Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Michał Kobosko o 3 mandatach dla Polska 2050 na…
2021-03-05, 09:28 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Michał Kobosko o 3 mandatach dla Polska 2050 na Opolszczyźnie oraz o rozmowach z samorządowcami naszego regionu

Michał Kobosko o sondażowych sukcesach Stowarzyszenia Polska 2050
Trudno się nie cieszyć, jesteśmy młodym, powstającym ruchem społeczno-politycznym, jeszcze nie doczekaliśmy się rejestracji partii politycznej. Takie wyniki sondażowe oczywiście nas cieszą - powiedział w Porannej Loży Michał Kobosko, wiceprezes stowarzyszenia Polska 2050 Szymona Hołowni.
Marcin Palade analityk sondaży wyborczych, policzył, ile mandatów dostałyby poszczególne ugrupowania, gdyby wybory odbyły się w lutym. Obliczył to na podstawie średniej z dziesięciu sondaży preferencji politycznych przeprowadzonych w lutym.

PIS 5 (0)
KO 2 (-2)
Polska 2050 3 (+3)
Lewica 1 (0)
PSL 0 (-1)
MN 1 (0)

- Jesteśmy bardzo ostrożni wobec sondaży, bo wiemy jak różne są, jak różnej jakości i jak różne są wyniki sondaży publikowanych w niewielkim odstępie czasu. Mówimy: prawdziwy sondaż to wynik wyborów. Do wyborów wydaje się, że jest dość daleko, choć my nie wykluczamy, że wybory będą wcześniejsze, przedterminowe - stwierdził Kobosko.

- Wczoraj obchodziliśmy pierwszą rocznicę wykrycia w Polsce koronawirusa. Państwo nie udzieliło obywatelom takiego wsparcia i pomocy na jakie byśmy liczyli. Jest w szerokich grupach społecznych poczucie rozczarowania smutku i pozostawienia nas wszystkich. Dodał, że ludzie chcieliby od swojej władzy uzyskać informację, że istnieje plan wychodzenia z kryzysu gospodarczego i pandemicznego.

Wiceprezes Polska 2050 odniósł się także do informacji o tym, że Marcin Banaszkiewicz, który tworzył struktury tego stowarzyszenia na Opolszczyźnie, zakłada teraz własną partię. Banaszkiewicz pytany o powody takiej decyzji mówił, że "Szymon mówił, że stawia na zupełnie nowych ludzi, że wszystko będzie się na nich opierać, a każdy, kto by chciał coś zrobić dla kraju, miałby do tego prawo. Skończyło się na tym, że Hołownia przejmuje posłów z innych partii, zasiedziałych od lat w parlamencie i zmieniających tylko barwy polityczne".

- Jesteśmy pragmatyczni. Nigdy nie mówiliśmy, że nasz ruch będzie opierał się wyłącznie o osoby, które nie mają żadnego doświadczenia politycznego. To by nas daleko nie zaprowadziło. Mówiliśmy i tak działamy, że chcemy wprowadzić nowe osoby do ruchu, ale też, że będziemy rozmawiać z osobami, które mają doświadczenie w polityce.
Michał Kobosko przyznał, że do Stowarzyszenia Polska 2050 zgłaszają się samorządowcy w ostatnim czasie, również z Opolszczyzny. Nie powiedział jednak z jakich ugrupowań, ale zaznaczył, że to osoby ze wszystkich szczebli samorządu.

- W wielu miejscach Polski mamy wiele zgłoszeń, teraz je rozpatrujemy. Odbywają się rozmowy przez telefon i internet, a trzeba się spotkać, porozmawiać, spojrzeć w oczy, w czasach covidowych to trudne - przyznał i dodał, że wiosną będą ogłaszane, także na Opolszczyźnie, takie dobre dla naszego ruchu informacje.

Zobacz także

2021-04-16, godz. 19:50 Róża Zgorzelska, kustosz „Farskiej Stodoły” w Biedrzychowicach i Małgorzata Rosińska, przewodnicząca Koła Gospodyń… Pandemia pokrzyżowała plany wielu organizacjom społecznym. Jednak mimo związanych z tym trudności stowarzyszenia działające na wsi nie zawiesiły dzia… » więcej 2021-04-16, godz. 13:08 Młodzieżowa Loża Radiowa o najnowszym rankingu zaufania do polityków. Polityk opozycji po raz pierwszy od dwóch lat… W Młodzieżowej Loży Radiowej pojawił się dziś temat kwietniowego badania IBRiS dla Onetu, czyli najnowszego rankingu zaufania do polityków. Zaproszenie… » więcej 2021-04-16, godz. 09:34 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej o farmaceutach, którzy będą szczepić przeciwko covid, o tym… Kilkunastu farmaceutów z Opolszczyzny może już kwalifikować do szczepień przeciwko covid-19 oraz wykonywać takie szczepienia. - W trakcie kursu jest jeszcze… » więcej 2021-04-16, godz. 09:31 Marcin Kaczmarczyk koordynator wojewody opolskiego ds. szczepień i tlenu o dostępności podstawowego "lekarstwa" na covid… - 15 ton tlenu dziennie zużywają opolskie szpitale leczące covid-19. Przed pandemią taka ilość była zużywana w ciągu miesiąca - powiedział w Porannej… » więcej 2021-04-15, godz. 16:57 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o światowych gigantach, czyli próbach zawiązania w USA pierwszego… Pracownikom magazynu Amazona w stanie Alabama nie udało się utworzyć związku zawodowego. Dla giganta technologicznego mógłby być to przełom, gdyż byłby… » więcej 2021-04-15, godz. 11:27 Tomasz Sakiewicz w "Prosto z sejmu" w wywiadzie Magdaleną Ogórek o Gali Plebiscytu Człowiek Roku Klubów "Gazety Po… - Gala plebiscytu "Człowiek roku Gazety Polskiej" już dzisiaj. W tym roku klubowicze wybrali Jarosława Kaczyńskiego. Wiąże się to z wielokrotnymi sukcesami… » więcej 2021-04-15, godz. 10:42 Robert Węgrzyn, sekretarz PO w województwie o sytuacji w strukturach partyjnych w Kędzierzynie-Koźlu i wizji rozwoju… - Jestem zdumiony całą debatą i dyskusją wokół tego, czy nowi ludzie mogą się zapisywać do partii, bo tak na prawdę ta dyskusja się do tego sprowadza… » więcej 2021-04-15, godz. 10:17 Michał Nowak z kędzierzyńskiej Platformy Obywatelskiej o wizji rozwoju partii i relacjach z Robertem Węgrzynem - O trzecim kole nic, jak do tej pory, nie słyszałem. Żaden wniosek nie wpłynął do mnie jako do przewodniczącego struktur - powiedział w Porannej Loży… » więcej 2021-04-14, godz. 20:48 Andrzej Perucki, krótkofalowiec z Głuchołaz i Jarosław Myśliński, prudnicki nadleśniczy, o kontrowersjach wokół… Krótkofalowcy obawiają się o przyszłość swojej bazy na Biskupiej Kopie. Od wielu lat jest to miejsce międzynarodowych spotkań pasjonatów łączności… » więcej 2021-04-14, godz. 18:46 Dorota Koncewicz, burmistrz Niemodlina, o kanalizacji gminy i budownictwie wielorodzinnym W Polsce zaledwie 40 procent gospodarstw wiejskich ma kanalizację. Ze względu na koszty z problemem tym boryka się wiele samorządów lokalnych. W gminie Niemodlin… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »