sprawiedliwości. Płk Artur Koczerba służbę w więziennictwie… » więcej 2021-04-13, godz. 13:42 "Co tam Panie w polityce?" prowadzą Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek - Odnoszę wrażenie, ze zostałem okradziony przez PSL- stwierdził lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Według niego była umowa, że pewna część subwencji, ok… » więcej 2021-04-13, godz. 09:38 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, Święcie Chrztu Polski oraz aktualnej… - To bardzo ważny dzień szczególnie dla młodego pokolenia - powiedział w Porannej Loży Radiowej Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o Dniu Pamięci Ofiar… » więcej 2021-04-12, godz. 19:37 Jerzy Czerwiński, senator PiS, o podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza i relacjach z Rosją W sobotę obchodzona była 11 rocznica katastrofy smoleńskiej. W 2016 roku Antoni Macierewicz powołał podkomisję smoleńską. W ostatnich dniach zaprezentowano… » więcej 2021-04-12, godz. 13:18 Marcelina Zawisza o szczepionkach, projekcie „Zdrowa Praca”, Opolskim Zespole Parlamentarnym i wpisie Krystyny Pawłowicz… Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że do końca II kwartału wykonanych zostanie 20 mln szczepień. Czy zdaniem Poseł Zawiszy to możliwe? - Myślę… » więcej 2021-04-12, godz. 09:39 Marcin Ociepa, poseł ziemi opolskiej i wiceprezes Porozumienia o rozmowach z Pawłem Kukizem, Zjednoczonej Prawicy, Nowym… - Rozmowy z Pawłem Kukizem są cały czas prowadzone, dotyczą porozumienia programowego w wybranych aspektach i jest bardzo blisko konsensus - powiedział w… » więcej 2021-04-09, godz. 17:41 Magdalena Donimirska-Wodzicka, prezes Stadniny Koni Moszna i Eligiusz Jędrysek, prezes Klubu Turystyki Kolarskiej KTUKOL… Z wielu form rekreacji można skorzystać na Opolszczyźnie. Wśród nich są wypoczynek w siodle oraz turystyka piesza i rowerowa. Zachęcają do tego ośrodki… » więcej
7891011
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »